Gandul se relanseaza

Aproape 3 milioane de euro il va costa Gandul in acest an pe Adrian Sarbu. Doua milioane reprezinta pierderea obisnuita, diferenta fiind generata de relansarea care pe care ziarul o anunta azi pentru 1 octombrie. Va creste numarul de pagini, capul ziarului va fi rosu, designul va avea un aer mult mai modern, iar numarul de oameni din redactie va creste.

luni, 24 septembrie 2007, 10:55

Aproape 3 milioane de euro il va costa Gandul in acest an pe Adrian Sarbu. Doua milioane reprezinta pierderea obisnuita, diferenta fiind generata de relansarea care pe care ziarul o anunta azi pentru 1 octombrie. Va creste numarul de pagini, capul ziarului va fi rosu, designul va avea un aer mult mai modern, iar numarul de oameni din redactie va creste.


Comentarii (13)Adaugă comentariu

Dogman  •  24 septembrie 2007, 11:06

A cata relansare este???? Eu am pierdut sirul….
Cred ca „s-a dovedit” geniul de manager al atotstiutorului CTP.

Georgel  •  24 septembrie 2007, 11:46

Eu unul m-am saturat de relansari si liftinguri, atata timp cat calitatea editoriala ramane aceeasi. De exemplu, sunt curios cum o priveste marele CTP pe Gabriela Stefan, un model de mercenariat in presa romana, care parca scrie pentru sursele ei, si nu pentru cititori interesati de justitie.

cam  •  24 septembrie 2007, 12:09

Lasati gandul, eu zic ca siteul gsp are nevoie de relansare. La continut a luat-o putin pe aratura in ultimele saptamani, o spun cu parere de rau. Obisnuiam sa intru in fiecare zi.
Uita-te pe prima pagina si vezi cate stiri cu si despre Becali sunt. Cum ti se pare? Din fiecare stupizenie a lui ati facut o stire :(.
Eu m-am saturat!!!!!
Cupa Davis, handbalul….. la coada. In schimb aida yespica, cine mai e si asta(!!!) e motz in frunte :((((.

gigio1  •  24 septembrie 2007, 13:19

Esti tare, imi place de tine ca jurnalist. Tine-o tot asa!

Claudiu Romaniuc  •  24 septembrie 2007, 15:59

Sau „Se relanseaza Gandul” 🙂

Adriana Popescu  •  25 septembrie 2007, 9:40

Simt că relansarea asta va fi la fel de eficientă ca şi relansarea minunatului post de televiziune B1. Risipă de bani, mai clar!

cata  •  25 septembrie 2007, 11:42

Catalin, nu prea esti „fair” . Mi se par interesante stirile astea, dar de ce nu mentionezi intr-un post si pierderile obisnuite pe care le are GSP-ul? Sau s-a mentionat undeva si eu am pierdut postul? Ori un raspuns clasic ar fi ca… GSP-ul merge pe profit (evident,intotdeauna la noi e mai bine, nu ca la altii) ?

Culegatorul  •  25 septembrie 2007, 12:45

Sa speram ca o data cu noua relansare, o sa dispara si pretul de cumparare al ziarului… daca tot ne lasam influentati de curente moderne.

zmagoo  •  25 septembrie 2007, 13:01

Ca sa fie un Gand mai bun .. ii mai trebuiesc niscaiva sinapse.

Cătălin Tolontan  •  25 septembrie 2007, 14:37

cata: profitul gsp este foarte mare. si nu e nimic rau in faptul ca intr-un ziar cum e gandul se investeste. nu citi, te ro, stirile in aceasta cheie

andreic  •  25 septembrie 2007, 18:23

E un proiect nascut gata mort. Ca si Cotidianul de altfel…

cata  •  26 septembrie 2007, 2:08

multumesc pentru raspuns, Catalin.

Andrei  •  27 septembrie 2007, 16:43