Le-au făcut un bine

Bozovici şi Săpunaru au ajuns la secţie după ce au făcut scandal în trafic. Maşina în care era muntenegreanul trecuse cu viteză pe roşu. Euforia lasă semne. Dar nu cele mai grave, din fericire. În loc să abereze despre poliţiştii care îi persecută pe fotbaliştii Rapidului, Copos ar trebui să le mulţumească.

luni, 12 noiembrie 2007, 7:37

Bozovici şi Săpunaru au ajuns la secţie după ce au făcut scandal în trafic. Maşina în care era muntenegreanul trecuse cu viteză pe roşu. Euforia lasă semne. Dar nu cele mai grave, din fericire. În loc să abereze despre poliţiştii care îi persecută pe fotbaliştii Rapidului, Copos ar trebui să le mulţumească.

Pentru că pe Mironaş, gonind spre copilul pe care avea să-l omoare, şi pe Iordache, ieşit tot în zori de la o petrecere şi devenind parte a unui accident fatal, nu a avut cine să-i oprească.

Dacă ar fi suferit astfel de abuzuri, am pus ghilimele, dar le-a scos Copos!, din partea poliţiştilor, poate pe Liţă, Igescu, Cezar Dinu, Iacov, Bănuţă şi Năstase i-am vedea şi acum în casetele meciurilor de Liga 1.

Rapid a cîştigat pe merit în Ştefan cel Mare. Rapid e un grup de caracter, care se bate an după an pentru locuri la care uneori nu ajunge pentru că alţii fac şmecherii. Rapid merită.

Dar Rapid merită, înainte de orice, să aibă jucătorii valizi. Găsiţi dumneavoastră antonimul şi apoi scuipaţi de trei ori din vîrful buzelor!


Comentarii (43)Adaugă comentariu

james dean  •  12 noiembrie 2007, 19:42

indeed

Mars  •  12 noiembrie 2007, 19:42

F bine !

FossAdeiLeoni  •  12 noiembrie 2007, 19:43

Cam da…

Dinny  •  12 noiembrie 2007, 19:46

Copos e o scarba de om …nu ma mir ca alte muhaiele ca Borcea si Turcu ii raspund,darde ce se maesteca in aceasta mocirla si Badea …nu pricep!!!!

sapunaru  •  12 noiembrie 2007, 19:49

nesuferut om este sapunaru asta,mare nesuferit

Dinny  •  12 noiembrie 2007, 19:50

Vrem sa facem performanta in Europa cu echipele de club,dar cu asemenea specimene cum sunt conducatorii-investitori…..ramanem printre papuasi…..

Dinny  •  12 noiembrie 2007, 19:51

Sapunaru este o bruta…si el si Marius C-tin sunt jucatori buni,dar rudimentari !
Amintiti-va de Sapunaru si Victoras Iacob…..

GRAZIE LAZIO !!!  •  12 noiembrie 2007, 19:52

Le-au făcut un bine…

BV CATALIN

mosu  •  12 noiembrie 2007, 19:53

Fa-l fericit cu o scrisoare direct de la Polul Nord, semnata chiar de Mos Craciun

http://www.mailtosanta.eu/

weks  •  12 noiembrie 2007, 19:54

Nu sunt suporter al Rapidului, dar aberezi mai TOLO…Nu-ntelegi ca oamenii aia erau pasageri? Ei nu conduceau nici un autovehicul??? Vai de GSP-ul vostru…

4400  •  12 noiembrie 2007, 19:55

ce laba e copos asta , cand trebuie (si nu acuma ,in nici un caz) niciodata nu este aproape de echipa…s-a gasit acuma sa apere un abuz savarsit de 2 magari…
sincer io simpatizez rapidu dar io pe astia 2 nu-i suport ..

bozovici isi permite sa injure o tzara care ii da sa manace pana una alta (vezi scandalu de acum o luna din cancan) iar sapunaru e omul cu gura cea mai mare de la rapid si cu evolutii cel mult satisfacatoare in zilelle lui cele mai bune…
e parerea mea CU TOT RESPECTU FATZA DE RAPID!!!

Stefan  •  12 noiembrie 2007, 20:00

Si din cate stiu eu la 5 dimineata semafoarele functioneaza pe galben intermitent 😉

ziar  •  12 noiembrie 2007, 20:11

Foarte bine Tolo…Toata lumea crede ca la Rutiera, toti tin cu Dinamo! Realitatea e cu totul alta, sunt f multi stelisti, rapidisti, contrar parerii lui Copos care abereaza mai multe tampenii decat toata galeria lui de …zburatoare! Iar Sapunaru…se vede zmeu, dar e vai steaua lui, f bine i-au facut punandu-i catuse!

