Avea dreptate MM!

Să zîmbim, dar să nu rîdem! Să zîmbim văzîndu-i pe Neşu şi pe Rada cum alunecă pe prima ninsoare a anului, ca un echipaj de bob, la golul doi al spaniolilor.

miercuri, 7 noiembrie 2007, 11:31

Să zîmbim, dar să nu rîdem! Să zîmbim văzîndu-i pe Neşu şi pe Rada cum alunecă pe prima ninsoare a anului, ca un echipaj de bob, la golul doi al spaniolilor.

Dar, sincer, nu puteam face mai mult. Pînă la urmă, Steaua a avut în această campanie de Champions League mai mulţi antrenori decît şuturi pe poartă!

Ce să ceri unei trupe hrănite cu poveşti despre propria superioritate, dar condusă cînd din lojă, cînd de pe bancă? Gîdilată cînd trebuia penalizată şi biciuită cînd merita încurajări.

Avea dreptate MM Stoica, aşa vanitos şi exaltat cum e. Fără o minimă rezistenţă între el şi echipă, Becali a făcut praf echipa şi şi-a transformat visul în coşmar.


Comentarii (271)Adaugă comentariu

Alex_D10S  •  8 noiembrie 2007, 14:44

E trist, e real, e un cosmar echipa care acum 3 ani umilea valencia, umulea lile, facea spectacol in UEFA, echipa care umilea Kiewul, echipa care pierdea greu pe Santiago Bernabeu si la Lyon nu mai e.Poate nu a fost niciodata poate noi am trait cu iluzia ca putem, ca poate cine stie avem jucatori ca avem o echipa,GRESIT nu avem nimic suntem ultimi din aceasta exparient putem concluziona ca tot ce sa intamplat a fost greseala a fost o intamplare.Doare mult si acum simt lacrimile de la BORO cand visul generatiilor tinere s-au dus(vroiam si noi sa traim o finala internationala)dar ce rost acele lacimi nu si-au avut rostul pentru ca au fost pentru niste jucatori care cum s-au vazut cu bani nu au mai jucat nimic.LACA SCUZAMI INDRAZNEALA DAR MAI BINE BAGA PE TEREN ECHIPA A 2-A PENTRU CA SI-AR DA SUFLETUL CU SIGURANTA PE TEREN……JUCATORI INVATATI SA RESPECTATI SI DUPA AIA ASTEPTATI APLAUZA D L NOI PANA ATUNCI LASATIVA D FOTBAL PENTRU CA NU E D VOI……….(RESPECT EMEGARA, OCHIROSII SI PARA-PACAT CA UNI NU MAI SUNT)

Neil  •  8 noiembrie 2007, 14:44

singurul jucator e portarul Zapata … restus sunt varza… de CL ca la noi is buni… si au pretentii… si stiti de de s-a iantamplat asta … casi CFR-ul , Rapidul si Dinamo… si Otelul… pentru ca asta ne e nivelul campionatului si in general al fotbalului care e stiinta dom’le ca aduce bani multi… pai aia se miscau cu cap pe teren… pe cand la noi trebuie sa te „misti ” cu cap prin culise!

petre  •  8 noiembrie 2007, 14:48

poate asa isi da seama si oierul ca rolul lui e sa finanteze nu sasi dea cu parerea despre echipa pe care o „antreneaza”

ktta83  •  8 noiembrie 2007, 14:57

CEL MAI BINE AR FI CA NOI SUPORTERII ADEVARATI SA FACEM O PETITIE SI SA RASCUMPARAM ECHIPA DE LA JIJI.DACA AM COTIZA FIECARE 2 EURO PE LUNA TIMP DE UN AN AM STRANGE O SUMA DESTUL DE MARE CAT SA AIBE si BUGETUL ASIGURAT PE 5 ANI

2pac  •  8 noiembrie 2007, 15:00

RUSINE SA VA FIE NU SUNTETI BUNI DE NIMIC SUNTETI LA FEL CA OIERUL ASTA IMPUTIT CARE A DISTRUS ECHIPA.NU VA MAI SATURATI O DATA SA NE FACETI ZILE NEGRE?NU AVETI PIC DE BUN SIMT .STATI CA PUTORILE PE BANI MULTI SI VA BATETI JOC DE FOTBAL.NU MAI STITI SA ALERGATI SA FACETI UN DRIBLING SA DATI O PASA!AFARA CU VOI DIN GHENCEA !!!JIJI TU ESTI COSMARUL NOSTRU!TU ESTI VINOVAT PENRU TOT.DACA TE LAUZI ATAT CA-L IUBESTI PE DUMNEZEU , DOVEDESTI-O SI RENUNTA LA STEAUA NOASTRA.CA DOAR ASA TE VOM VOTA!

Coropishnitza  •  8 noiembrie 2007, 15:15

Am auzit una buna aseara in timpul meciului.
Goian este jucatorul de turca avand cel mai mare salariu din tara.
O corectura mica.
Sunt multe echipe la noi care au cei mai bine platiti jucatori de turca din tara.
Ce se joaca la noi la Rumunica, chestia aia in care 22 de gorobeti alearga dupa o besica numai la foot-ball nu poate fi incadrat.
Hai Romania !

17 elfsborg &G14  •  8 noiembrie 2007, 15:22

ce ne faceam daca in locul stelutei mele dragi era cfr-ul de la cluj?

EURO  •  8 noiembrie 2007, 15:27

da da , primavara europeana e aproape…. in ce cupa ?? LC?? sau UEFA ???? eu cred ca e aproape de primavara cupei ROMANIEI….. aveti grija si acolo, sa nu va prinda alta primavara….. PRIMAVARA IN FATA TELEVIZORULUI…ha ha ha….. 6 meciuri in LC si 0 puncte… v-ati facut de rahat.

