Vrăji, dorinţe, neputinţe

Gigi Becali l-a adus aseară cu el pe Ioan Becali ca să-i poate noroc. Urmează Ioan Botezătorul. Şi încă alte personaje mitice. 1001 de nepoţi, lampa lui Aladin, Samantha, peştişorul de aur şi guzganul rozaliu. Toţi pentru o singură dorinţă.

duminică, 4 noiembrie 2007, 10:24

Gigi Becali l-a adus aseară cu el pe Ioan Becali ca să-i poate noroc. Urmează Ioan Botezătorul. Şi încă alte personaje mitice. 1001 de nepoţi, lampa lui Aladin, Samantha, peştişorul de aur şi guzganul rozaliu. Toţi pentru o singură dorinţă.

Cine se mai prezintă la apel? Niscaiva alianţe neaşteptate. Borcea, Rednic şi oricine mai cunoaşte cursul nocturn euro – dolar. Să vină repede Olăroiu, Protasov, chiar şi Hagi! Hai c-am exagerat, Hagi în nici un caz. Mai bine Duckadam, după ce termină alegerile europarlamentare. Şi nea Imi, de la Oradea.

Ce panică i-a cuprins pe cei trei granzi bucureşteni! Pentru că toată colecţia de vrăji nu pare c-o mai poate opri pe CFR.

Într-un fel, sînt de înţeles. Ani în şir, Steaua, în primul rînd, Rapid şi Dinamo au adunat puncte pentru Europa şi taman acum, cînd campioana intră direct în grupele Ligii, echipa din Cluj se pregăteşte să ia caimacul. Acesta-i fotbalul: cînd într-o etapă trei echipe fac împreună două puncte, iar una singură reuşeşte trei, ghinionul e ceva atît de vag!


Comentarii (218)Adaugă comentariu

tei  •  5 noiembrie 2007, 9:03

Oameni buni eu propun ca in locul lui Iacob sa intre tramvaiul 32 pt ca se intoarce mai repede in depou dect gloaba aia

Manfred  •  5 noiembrie 2007, 10:35

CFR va lua titlul. Batalia se va da pt locul 2. Aici s-ar putea sa apara mai surprize. Mi-e greu sa cred ca Dinamo, Steua si Rapid vor castiga tot pana la sf turului, in conditiile in care au meci direct intre ele. Probabil va profita Poli.

marius  •  5 noiembrie 2007, 10:44

am o singura problema! CFR pare sa aiba trac dupa ce a facut furori in intertoto, nu stiu cum ar gestiona jocurile din liga.
cat despre steaua, atata timp cat iacob si surdu joaca, nu au nici o sansa!

Bogdan Alexandru  •  5 noiembrie 2007, 10:49

ne complicam in analize de joc si formule de echipa….iar Sevilla matura cu Realul…Arsenal poate fi batuta de FC Satana poate…ne laudam cu jucatori care cersesc ceasuri pe la loje…cu antrenori fara rezultate si cu patroni care flegmeaza in fata camerei de luat vederi….si ne mai miram de suporterii lui Lazio?!

diana  •  5 noiembrie 2007, 11:09

am citit toate comentariile voastre, sunt clar doua tabere: bucuresteni vs provinciali. Ani de zile arbitrii au favorizat granzii Capitalei, acum, cand se incearca regasirea unui echilibru, acuzatia e inversa.Daca Unirea Urziceni, Poli Tm sau CFR Cluj castiga Campionatul, bravo lor…au sansa sa incerce miracolul CL. Ce avantaj ar fi sa fie Steaua? de 2 ani de zile nu a facut NIMIC in CL, mai rau decat atat,nu cred ca se poate.(mai ales sezaonul acesta unde 0pct pare punctajul final, din pacate) Credeti ca alte echipe pot scoate un rezultat mai slab de 0pct? Va nunt ca nu exista -1, asa ca acordati-le o sansa si altora, daca lupta pentru ea.

simplu suporter  •  5 noiembrie 2007, 11:35

nu-i nimic sa mearga cfr si urziceni in liga sa se faca de ras, cu 0 puncte ne intoarcem acu 6 ani si o luam de la capat din uefa. tot steaua si rapid. nu-i nimic asta-i concurenta.

dar ce te faci ca in doi-trei ani uefa va limita numarul de alte nationalitati intr-o echipa (nu extracomunitari) ci alte nationalitati – atunci sa vedem ce fac baietii de la cfr – se intorc la braga si la ferreira. oricum atunci cand europa va avea echipe in care sa joace cate 7-8 nationali si 3-4 alte nationalitati o sa mai vedem si echipe din est in finala ligii.

nici o surpriza, baieti pregatiti juniorii ca de aici o sa vina totul. luceafarul va zice ceva?

Bjorker  •  5 noiembrie 2007, 14:35

http://todenyasound.blogspot.com/2007/11/vlad-stoian-la-radio-total-2.html

Va invit sa ascultati niste muzica.

Respect.