Jack Daniels  •  12 noiembrie 2007, 20:11

Sapunaru ala si-a luat niste bashini de cand e la Rapid….se crede mare vedeta.Eu unul nu tin nici cu Rapid nici cu Dinamo…dar pot sa spun ca Rapid a meritat aseara victoria pentru jocul practicat si e pacat ca o victorie frumoasa sa fie umbrita de asa un comportament neanderthalian.
Iar tovarasul copos (scris cu litere mici pt ca asa merita)poate vrea sa para „cool” acum ….tine cu „baietii”,este alaturi de ei,sta in galerie…mai are un pic si vine si cu trabantu la stadion poate impresioneaza suporterii cumva =))

TRE  •  12 noiembrie 2007, 20:17

AI DREPTATE…SAPUNARU ESTE VIOLENT PAtOLOGIC,IAR COPOS ESTE BOLNAV DE IPOCRIZIE! stii cum se zice in anglia despre fotbalisti,daca nu faceau fotbal,faceau inchisoare!
SI NU ESTE NEVOIE SA TE JUSTIFICI CA I-AI CRITICAT!

stephen hendry, mbe  •  12 noiembrie 2007, 20:34

seamana cumva cu arestarea cfr-istilor de acum ft multi ani la ordinul gral marinescu , seful politiei din buc la vremea aceea, dupa un meci cistigat impotriva lui venus !!!!!!!
sau nu ?
huo betivanilor si vitezomanilor, desi sunt rapidist

aaa  •  12 noiembrie 2007, 20:41

http://www.marianmanescu.wordpress.com

SPORTMANIA: STIRI, Video,funny Games

Matei  •  12 noiembrie 2007, 20:48

Excelenta masura luata de politisti, care din pacate nu au avut aceeasi prezenta si inaintea meciului: suboameni din galeria rapidului au produs incidente grave pe strazi, in plin centrul Capitalei.

almk  •  12 noiembrie 2007, 20:49

nu inteleg articolul…
vorbim despre niste pasageri…
unul, bozovici, insasi politia a zis ca nu afacut nimic…
altul a facut scandal,nu stim de ce…
tu stii?
probabil ca te-au trezit din somn, si atunci inteleg de ce spui ca bine LE-AU FACUT…

simex  •  12 noiembrie 2007, 20:53

Copos a ajuns mare smecher cu UTC-ul si cu militia, ca altfel era un ratat, nu vedeti ca nici nu stie ce si cand sa vorbeasca?Un exemplu:El nu auzise in urma cu putin timp de Benfica!!!

calatin tontolan  •  12 noiembrie 2007, 20:53

2 ani puscarie pentru ultraj pentru aceasta bruta

doru_c  •  12 noiembrie 2007, 20:55

bai tolo, informeazate ma mai bine.
nu mai bori tot ce auzi la coltul strazii.
vezi ca bozovici si cristi nu erau la volan,
cum sa le ia mai tolo, CARNETELE?

DA-TI SINGUR O PALMA SI CAND AI BANI BEA O BERE DE LA MINE.

MERCI PT.CUVINTELE PT.ECHIPA RAPID.

catalin tantalau  •  12 noiembrie 2007, 20:56

Sapunaru trebuia sa fie trimis in puscaie.El fiind oricum retardat mintal.In cazul asta,expertiza psihiatrica il salva de puscarie

johm1923  •  12 noiembrie 2007, 21:04

ce plictisit sunt de romania,voi nu?in fiecare zi apare cate unu din asta cu bani si face pe smecherul.cand oare o sa ne schimbam si noi comportamentul asta de taran.

sapunar cu frisca  •  12 noiembrie 2007, 21:27

Normal ca Copos (suna bine) i-a luat apararea micului infractor Sapunaru; in felul asta cofetarul face tot ce poate ca fotbalistul(inca)sa-l aiba model si sa ajunga cat mai repede nelegiuit cu patalama si funcii inalte.

sapunar cu frisca  •  12 noiembrie 2007, 21:29

erata:functii

Hadess  •  12 noiembrie 2007, 22:23

Bine le-a facut, sa plateasca chiar daca sunt vedete!

http://had3ss.blogspot.com – Intri – Vezi – Dai mai departe

maryusdv8  •  12 noiembrie 2007, 22:38

Salutare!

Cata, comparatia celor doi fotbalisti ai Rapidului cu alti fosti fotbalisti, in cazul de fata, nu se justifica… pt. ca cei doi, erau PASAGERI (adica nu sofau… intelegi?)… deci, care-i rostul „articolului” tau?!

