O frază care explică multe

Felix Drăghici are dreptate. O fi el de la un trust concurent, da’ are dreptate 🙂 N-o fi făcut el afaceri preferenţiale cu statul precum Bogdan Chirieac, excelentă dezvăluirea din Evenimentul!, da’ are dreptate.

joi, 8 noiembrie 2007, 6:09

Felix Drăghici are dreptate. O fi el de la un trust concurent, da’ are dreptate 🙂 N-o fi făcut el afaceri preferenţiale cu statul precum Bogdan Chirieac, excelentă dezvăluirea din Evenimentul!, da’ are dreptate.

Comentatorul ProTV a observat că „formatul Ligii Campionilor pune în dificultate echipele slabe şi nu le lasă nici o şansă de scăpare”. E o frază cît un meci.

Asta am gîndit cu toţii, dar el a spus-o. Unde e multă lumină, defectele se văd imediat. Aşa e Liga! Vin băieţii de la Team, aduc reflectoare, montează muzică, parcă dau şi cu ceva praf magic în aer, treaba lor ce fac, chestia e că, brusc, cînd te uiţi la meciuri ai senzaţia unei alte lumi. Iar echipele sînt parcă expuse într-un palat de cristal, pe un postav verde şi covor de catifea roşie, ca într-o Gală Oscar permanentă.
Într-un asemenea decor, lipsa de valoare sare în ochi, irită, pare aproape o impostură. E ca şi cum cineva te-ar fi invitat la bal, ţi-ar fi oferit bani de haine şi tu i-ai cheltuit pe băutură. Nici măcar nu ţi se dă cu „huo!”. Eşti îngăduit, dar strici ceva!

Asta i se întîmplă, din păcate, Stelei. Se strică ceva chiar şi în ea însăşi şi în cei care privesc.

Am simţit cu toţii miercuri. Ceva între jenă, ilegitimitate şi compasiune. Stări care n-au nici o legătură cu Liga Campionilor.


Comentarii (126)Adaugă comentariu

PT MACARENA  •  9 noiembrie 2007, 15:40

ESTI FOARTE DISTRACTIV.TINE-O TOT ASA !

PT MACARENA  •  9 noiembrie 2007, 15:41

ESTI UN FEL DE ALEXANDRU ARSINEL AL BLOG-ULUI !

macarena  •  9 noiembrie 2007, 15:44

si tu ,un fel de stela popescu a „globurilor”

wiltor  •  9 noiembrie 2007, 15:45

senato fac pariu k tu esti dinamovist sau rapidist,dar habar n-ai ce inseamna SteauA,fotbalul romanesc este fata de occident exact kum a fost mierkuri steaua fata de sevilla.astia suntem ce tot dramatizam k nu avantajeaza UCL echipele mici,sa ia si nea gigi vreo3 , 4 jukatori de 5 milioane sa vezi bai senato mai trec ink 18 ani pana knd o sa mai bata dinamo in ghencea!

777  •  9 noiembrie 2007, 15:48

Duceti-va ma cu comentatorii vostri de la pro…suntei cei mai libidinosi comentatori de pe planeta.Ai auzit si tu ca au zis o chestie buna,dar pe cele 999 penibile de pana acum nu le-ai auzit?

777  •  9 noiembrie 2007, 15:53

@wiltor,ce te-a apucat si pe tine?Cine e Steaua?Un club infiintat de comunisti,care au racolat jucatori de la toate cluburile romanesti si de fapt cupa din ’86 a castigat-o nationala Romaniei…chestia e ca nici macar nu au platit toate cluburile de unde si-au luat jucatorii.Atunci se plate cu „ordin de partid”!

777  •  9 noiembrie 2007, 15:56

Poate vrei sa vorbim despre Steaua din prezent?nu cred ca ai vrea nici asta.Acum nu mai au partidul,ci sacosele cu bani ale lui Becali,acest becali care se foloseste de orice tertip…iar la sfarsit isi „expune” rasul sau sfidator!
Hai la revedere!

ipo  •  9 noiembrie 2007, 16:04

n-am inteles ce s-a intamplat cu comment-ul meu. era ceva in neregula?

macarena  •  9 noiembrie 2007, 16:06

Un dinamovist avea un caine. Merg ei la un bar unde vedeau meciurile “impreuna. Etapa de campionat cu Gloria… Ataca dinamovistii, cainele pe masa, latra de mama focului, gooool Dinamo! Cainele schelalaia de nu mai putea… Egaleaza Gloria, cainele trist, statea cu botul pe labe… In ultimul minut, Dinamo da gol, cainele in doua picioare latra, facea figuri.

Barmanul, impresionat, ii spune stapanului: “Extraordinar specimen domnule, daca la o etapa de campionat face asa, cum se manifesta in Champions League?”.

La care stapanul: “Nu stiu, il am de doar 15 ani”.. ,

macarena  •  9 noiembrie 2007, 16:19

4 macarena on 11.09.07 at 4:17 pm

Clubul Dinamo, controlat de Ministerul de Interne
19 Octombrie 2007

Clubul Dinamo, controlat de Ministerul de Interne

Corpul de control al Ministerului Internelor si Reformei Administrative a efectuat un amplu control la Clubul Sportiv Dinamo pentru a face verificari legate de cheltuirea sumelor alocate de minister clubului din Stefan cel Mare, au declarat, pentru NewsIn, surse judiciare.