CheckInRomania  •  5 noiembrie 2007, 14:39

w w w . c h e c k i n r o m a n i a . c o m
w w w . c h e c k i n r o m a n i a . c o m
w w w . c h e c k i n r o m a n i a . c o m
w w w . c h e c k i n r o m a n i a . c o m
w w w . c h e c k i n r o m a n i a . c o m
w w w . c h e c k i n r o m a n i a . c o m

val  •  5 noiembrie 2007, 16:01

Hai sa ia CFR campionatul, sa vezi atunci ciuca batailor adevarata in Champions League!

val  •  5 noiembrie 2007, 16:10

Draga Diana, nu sunt de acord cu tine cand spui ca de 2 ani Steaua nu a facut „nimic” in Champions League! Anul trecut s-a descurcat mai mult decat onorabil, pot sa spun, iar anul acesta (mai sunt 3 meciuri de jucat), cand este totusi la mijlocul clasamentului nu a suferit nici o infrangere la diferenta mai mare de un gol! Cu Arsenal Steaua a fost egala 75 minute! Ce a facut CFR-ul? Parca a jucat cu niste Famaguste ca sa mearga in grupele UEFA si a pierdut! De aici nu pot decat sa concluzionez ca ar pierde clar toate meciurile si s-ar face de ras cu orice echipa! Daca nici Steaua, care a ajuns in semifinalele UEFA si care a tot jucat in UEFA atata timp nu poate spera la mare lucru in Champions League, ce te face sa crezi ca o alta echipa ar face vreo branza?!?! Macar de la Steaua a auzit Europa de Dica, un om care a marcat 4 goluri in 6 meciuri de Champions League sezonul trecut! NU POTI SPUNE CA STEAUA NU A FACUT NIMIC (poate e valabil sezonul asta, cand chiar nu joaca nimic – si tot nu s-a facut de ras prea tare, dar nu si sezonul trecut). Orice alta echipa din Romania, fara nicio experienta de Champions League ar pierde toate meciurile de la 3 goluri diferenta in sus! FORZA STEAUA!

MMA  •  5 noiembrie 2007, 16:56

respect CFR-ul pentru joc si pentru management. Respect Urziceni pentru joc si pentru management. Respect Poli pentru joc si antrenor. Cam atat! Sper ca anul acesta sa ia campionatul CFR si Urziceni sa prinda locul 2. Astfel se va schimba ceva si la echipele din Bucuresti (sunt dinamovist) si fotballul nostru va putea reintra pe panta ascendenta pe care a parasit-o in acest sezon. Presiunea si scandalurile de la bucurestence da roade gaunoase acum. Jucatori demoralizati, suporteri furiosi, un joc incalcit si lipsit de perspective si nici un semn ca situatia se va putea imbunatati pe ermen scurt. BBG (becali/borcea/copos) au nevoie un soc puternic pentru a putea intelege ca anul 2007 difera f. mult de anul 1987 cand telefoanele de „sus” rezolvau orice problema.

wwwtenisonlinero  •  5 noiembrie 2007, 17:05

http://www.tenisonline.ro

Borcea, Gigi si Copos vor (re)face cartelul pentru a-i stopa pe bietii CFR-isti, veti vedea cum vor umbla la butoane. Lupescu e omul lui Borcea si Dragomir al lui Becali. Copos mai face 2-3 magazine Samsung pt arbitrii si e rezolvata problema.

Sediul Ligii e in Bucuresti, nu? La fel si FRF-ul parca…

Sa fim seriosi, CFR nu va lua titlul!
__________________
http://www.tenisonline.ro

ALECU SANDU  •  5 noiembrie 2007, 17:10

HAI PANDURII

Poze  •  5 noiembrie 2007, 18:23

„Ce panică i-a cuprins pe cei trei granzi bucureşteni! Pentru că toată colecţia de vrăji nu pare c-o mai poate opri pe CFR.”
Care granzi ma`? pitici acestia ai iEuropiei? neputiciosi si gura mare la ora 8 seara?

peste 12,000 de poze cu fete masini http://poze.pe-internet.ro

val  •  5 noiembrie 2007, 20:14

tu asta cu pozele:
CFR e mare urias in Europa? i-au facut praf niste famaguste necunoscute!!!
Macar Steaua in frunte cu Dica e cunoscuta in Europa, Steaua si Rapid au jucat un sfert de cupa UEFA!
CFR ce mama dracu a facut?!?!?
Stai ca mai e mult de jucat, ai rabdare!
PS: cati ani? 15? de faci l… in fata fetelor cracanate pe masini..

phidas  •  5 noiembrie 2007, 20:23

Mai bine intrati pe http://www.phidas.piczo.com

vest  •  5 noiembrie 2007, 20:24

Ho georgele a lu’ pandele, mai incet cu aprecierile despre locuitorii oraselor din Banat si Ardeal.Mai mari tarani ca bucurestenii nu exista in tara asta.bucurestiul a fost sat multa vreme, dupa care a devenit targ taranesc unde taranii isi vindeau vitele si oile si ce mai aveau ei prin gospodarie.La rangul de oras a ajuns doar putin timp, asa ca ciocu mic.

val  •  6 noiembrie 2007, 14:49

Sunt tarani in Bucuresti pentru ca toti taranii din provincie AU VENIT in Bucuresti!