Hurezeanu explica emotionant inghesuiala de 1 decembrie

Romania Libera de azi publica un articol de zile mari al lui Emil Hurezeanu. Cu o scriitura occidentala, care nu te lasa sa citesti identificare, ci doar implicare, Hurezeanu priveste dintr-o perspectiva originala izbucnirea multimii venita in centrul Bucurestiului la aprinderea bradului de Craciun. Coincidenta face ca site-ul Romaniei Libere sa gazduiasca tot azi un film trimis de studentii romani ai unei universitati americane. E o alaturare inspirata. Merita sa o vedeti.

marți, 4 decembrie 2007, 1:35

Romania Libera de azi publica un articol de zile mari al lui Emil Hurezeanu. Cu o scriitura occidentala, care nu te lasa sa citesti identificare, ci doar implicare, Hurezeanu priveste dintr-o perspectiva originala izbucnirea multimii venita in centrul Bucurestiului la aprinderea bradului de Craciun. Coincidenta face ca site-ul Romaniei Libere sa gazduiasca tot azi un film trimis de studentii romani ai unei universitati americane. E o alaturare inspirata. Merita sa o vedeti.


Comentarii (7)Adaugă comentariu

ovidiu666  •  4 decembrie 2007, 14:39

mai putem sa ne bucuram de 1 Decembrie?… eu zic ca nu… eu zic sa profitam de fiecare 1 Decembrie care apare in calea noastra…
http://ovidiu666.wordpress.com/

www.casa-montana.4t.com  •  4 decembrie 2007, 14:56

ski la ranca !!! http://www.casa-montana.4t.com/index.html

lupul singuratic  •  4 decembrie 2007, 15:22

cataline,daca pe tine te-a impresionat articolul lui hurezeanu,inseamna ca…tu iubesti oamenii!

Manwar  •  4 decembrie 2007, 17:02

A fost crunt si anul trecut. Poate isi mai aminteste cineva cum era blocata circulatia intre Piata Univ. si Piata Romana…

nastyb0y  •  4 decembrie 2007, 20:47

Extraordinar. O femeie iese la fereastra. Baietelul ei de 6 ani priveste cu gura cascata, langa mama lui. Mai mult de mirarea ca nu vazuse niciodata atatia oameni la un loc. In zare ,se aprind beculetele bradului. Cel mai inalt brad din Europa. Mama intinde mana spre brad :”Priveste , Ionut ! Ce Frumos !”.Baietelul isi trage mama de maneca si arata catre oamenii de jos .Mama ,intr-un tarziu, priveste in directia aratata de micut. Groaza i se intipareste pe chip. 30 de oameni sar pe masina sa ,Logan break, fara CASCO. Copilul rade. E fericit. Mii de beculete stralucesc in noapte ,deodata.

nastyb0y  •  4 decembrie 2007, 20:58

Am uitat sa specific. Strict autentic.

Calendar 2008  •  5 decembrie 2007, 0:05

==Calendar 2008== cu fete http://poze.outsdr.com