Lecţia pe care Steaua n-o pricepe

Steaua, Dinamo şi Rapid se pregătesc de Liga Campionilor pregătindu-le pe Craiova, Farul şi Urziceni să joace împotriva lui CFR Cluj. Care CFR, toţi o vedem, da’ n-o spunem, pare singura pregătită, de fapt.

joi, 13 decembrie 2007, 9:11

Steaua, Dinamo şi Rapid se pregătesc de Liga Campionilor pregătindu-le pe Craiova, Farul şi Urziceni să joace împotriva lui CFR Cluj. Care CFR, toţi o vedem, da’ n-o spunem, pare singura pregătită, de fapt.

În acest laborator de pregătiri, nimeni nu pare preocupat de el, ci de ceilalţi. Atenţie, cad situaţii amuzante! Dacă granzii îi vor motiva prea bine pe cei din Urziceni, s-ar putea să fie nevoie să-i stimuleze apoi pe adversarii acestora.

E ca în istoria autentică din Mările Sudului. Pentru că şoarecii se înmulţiseră prea mult, coloniştii au adus pe insulă pisici. Au scăpat de şoareci, dar s-au trezit cu o populaţie de feline scăpate de sub control. Au continuat cu cîinii şi tot aşa.

În loc să-şi facă echipă şi să se gîndească la sezonul 2009-2010, cînd vom avea două formaţii direct în grupele Ligii, bucureştenii se înghesuie care să se facă de rîs mai tare în toamna viitoare.

Modelul CFR nu le spune nimic. Aproape că le-au suflat titlul şi tot nu se dezmeticesc! Cu toate păcatele lor legate de arbitraj şi de hipnotizarea unor jucători adverşi, clujenii şi-au văzut de joc, au investit şi continuă să-şi urmeze planul. Deşi anul trecut păreau că au pierdut tot. Aşa cum li se pare acum steliştilor.

Asta e lecţia lui CFR şi cine n-o pricepe n-are decît să aducă pisici în loc de fotbalişti!


Comentarii (115)Adaugă comentariu

curiosu  •  14 decembrie 2007, 14:51

@carbunarul si daniels: toate respectele mele pt post-uri.

tin sa mai precizez ceva: Daca nu a jucat in CL este doar parerea fiecaruia ca nu va face fata. nu este nimeni care poate sa imi garanteze asta. doar ca parerea lui…

max  •  14 decembrie 2007, 15:03

FELICITARI FETELOR !
RUSINE PT GAZETARI ! cum e posibil ca in cei 10 sportivi nominalizati sa se afle 4 fotbalisti si nici una dintre componentele echipei nationale de handbal?
spun cu mana pe inima ca traim intr-o tara plina de hoti- am destule exemple- dar nu am crezut ca si in presa sportiva se poate asa ceva .
P.S. : AM FACUT FOTBAL SI SUNT UN MICROBIST IMPATIMIT. dar nu e posibil sa nu recunoastem valoarea si munca unor fete care au luptat si lupta pentru culorile noastre.
RUSINE ! RUSINE ! RUSINE !

grigore  •  14 decembrie 2007, 15:22

cărbunarule,

zicea unu` mai sus:

„Steaua nu e Milan
Gazeta Sporturilor nu e Gazzeta dello Sport
Sport.ro nu e Sky Sports
Romania nu e Italia
Italienii nu emigreaza in Romania
Becali nu e Berlusconi
Borcea nu e Moratti
Jean Padureanu nu e Moggi
Ghencea nu e San Siro
Stefan cel Mare nu e Delle Alpi
Dica nu e Inzaghi
Danciulescu nu e Del Piero
Eu nu am bani
Tu nu ai bani
Noi nu avem bani”

aş zice şi eu că CFR nu e Rosenborg sau Sahtior!

Putem glumi, putem să vorbim cu patimă, dar adevărul e că CFR nu are experienţa, palmaresul, valoarea de a juca în Ligă. Cel puţin din punctul meu de vedere. Poate mă înşel, asta rămâne de văzut.
În fond şi la urma urmei, dacă va fi să meargă, am să ţin cu ei, că reprezintă şi ţara noastră acolo. Însă, ca român, nu am încredere în ce vor face ei acolo.
Trebuie, totuşi să câştige câteva campionate, să ia câteva cupe înainte de toate…

CristyX  •  14 decembrie 2007, 15:24

acesta nu este inca un blog de sport aici vati gasi numai stirile importante din fotbal,handbal si altle 😀

http://www.marianmanescu.wordpress.com

johndoe  •  14 decembrie 2007, 15:44

lectia pe care gsp n-o intelege….cred ca ar fi mai potrivit acest titlu…desi este ora 15.30…nu am gasit niciun editorial dedicat victoriei de aseara a Romaniei…inteleg ca handbalul romanesc nu conteaza, ca ceea ce au reusit ele aseara nu v-a impresionat, altfel nu imi pot explica de ce nu am gasit un editorial..nu e la fel de palpitant ca umilinta stelei din Liga….

Paula CFR  •  14 decembrie 2007, 16:06

Felicitari pt articol…intradevar steaua si dinamo incearca sa faca totul pt a pune bete in roate CFRului dar nu va reusi…cei mai buni vor castiga…FORZA CFR

johndoe  •  14 decembrie 2007, 16:19

sunt curios…daca vom castiga campionatul mondial la handbal…le vom baga si noi in seama pe fete????sau vom continua cu rahatul asta Steaua vs Dinamo vs Rapid vs CFR?

costacurta  •  14 decembrie 2007, 21:46

Pai cum naiba,daca patronul de la Steaua umbla prin oras cu bani pentru adversari,asta e problema lor sa stimuleze pe altii in loc sa zica la fiecare meci,ba azi va dau cate 5000,chiar dac jukam cu RULMENTUL ALEXANDRIA,in loc sa-si vada fiecare de ograda lui.MARE DREPTATE AVETI.

==Christmas Wallpapers==  •  16 decembrie 2007, 14:57

==Christmas Wallpapers== http://poze.outsdr.com