Moartea lui Dobrin, subiect de sanatate publica in Gazeta de azi

Gazeta Sporturilor declina cazul mortii lui Dobrin intr-un subiect de sanatate publica. Ziarul a mers la Pitesti dupa ce reflectoarele s-au stins si disparitia vedetei a intrat intr-o zona de tacere.

vineri, 9 noiembrie 2007, 1:47

Gazeta Sporturilor declina cazul mortii lui Dobrin intr-un subiect de sanatate publica. Ziarul a mers la Pitesti dupa ce reflectoarele s-au stins si disparitia vedetei a intrat intr-o zona de tacere.

Discutind cu doctorii si cu personalul care l-a ingrijit, cu sotia si cu fiul lui Dobrin, ziarul a reconstituit boala sa, ultimele zile de viata si semnificatia generala a dramei marelui fotbalist.

„De ce moare un om de 60 de ani, de ce traim, in medie, cu 10 ani mai putin decit ceilalti europeni si de ce, in Romania, 64% dintre adolescenti fumeaza” este motoul Reportajului gsp realizat de Marius Margarit si Cristi Marinescu.


Comentarii (19)Adaugă comentariu

Alin  •  9 noiembrie 2007, 14:05

felicitari pentru articol
la cat mai multe la fel va doresc
eu credeam ca astfel de materiale nu apar din cauza mafiei producatorilor de tigari
tocmai de aceea meritati si mai multe felicitari
cu totii am vazut filmul „the insider”…

inot  •  9 noiembrie 2007, 14:14

Felictari pentru atitudine!

Cătălin Tolontan  •  9 noiembrie 2007, 14:17

inot: si noi multimum. patru oameni din redactie s-au lasat de fumat dupa ce a murit dobrin

ste  •  9 noiembrie 2007, 15:48

lucrul cel mai deranjant e ca noi nefumatorii trebuie sa suportam fumatorii..
ar trebui sa se interzica fumatul pe strada asa cum e in olanda..

elina  •  9 noiembrie 2007, 15:49

la fel de emotionant ca si cel despre baietelul familiei Pascovici… „Oscar si Tanti Roz” 🙁

sirpatrunjel  •  9 noiembrie 2007, 17:06

noroc ca nu fumez 🙂

Habakkuk  •  9 noiembrie 2007, 17:23

Scuzati greselile de ortografie. Nu sunt itentionate … au fost facute la nervi 🙂

ciumflex  •  9 noiembrie 2007, 17:26

Tolo,printre cei 4 oameni se numara si nea Ovidiu? stiu ca el e fumator inrait,fumeaza ca sherpii vorba unui „om de fotbal” :))

koobistu  •  9 noiembrie 2007, 17:31

eu nu mai fumez de vreun an…ma simt excelent, ma mir ca nu o facusem mai demult, as fi economisit si niste bani..:(
nu se merita, realmente nu se merita sa itimai strici sanatatea doar pt. ca prietenii tai fumeaza si tu te simti stingher daca nu esti ca ei…

BetForYou.net  •  9 noiembrie 2007, 17:34

Eu nu am fumat pana acum si nici n-am de gand.Oricum e de ajuns sa stai la ora 18 in Romana si ai sa vezi ca nu mai poti respira de ce „aer curat ” e in Bucuresti.

gilos  •  9 noiembrie 2007, 18:21

Sunteti comunisti care cenzureaza ce nu le convine !

alexandru petria  •  9 noiembrie 2007, 18:48

Eu o să fumez în continuare.

nastyb0y  •  9 noiembrie 2007, 19:30

Sunt de acord. Macar o campanie la 3 luni. Ar trebui facut si un sondaj pentru a testa eficienta unui astfel de demers jurnalistic. Eu cred ca are impact mare.
@Off-topic
Am vrut sa intru pe blogul lui nea Ovi sa ii spun , in sfarsit, ca sunt de acord cu ce a scris. Olaroiu nu avea ce cauta in vestiarul stelei. M-am ingrozit ce am vazut pe blog si am iesit repede. La tine e pension de franciscane pe langa ce e acolo.

habakkuk  •  10 noiembrie 2007, 20:19

sincer nu inteleg de ce primul meu post nu a fost aprobat … dar in sfarsit asta e …

htp  •  11 noiembrie 2007, 13:31

MANAGER LEAGUE
Online multiplayer football management

Peste 27.000 manageri, mulţi români, o comunitate haioasă şi unită. Vei fi ajutat la tot pasul de câte ori ai nevoie (Ghidul utilizatorului, Manualul, FAQ, Quick start guide, Ghid despre tactici, …….., şi în special Forumurile, unde sunt online o mulţime de manageri la orice oră).

http://www.managerleague.com?ref=79165

E SFARSITUL TURULUI. INCEPE RETURUL. CINE PROMOVEAZĂ, CINE RETROGRADEAZĂ? GRĂBEŞTE-TE ŞI FII MANAGERUL ECHIPEI FAVORITE!!!

MANAGER LEAGUE
Online multiplayer football management

Peste 27.000 manageri, mulţi români, o comunitate haioasă şi unită. Vei fi ajutat la tot pasul de câte ori ai nevoie (Ghidul utilizatorului, Manualul, FAQ, Quick start guide, Ghid despre tactici, …….., şi în special Forumurile, unde sunt online o mulţime de manageri la orice oră).

http://www.managerleague.com?ref=79165

E SFARSITUL TURULUI. INCEPE RETURUL. CINE PROMOVEAZĂ, CINE RETROGRADEAZĂ? GRĂBEŞTE-TE ŞI FII MANAGERUL ECHIPEI FAVORITE!!!

Muzica Noua  •  11 noiembrie 2007, 21:56

Super articolul 😉

costica  •  12 noiembrie 2007, 23:44

fuma ti ma nu va mai luati dupa ce zic aia o viata avem nu 10 ce aveti va imbatati cu apa rece?

adrian  •  16 noiembrie 2007, 14:11

sunt totalmente de’acord cu continutul articolului…insa…tin sa cred ca pana la urma depinde de fiecare ins in parte..