Vor fi verificate toate actele administrative si financiar-contabile care tin de deplasari si de investitii, dar si de sumele cheltuite pentru materialele sportive.

Corpul de control al ministrului David a inceput aceste verificari din 8 octombrie. Clubul sportiv Dinamo este condus de chestorul Marcel Popescu.

PT MACARENA  •  9 noiembrie 2007, 16:24

bai macarena, tu stii despre ce se vorbeste aici? poate ai treaba si te retinem !

macarena  •  9 noiembrie 2007, 16:25

care,te retinem?sunteti mai multi sau ai personalitate multipla?

PT MACARENA  •  9 noiembrie 2007, 16:41

auzi,mai zi-i o data bancul ala al tau !!! ce daca l-ai mai zis de 131 de ori !

macarena  •  9 noiembrie 2007, 16:47

Un dinamovist avea un caine. Merg ei la un bar unde vedeau meciurile “impreuna. Etapa de campionat cu Gloria… Ataca dinamovistii, cainele pe masa, latra de mama focului, gooool Dinamo! Cainele schelalaia de nu mai putea… Egaleaza Gloria, cainele trist, statea cu botul pe labe… In ultimul minut, Dinamo da gol, cainele in doua picioare latra, facea figuri.

Barmanul, impresionat, ii spune stapanului: “Extraordinar specimen domnule, daca la o etapa de campionat face asa, cum se manifesta in Champions League?”.

La care stapanul: “Nu stiu, il am de doar 15 ani”.. ,
.

bursucul cu paru` rar  •  9 noiembrie 2007, 16:49

???

amy  •  9 noiembrie 2007, 16:54

Bun bancu’…Chiar am ras prima oara cand l-am citit…E bun.

amy  •  9 noiembrie 2007, 16:58

Daca tineau cu Steaua…turba de mult saracu’…

aaa  •  9 noiembrie 2007, 17:03

http://www.marianmanescu.wordpress.com/ – Stiri,Video,Pareri,Articole interesante = >>>>> SPORTMANIA

PT MACARENA  •  9 noiembrie 2007, 17:03

bai frate,am crezut ca iti dai seama si tu…..o fi bancul bun,dar m-ai zapacit cu el! devii penibil !

macarena  •  9 noiembrie 2007, 18:20

PT MACARENA on 9 Noiembrie, 2007 4:41 pm auzi,mai zi-i o data bancul ala al tau !!! ce daca l-ai mai zis de 131 de ori !

pai daca atata stie si el saracu’…

s-a blocat…

(iti dai seama ca asta caruia i-ai scris e unu’ de a furat nick-ul „macarena”, nick ce, evident apartine subsemnatului:). cred ca e intarziatu’ de „17…”)

asteptam si eu sa-i zica cineva ca s-a blocat pe bancu’ asta…

macarena  •  9 noiembrie 2007, 18:21

amy on 9 Noiembrie, 2007 4:58 pm Daca tineau cu Steaua…turba de mult saracu’…

super coreeeeect…

jica haji  •  9 noiembrie 2007, 18:40

si totusi…ce a spus comentatorul d la pro TV …ca nam inteles nik:P

stelian  •  9 noiembrie 2007, 18:45

va rog, stiti care-
va daca astazi se joaca oltchim rm vilcea- buduncost si la ce ora?

amy  •  9 noiembrie 2007, 19:09

la 19.30 …
Mai freci si tu telecomanda…

gabyb  •  9 noiembrie 2007, 20:17

asa e

htp  •  11 noiembrie 2007, 13:31

MANAGER LEAGUE
Online multiplayer football management

Peste 27.000 manageri, mulţi români, o comunitate haioasă şi unită. Vei fi ajutat la tot pasul de câte ori ai nevoie (Ghidul utilizatorului, Manualul, FAQ, Quick start guide, Ghid despre tactici, …….., şi în special Forumurile, unde sunt online o mulţime de manageri la orice oră).

http://www.managerleague.com?ref=79165

E SFARSITUL TURULUI. INCEPE RETURUL. CINE PROMOVEAZĂ, CINE RETROGRADEAZĂ? GRĂBEŞTE-TE ŞI FII MANAGERUL ECHIPEI FAVORITE!!!

MANAGER LEAGUE
Online multiplayer football management

Peste 27.000 manageri, mulţi români, o comunitate haioasă şi unită. Vei fi ajutat la tot pasul de câte ori ai nevoie (Ghidul utilizatorului, Manualul, FAQ, Quick start guide, Ghid despre tactici, …….., şi în special Forumurile, unde sunt online o mulţime de manageri la orice oră).

http://www.managerleague.com?ref=79165

E SFARSITUL TURULUI. INCEPE RETURUL. CINE PROMOVEAZĂ, CINE RETROGRADEAZĂ? GRĂBEŞTE-TE ŞI FII MANAGERUL ECHIPEI FAVORITE!!!