Dan Cristinel  •  8 noiembrie 2007, 15:27

Oare se face o analiza ce realizeaza un jucator pe teren 90 min? Cate pase da, cate primeste, cate deposedari face, de cate ori pierde mingea?
Nu vad la Steaua un un-doi, o minge data la intalnire, un dribling curat si eficient, chestii de baza pt orice fotbalist…

EDIot  •  8 noiembrie 2007, 15:29

??

EDIot  •  8 noiembrie 2007, 15:30

mi-e si frica sa ma gandesc ce dezastru s-ar fi produs,daca in locul stelei erau imvinsele lui elsfborg sau famagusta

17 elfsborg  •  8 noiembrie 2007, 15:31

Un dinamovist avea un caine. Merg ei la un bar unde vedeau meciurile “impreuna. Etapa de campionat cu Gloria… Ataca dinamovistii, cainele pe masa, latra de mama focului, gooool Dinamo! Cainele schelalaia de nu mai putea… Egaleaza Gloria, cainele trist, statea cu botul pe labe… In ultimul minut, Dinamo da gol, cainele in doua picioare latra, facea figuri.

Barmanul, impresionat, ii spune stapanului: “Extraordinar specimen domnule, daca la o etapa de campionat face asa, cum se manifesta in Champions League?”.

La care stapanul: “Nu stiu, il am de doar 15 ani”.

Nostradamus  •  8 noiembrie 2007, 15:37

La anul care vine Steaua va avea alt apropritar…dar cred ca tot Becali il va chema.

julian_8204  •  8 noiembrie 2007, 15:56

Toata lumea il huiduie pe Surdu.Nu spun ca e superjucator dar nici sa fie huiduit la fiecare atingere de balon.E om si sub presiune poate claca.Ptr. cei care il tot huiduie tin sa le reamintesc ca SURDU asta al nostru e acelasi cu cel care punea capat seriei de 13 sau 14 meciuri fara infrangere a lui Dinamo de anul trecut.Asta poate fi o recomandare pt un jucator si nu faptul ca il vrea gigi in echipa.Plus de asta ,aseara,Surdu a fost singurul care a urmarit respingerile apararii adverse la cornere si a aparut la recuperare.Asta poate fi o alta recomandare pt. calitatile lui. In rest ‘toate bune’ mai putin goian care e ‘imperial’ in fiecare meci si la originea tuturor ocaziilor adversarilor.Pe el nu il huiduie nimeni?

Mircea  •  8 noiembrie 2007, 16:12

ADEVARUL DOARE
IAR ASTA E ADEVARUL ADEVARAT

Cosmin  •  8 noiembrie 2007, 16:19

Becali se lauda k are avere de peste 1 miliard de EUR, daca intradevar iubeste Steaua asa cum sustine, sa investeasca si el macar vreo 50 de Milioane in transferuri in iarna asta si inca 50 la vara, k doar numai acum a castigat 10 milioane la table….

17 elfsborg  •  8 noiembrie 2007, 16:23

pai sahtior a investit 60 si a luat o caruta de la milan

GGBKL  •  8 noiembrie 2007, 16:45

Steaua e ciuca batailor in campionat si voi aveati pretentii in LC UEFA. Daca ar fi avut cat de cat valoare, Steaua ar putea spera sa castige ultimele doua meciuri si sa se califice macar in primavara. Arsenal sunt oricum calificati. Numai ca acum, cu 9 puncte, Sevilia, care nu mai are nevoie de altele daca noi batem Slavia, or sa se duca la Praga in excursie turistica. Cu Slavia, becalistii ar trebui sa joace totul pe cartea atacului, in poate ultimul sezon cu Ciobanul in frunte.

In alta ordine de idei, Draga ‘tolo, esti din ce in ce mai autosuficient. Vezi ca te-a depasit si tataia Ioanitoaie, care a butonat o fraza adanca si emotionanta, mai ales pentru noi, cei ce te-am apreciat odata. Zice mosul: „Trădarea unei iubiri doare chiar mai tare decît absenţa iubirii.” Cine are urechi de auzit…

Andrei  •  8 noiembrie 2007, 16:53

ai si tu dreptate , mm ala cat de cat era un tampon intre echipa si becali acum d-zeu cu mila , steaua ca sa faca performanta trebuie sa schimbe juma de lot 😀

calin  •  8 noiembrie 2007, 18:57

MM cel mai tare manager … jumate din steau s-a dus cand a plecat el …. !!! asa cum e exploziv .. da stie meserie frate !!!

Bogdan  •  8 noiembrie 2007, 19:59

Imi amintesc de meciurile Steaua – UTA, cand Lacatus antrena pe aradeni. Eram pe stadion, ii scandam numele, si imi dadeau lacrimile, mi se facea pielea de gaina.
Steaua joaca cumplit, dar el ramane simbolul nostru, si il vom iubi intotdeauna, indiferent de rezultatele de antrenor la Steaua.
Daca Becali crede ca noi il vom acuza vreodata pe Laca de ceva, e clar ca nu e decat un om fara legatura cu Steaua, un om ale carui ambitii politice l-au determinat sa faca din cel mai frumos club romanesc, o unealta in obiectivele sale meschine.
Nici un stelist adevarat nu va scanda impotriva lui Lacatus vreodata. Pentru ca nu vom uita niciodata cate a facut pentru noi.
Iar daca acum echipa nu merge, este numai vina lui Becali.
Sunt mandru ca sunt stelist, nu mi-e rusine de echipa mea nici astazi, desi nu joaca nimic, dar mi-e rusine ca sustin o echipa condusa de george becali (sic! cu litere mici, pentru o creatura mica)