Costi Rogozanu, in „Cotidianul” de azi

Costi Rogozanu scrie un articol bun in „Cotidianul” de azi despre absenteism. Desi am alta parere decit el, va recomand sa-l cititi. Dupa cum va recomand sa-l urmariti pe  Mircea Badea in aceste zile pe Antena3. Continua sa ma ia peste picior, dar nu ma deranjeaza. Dezacordul e democratic, ma ingrozeste gindul ca ne vom conforma pe toate temele. Alegerile ii ofera subiecte si e in forma maxima.

marți, 27 noiembrie 2007, 1:48

Costi Rogozanu scrie un articol bun in „Cotidianul” de azi despre absenteism. Desi am alta parere decit el, va recomand sa-l cititi. Dupa cum va recomand sa-l urmariti pe  Mircea Badea in aceste zile pe Antena3. Continua sa ma ia peste picior, dar nu ma deranjeaza. Dezacordul e democratic, ma ingrozeste gindul ca ne vom conforma pe toate temele. Alegerile ii ofera subiecte si e in forma maxima.


Comentarii (28)Adaugă comentariu

ROSTI COCOZANU  •  27 noiembrie 2007, 13:56

esti de treaba…eu i-as manca beregata lui badea! da` ma rog…d`aia tu esti ziarist respectat si eu…DA` CE ARE DOM`LE CU TINE?

ROSTI COCOZANU  •  27 noiembrie 2007, 14:01

rogozanu are dreptate,dar…ar trebui sa se mai tunda!

Cătălin Tolontan  •  27 noiembrie 2007, 14:05

ROSTI COCOZANU: si sa vina cu unghiile frumos taiate la scoala ? 🙂

Iosef Hechter  •  27 noiembrie 2007, 14:33

Simpatica atitudinea fata de Mircea Badea, dar mi-e teama ca dialogul cu mitocania umflata cu aere de superioritate e cvasi-imposibila.

Pe vremuri de matinal la Tele7 sau Antena 1, Mircea Badea avea, alaturi de Teo, un umor nebun. Azi, imi pare arareori simpatic.

Totusi, ca absolvent de Info merita o sansa, nu :)?

Radu  •  27 noiembrie 2007, 14:43

Cu un drept la replica tot ii erai dator pana la urma lui Mircea Badea, dar o atitudine mai hotarata nu cred ca ar fi stricat. Pana la urma este alegerea ta sa ii raspunzi in felul asta, cu toate ca ii cam place sa stearga cu tine pe jos. Oricum, este pana la urma o perceptie: a lui fata de munca ta si a ta fata de munca lui. Numai sa ramana la nivelul sublim al „dezacordului” 😀

Dan Cristinel  •  27 noiembrie 2007, 15:05

TOLO:

Cand vorbesti de Revolutie te referi la faptul ca veneati prin Regie si strigati „Inginerii si minerii” atunci cand sindicatele studentesti se raliasera la miscari politice si studentii nu mai voiau sa va urmeze?

lyn  •  27 noiembrie 2007, 15:05

Adevarul e ca Badea chiar e in forma maxima..:)..nu stiu ce ia , dar ultimele editii ale emisiunii sale au fost tari de tot

adibo55  •  27 noiembrie 2007, 15:35

badea…hm…cand vorbeste despre silicoane sa zicem ca are pareri avizate( de ce oare?), dar la politica e varza, frate, nu stie cum sa mai ocoleasca dezastrul lu taica felix

Dan Cristinel  •  27 noiembrie 2007, 15:45

antenele sunt un exemplu de cum nu se face propaganda unui partid. Toata lumea stie de ce vorbesc, care le sunt interesele…

Dan Cristinel  •  27 noiembrie 2007, 15:49

ce bune ar fi fost antenele daca n-ar fi avut in spate pur-ul (si-n fata dealtfel)?
ce om ar fi fost Becali daca nu se prostea cu politica?

red baron  •  27 noiembrie 2007, 15:51

multa multa frustrare pe blogul asta,din pacate Mircea Badea e prea greu de inteles pt unii carora li s-a intunecat gandirea din oftica de a nu fi adunat 50%+1 referendumul lui baselu,e triste mare printre voi,iar mitocan nu e Mircea Badea,mitocani sunt aia care nu lasa oamenii sa-si exprime optiunea,iar o optiune e de a nu merge la vot

Dan Cristinel  •  27 noiembrie 2007, 15:56

red baron:

ca bine zici. Optiunile unui om liber sunt multe! Eu o tot spun.

Dan Cristinel  •  27 noiembrie 2007, 16:01

mai trec si la munca. 🙂 Atitudinea asta civica nu produce doi bani. Dimpotriva! Care mai munciti, care mai aveti lucrari de terminat, SPOR LA MUNCA!

marius din iasi  •  27 noiembrie 2007, 16:24

„Alegerile de duminica mi-au parut dominate de rational, de scepticism in doze sanatoase, in ciuda politicienilor apatici si a analistilor pervertiti de tot felul de interese. Una peste alta, am pozat ca un popor destul de cool. Iar politicienii si chiar presa de pe aici ar trebui sa invete cu ce se maninca asta.” Costi Rogozanu