De ce nu ai facut acelasi circ, cand i s-a suspendat carnetul lui Gheorghe Popescu?… ca s-a inatamplat nu cu mult timp in urma…

Altfel, am tot respectul pt. tine… esti, poate, cel mai bun jurnalist sportiv, chiar daca uneori scrii mai „pe langa”… dar na, toti suntem oameni, si mai si gresim…

ss  •  12 noiembrie 2007, 23:20

ma fu t pe ma ta bai tolo

fighter  •  12 noiembrie 2007, 23:22

Felicitari pt articol

Cineva trebuie sa ia atitudine impotriva acestor iesiri ale acestor jucatori.Daca s-ar fi intamplat unde traiesc eu toti ar fi fost la inchisoare pana s-ar fi linistit cum de fapt este normal.Iar domnul Copos jalnic cu asemenea atitudine.Daca doamne fereste un sofer abuziv ar intra in el cu masina tot asa l-ar felicita.?

dragos  •  12 noiembrie 2007, 23:26

esti varza ma, ei nu erua la volan mai fasole….de ce i-au pus catusele ? si la meci au arestat doar 9 pers din cateva mii de salbatici? asta e articol de redactor sef? mi-ar fi rusine sa scriu asa articol lipsit de sens. s-a gasit moralistul sef sa vorbeasca….RUSINE

rapidist  •  13 noiembrie 2007, 0:08

dc le-a facut bine maa… spurcatulee…

Dan  •  13 noiembrie 2007, 0:31

Degeaba va certatzi… CFR Cluj este noua campioana a Romaniei..stiti..nu?

Mihai B.  •  13 noiembrie 2007, 0:39

Sapunaru este retardat mintal, iar Copos in loc sa ii pedepsesca , vad ca ii sustine si astfel data viitoare vor ajunge la spital. Nesimtiti sunt fotbalistii, iar conducatorii oligofreni ca ii sustin in tampenia lor.

valerica74  •  13 noiembrie 2007, 4:21

te doare rau ca a batut rapidul in groapa!! cataline.
este normal sa incepi sa critici ,dar asta esti tu, nu te poti schimba.
ai fost de fata de esti asa sigur de ce au facut cei doi,sau pt ca sint de la rapid nu mai conteaza daca este asa sau nu.nu zici nimic de ce au facut suporteri dinamovisti in tribune,dar poate in mintea ta pote erau niste rapidisti infiltrati pe acolo!!!!
nu eram convins ca esti antirapidist dar acum mai convins.

arh. Gheorghe Petresciu  •  13 noiembrie 2007, 7:35

Motto: ROMANIA CAMPIOANA EUROPEANA IN 2008 LA FOTBAL. Rapid a batut pe cinstite. CFR-Cluj nu e campioana,mai sant ETAPE de disputat asa ca, sa mai ASTEPTAM. Hai Steaua! Hai Romania!

ion  •  13 noiembrie 2007, 8:13

mare dreptate ai Mihai B.

iQ666-noul blog  •  13 noiembrie 2007, 9:18

tolo, indemnni lumea la ritualuri pagane cu scuipati?

Alin  •  13 noiembrie 2007, 10:10

excelent punctat si pe mine m-a umplut de scarba copos

Clean  •  13 noiembrie 2007, 12:26

rapid …parte din tribul lui Mailat…( nu trebuie sa va mire..e adevarat)

Paul  •  13 noiembrie 2007, 12:36

„Rapid a cîştigat pe merit în Ştefan cel Mare. Rapid e un grup de caracter, care se bate an după an pentru locuri la care uneori nu ajunge pentru că alţii fac şmecherii. Rapid merită.”

Tot respectul pentru fraza asta.

Kap  •  13 noiembrie 2007, 12:48

rapid merita intotdeauna.Poate locul 2.Sau 3.
rapid a fost basica doldora de frustrari care exploda atunci cind Dinamo sau Steaua mai aveau o izbinda si ai carui galagiosi spurcau atmosfera cu invidia ce-i coplesea.Cele mai vehemente cirieli impotriva arbitrilor le arunca cei care dupa un meci de pomina cu Nationalul il primesc cu aripile deschise si cu savarine pe Costica Z.Si amintesc de „furaciunile” altora uitind de prietenia de acum 2-3 ani cu „fratiorii” de la Cluj.
Iar „frumoasa” galerie de aviari culesi de sub podul cu aurolaci care a avut mojicia sa pomeneasca numele lui Catalin si-a dovedit caracterul demn de urmasii lui Mailat!

George  •  18 noiembrie 2007, 16:55

Tolo,

Daca eram intr-o tara cu adevarat europeana la acest sfarsit de saptamana echipa Rapidului si George Copos mergeau brat la brat in cimitirul Bellu in urma cosciugelor lui Bozovici şi Sapunaru. Cand un politist este atacat in Germania sau Franta acesta se apara facand uz de arma din dotare.