În plus, nu în minus

Ce-i lipseşte Clujului? Nimic. Dimpotrivă, are prea mult din toate. Vedete şi prime-record, aseară au jucat pe 10.000 de dolari la victorie, cu suma totală plăteşti o lovitură de stat în Africa. Cu mercenari, precizare ca să înţeleagă şi jucătorii din Gruia. Joacă pe un stadion frumos, antrenorul e super şi totuşi ceva nu merge!

duminică, 30 septembrie 2007, 9:22

Ce-i lipseşte Clujului? Nimic. Dimpotrivă, are prea mult din toate. Vedete şi prime-record, aseară au jucat pe 10.000 de dolari la victorie, cu suma totală plăteşti o lovitură de stat în Africa. Cu mercenari, precizare ca să înţeleagă şi jucătorii din Gruia. Joacă pe un stadion frumos, antrenorul e super şi totuşi ceva nu merge!

Suprasaturaţie. Supramotivare. Supra-tot-ce-vă-imaginaţi. Maladia are nume incert şi finalitate fermă. Eşecul proiectului. Chiar daca au reusit sa egaleze, pina nu vor bate in meciuri directe echipele mari le va fi aproape imposibil sa ia titlul. E nevoie de mai multă modestie, de mai multă muncă, de mai multă durere şi de mai puţină mobilă.

Priviţi-o pe Dinamo sub Zenga, cea care a ajuns să semene cu Steaua aceluiaşi antrenor! “Cîinii” trag, suferă, nu cedează niciodată şi îţi răspund la ratări cu goluri atunci cînd nu te aştepţi. Fotbalul nu e un joc de autoadmiraţie. Cine crede asta să mai privească o dată figura lui Zenga. Ăsta mercenar! Unde-i guvernul, că-l dă jos?!


Comentarii (260)Adaugă comentariu

turistul  •  1 octombrie 2007, 15:40

AUZI MAI TOLO?! TIE ITI POVESTESTE CINEVA MECIURILE? TU VEZI ALTCEVA DECAT VEDEM MAJORITATEA.BAI NENE,EU SUNT STELIST DAR CLUJUL ISI MERITA LOCUL.MI-A PLACUTY FOARTE MULT!!! PACAT CA NU JOCA MAI MULTI ROMANASI DAR ASTA ESTE.BRAVO LOR!!! RESPECT

faust 5  •  1 octombrie 2007, 16:12

tolo-lasa-te!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!cred ca ai vazut alt meci.dinamo a fost clar dezavantajataZENGA ESTE CEL MAI BUN LA ORA ACTUALA.dupa tot scandalul de la dinamo a reusit sa faca CEVA.

mircea  •  1 octombrie 2007, 16:37

gsp nu cenzura si nu sterge comentariile care nu-ti convin ,cum a fost cel postat de mine doua ore.Tolo esti un las…inspaimintat de ascensiunea provinciei care nu comanda articole platite…precum becali,borcea etc.

asroma  •  1 octombrie 2007, 17:49

CFR CLUJ DAUNEAZA GRAV CAPITALEI!mare adevar….bravo galeriei!

amnesiac0210  •  1 octombrie 2007, 17:52

as roma
multzam, am strigat cat de tare am putut :)))
poate ca daca la performante nu avem mare lucru de aratat, de la galeria CFR ar trebui sa invete multi. de exemplu cum sa NU iti huidui proprii jucatori, sau cum sa incurajezi echipa si cand este condusa.
lupta CFR!
lupta pentru noi!
vom fi mereu alaturi de voi!

asroma  •  1 octombrie 2007, 18:16

nu te supara pe mine dar cand este condusa echipa parca o lasati mai moale pt o vreme….am cativa prieteni in galerie la CFR si ma tot cert cu ei pe tema asta:)…in rest numai cuvinte de lauda pt voi,pt conducere si pt echipa care ma bucura cu jocul ei.

asroma  •  1 octombrie 2007, 18:21

..si inca ceva…cu timpul si prin performante…galeria v a fi tot mai mare….si atunci creste presiunea pe adversar si duce echipa spre victorie…in 2-3 ani eu zic ca vor fi meciuri mari la CLUJ.

Mynsc  •  1 octombrie 2007, 20:58

Nu inteleg de ce mi s-a sters mesajul… Ce fel de moderare se face pe acest blog?!

Poze  •  30 octombrie 2007, 18:56