Mi-au placut aceste ultime fraze. In genere, daca lume nu a iesit la vot, in opinia unor analisti, e pentru ca lumea e „lenesa”. Chiar am auzit o idee la B1 cred, ca ar fi bine ca la urmatoarele alegeri sa li se ia dreptul la vot celor care nu au votat acum. Eu, totusi, cred ca si absenteismul e un mesaj dat politicienilor, poate la fel de puternic ca stampila in dreptul unui partid… Va indemns sa cititi si si un comentariu de al meu la un articol al d-lui CTP, pe care Gandul l-a pus la rubrica Gandul Meu:
http://www.gandul.info/gandul/votez.html?6447;1063098

nastyb0y  •  27 noiembrie 2007, 19:11

@tolo
Nici eu nu sunt de acord cu absenteismul. Dar chiar sa ma indemni sa il urmaresc pe Mircea Badea, la asta nu ma asteptam .Chiar daca te critica tot timpul. Asta are cate o obsesie zilnic sau bine zis noapte de noapte. A terminat-o ,vad, pe aia cu politia care il urmareste. Mai bine ma trimiteai la Mircea Radu sau la Cannald sa ma uit pe gaura cheii cum se cearta babele. Tu chiar ne crezi pe toti cu IQ subunitar ?

endorama  •  27 noiembrie 2007, 20:53

mda.. bun articolul din Cotidianul. raspunsul perfect la articolul tau de ieri.

ovi  •  27 noiembrie 2007, 21:05

catalin, cred ca ar trebui sa ai o discutie cu badea, marturisesc ca il urmaresc si ma deranjeaza ca te ia peste picior…nu mi se pare ok , eu in locul tau as avea o discutie lamuritoare , dc vrei partea buna e bine ca macar te citeste 🙂

http://blogcudetoate.blogspot.com

red baron  •  27 noiembrie 2007, 21:14

bai nastyboy eu ma uit zilnic la badea si n-am deloc IQ subunitar,dak tu crezi ca stand toata ziua pe blog si scriind tot felul de ineptii as cum faci tu,iti da si dreptul sa cataloghezi diferite categorii de persoane te inseli amarnic,ramai la miile tale de comentarii inutile(sau ma rog probabil asa probabil ai o scuza pt basicile de pe degete provenite in fapt nu de la apasarea tastelor)

nastyb0y  •  27 noiembrie 2007, 23:31

@red baron
In seara asta o sa fac o exceptie. Ma voi uita si eu la emisiunea idolului tau ,M.B. Iti multumesc ca ai fost atent la tot ce am scris. Inca nu ai vazut nimic…

TheFly  •  27 noiembrie 2007, 23:48

Tolo, iti sunt cititor fidel si mare admirator. In privinta lui Badea, habar nu am ce are cu tine si de unde a inceput. Din punctul meu de vedere este doar un cititor frustrat de titluri din ziare, un tip cu sistemul nervos afectat, caruia nu-i convine absolut nimic. Serios vorbind, deseori chiar are reactii de om cu probleme serioase. Este un frustrat.
In rest, multa bafta! Mi-ar face placere sa te invit in curand la lansarea cartii mele despre formatia U2 (a doua care apare la noi in tara).
Best regards 🙂

nastyb0y  •  28 noiembrie 2007, 0:01

@TheFly
Corect.

red baron  •  28 noiembrie 2007, 0:07

nastyboy nu e idolul meu,eu nu am idoli,desi vad ca sunt aici destui care il idolatrizeaza pe tolo,eu mai am si treaba asa ca nu intru zilnic pe blog si nu-mi consum viata in replici virtuale,desi in ultimele zile am facut ceva exces,la Mircea Badea voi continua sa ma uit pt ca spre deosebire de larga majoritatea inclusiv a jurnalistilor sportivi el iese dintr-un tipar mult prea prafuit si obosit,in rest noapte buna…

nastyb0y  •  28 noiembrie 2007, 0:34

@red baron
Sa fii sanatos. Si util societatii . Noapte buna. Cu sau fara M.B.

ciurik  •  28 noiembrie 2007, 15:06

:)) mircea badea rullz! nu apare commentul acesta sigur… dar merita sa citesti. asta e un om liber!!!

rescovici  •  28 noiembrie 2007, 19:31

De ce sa te uiti la Mircea Badea??? Si mai ales, de ce sa il recomanzi?? Exista pe vremuri pe TVR mira (de la inchiderea programului…) eu o recomand pe aia…e mult mai relaxanta si chiar mai interesanta….

Badita Voiculescu  •  28 noiembrie 2007, 21:24

Apropo de Mircea Badea m-am uitat la „gura lui paroasa” (logo-ul) prima emisiune de dupa alegerile de dumineca. a fost jalnic. putin a gesit nuanta de la camasa era inchisa dar nu neagra. toata emisiunea a fost despre esecul lui Basescu la referendum, un cuvant n-a spus despre esecul lamentabil al patronului sau. Partidul securistilor – PC a luat mai putine voturi decat bietul popa ungur! Asta e performanta de comentat, mai rau ca echipele ramanesti in cupele europene anul asta. Bai lu-pule moralist unde este deontologia profesionala!?

iusti  •  29 noiembrie 2007, 2:27

ia uite cat de in forma e badea: http://iusti.ro/blog/2007/11/26/mircea-badea-feat-parazitii/ …. foarte tare, nu?

rus daniel  •  29 noiembrie 2007, 12:49

bai tolo, mircea badea te face cand vrea…nu vezi k esti jalnic cu votul tau cu tot…du-te si voteaza si lasa-i pe cei care nu au votat..ca nu esti pus tu judecator peste ei…si vorba lui badea…de la atata fotbal ii imposibil sa nu fi bagat cuvantul „picior” in articoul tau