Catavencii, exercitiu de terorism

Doi reporteri ai Academiei Catavencu au defilat de 1 decembrie. Dar nu in coloana oficiala, ci pe pista aeroportului Baneasa, unde au intrat nestingheriti, pentru a testa dispozitivul de siguranta. Au lipit o grenada de plastic pe un avion Boeing si si-au facut de lucru pe linga un avion militar Hercules, desi aveau pe casca scris Al-Qaeda.  

marți, 4 decembrie 2007, 2:52

Doi reporteri ai Academiei Catavencu au defilat de 1 decembrie. Dar nu in coloana oficiala, ci pe pista aeroportului Baneasa, unde au intrat nestingheriti, pentru a testa dispozitivul de siguranta. Au lipit o grenada de plastic pe un avion Boeing si si-au facut de lucru pe linga un avion militar Hercules, desi aveau pe casca scris Al-Qaeda.  


Comentarii (11)Adaugă comentariu

Radu  •  4 decembrie 2007, 15:29

La cat de mare si ingrosat e scris Al Qaeda pe casca aia galbena, cred ca nici Osama nu ii recunostea. Pana la urma, la ce te asteptai? Si oricum, parca treburile astea le faceau reporterii The Sun acum multi ani, sa intelegem ca baietii de la Catavencu nu au ce face si o dau pe online in tabloidizare? Doar pentru a continua sa scrii chestii inteligente in fiecare zi e mai greu decat a scrie la saptamana?

chinezu  •  4 decembrie 2007, 15:51

o fi aratat acreditarile la intrare in aeroport 😀

Teo  •  4 decembrie 2007, 15:53

numai mie mi se pare foarte grav?!

alexandru petria  •  4 decembrie 2007, 15:59

Este încă o dovadă că trăim într-o ţară de cacao.

Manwar  •  4 decembrie 2007, 17:09

Asa si…?? E a 50-a oara cand niste ziaristi lipsiti de inspiratie si de subiecte, aleg sa intre pe Otopeni sau Baneasa, si incep sa se joace de-a teroristii. Probabil nu le-a explicat nimeni ca teroristii sunt doar niste inventii. Pentru a justifica: razboaie, revolutii, etc.
Si mai grav e ca lumea chiar crede, chiar isi inchipuie ca o sa vina vreun Ahmen si o sa puna bombe.. WAKE UP! DEAD PEOPLE!!!

Poate ma lamuriti si pe mine daca i-au prins pe teroristii din dec 1989, pe cei care au intrat cu avioanele in WTC… si peste toti, daca l-au gasit pe Osama al lu’ Laden.

nu conteaza  •  4 decembrie 2007, 17:44

sa intele ca nu ti s-a marit demult salariul

eftimie  •  4 decembrie 2007, 17:55

Pana una alta as fi curios ce gras ar trebui dat afara pentru ca s-a reusit scamatoria asta. Si dat afara in mod serios nu mutat la aroportu din Cluj sau Timisoara. Afara cu toate literele din codu muncii, sa nu-si mai gaseasca servici decat ca gunoier.

Ei bine, grasul ala nu s-a nascut inca.

UN NOU SITE DE SPORT !  •  4 decembrie 2007, 18:23

Pai pe 1 decembrie sunt doua variante pentru care nu erau paznicii pe acolo :
1. Au plecat la Arcul de Triumf sa vada defilarea.
2. Fiind sarbatoare nationala „au stropit-o” cu un sprit si au stat la caldurica.

pe cand Catavencii exclamau : „Hopaaaaa! Avioane”

nastyb0y  •  4 decembrie 2007, 20:56

Redau, pe scurt,ultimul dialog inregistrat: :”Mai Pandele, nu ar fi bine sa punem una si sub aripa aia ?”. ” Ia ,tine-mi scara , ca nu ajung !”.” Auzi, vezi ca iti fac cu mana aia care se imbarca in cursa de Cluj „.”N-am timp de bezele. Mai am 5 grenade si 4 mine antitanc, de pus”. „Nu vezi ca se face noapte ,acum ?”.”Si ce daca ?Am lampas. Stai sa fumez o tigara, ca am obosit „.”Ce ,esti nebun? Vrei sa sarim in aer?”,”.Ce-ai ,bre ? Astea sunt de plastic, ai uitat ?”. „Da, da’ miroase a benz….Buuuuuum.”

Bibliotecaru  •  4 decembrie 2007, 23:50

Ar trebui ca justiţia sa fie servită. Cei doi ar trebui să fie arestaţi şi condamnaţi exemplar pentru încălcarea proprietăţii, intrare prin efracţie şi alte zece capete de acuzaţii, printre care şi terorism.
Dacă nu se face asta, mâine vor fi alţi 10 puştani care vor face acelaşi lucru dar pe bune.

Calendar 2008  •  5 decembrie 2007, 0:02

==Calendar 2008== cu fete http://poze.outsdr.com