Mos Craciun i-a adus Evenimentului Zilei un cadou de lux

Dan C. Mihailescu, cel mai popular apostol al cartii in Romania, va scrie cite o cronica literara saptaminala in Evenimentul Zilei. „Sa creezi o nada, o ispitire la lectura”, este ceea ce crede omul de cultura ca s-ar cuveni sa transmita o astfel de rubrica.

joi, 13 decembrie 2007, 12:16

Dan C. Mihailescu, cel mai popular apostol al cartii in Romania, va scrie cite o cronica literara saptaminala in Evenimentul Zilei. „Sa creezi o nada, o ispitire la lectura”, este ceea ce crede omul de cultura ca s-ar cuveni sa transmita o astfel de rubrica.


Comentarii (16)Adaugă comentariu

Cristi Roman  •  13 decembrie 2007, 13:11

Acum citiva ani, cind avea pastila de 5 minute pe la 1 noaptea, la PRO, nu ratam nici o editie.
Nu mai stiu acum cind i s-a mutat spatiul, sau daca-l mai are, recunosc.

ciprian  •  13 decembrie 2007, 13:17

Acum e dimineta la 9 si 10 si tot doar 5 minute tine

Eugen  •  13 decembrie 2007, 13:17

Cataline…ai o legatura speciala cu Evenimentul Zilei? Nu ca m-ar interesa, dar esti atre atent la tot ce misca in Trustul Ringier, iar pe noi, cititorii tai, ne mira acest fapt..

citizen kane  •  13 decembrie 2007, 13:18

Tolo, nu mai ai ce scrie? Scrie si tu ca a venit iarna, ca la munte ninge, ca maine va fi vineri, ca gsp e ziar de sport etc. Bau!

Cătălin Tolontan  •  13 decembrie 2007, 13:45

citizen kane : daca ar curge la ziare oameni de talia lui dan c mihailescu asa, ca ploaia, tare bine ar fi! Si, apropos, de cind cu incalzirea globala, e o stire cind vine iarna 🙂

Cătălin Tolontan  •  13 decembrie 2007, 13:45

eugen: da, am o legatura speciala cu evenimentul zilei. imi place ziarul. ca si altele

Ramon  •  13 decembrie 2007, 14:44

Nu voi face nici un fel de comentarii privind excelenta in apostolatul cititului al lui Dan C Mihailescu. Omu e iubitor de carte, asta se vede. Si-a permis insa odata intr-o emisiune sa
repete plin de convingere ceea ce scria intr-o cartulie cripto securista despre iredentism, pericolul maghiar samd de pe pozitia romanismului curat, verde si patriot. Ceea ce arata cat e Dan C Mihailescu de naiv, credul si cum din patima cititului nedigerat al cartii te
poti autoamagi, sau mai rau de atat, poti sa-i dezinformezi pe ceilalti. Putin filtru critic si o doza de scepticism , va rog.

explorish  •  13 decembrie 2007, 15:06

ce e un „om de cultura”?

cetateanul kane  •  13 decembrie 2007, 15:31

d-le catalin,pt. linistea mea interioara,tin sa precizez ca cel care se semneaza cu pseudonimul”citizen kane” nu este acelasi cu mine,cel care a postat ieri o intreb. pe blogul dvs!eu apreciez faptul ca blogul dvs nu se refera doar la fotbal!

eftimie  •  13 decembrie 2007, 16:45

E o veste buna. Mie imi place D.C.M. si, cu putine exceptii, EvZ.

iuliudingrant  •  13 decembrie 2007, 19:11

E stimabil ceea ce face dl. Mihailescu.Asta ar trebui sa faceti si dv. in arealul sportiv. Din pacate va situati de multe ori pe bastimentul corupt-stelist si asta nu va avantajeaza. Si o spun cu regret.Nu e o atitudine fair-jurnalistica. Cu toate ca e posibil sa fiu subiectiv!Asa o fi?

nastyb0y  •  13 decembrie 2007, 19:30

De-abia astept sa ma indemne la lectura vestitei colectii „Punguta cu doi bani”, „Vitelul de aur-Ilf si Petrov ” si operei science -fiction a ilustrului inginer-gazetar-sef C.T.P. Ca sa nu mai vorbesc de Nourescu si Lipovan de la Prosport…Internetul ne ia mintile. Noroc cu astfel de clarvazatori si agitatori culturali !

Calendar 2008  •  14 decembrie 2007, 12:54

==Calendar 2008== cu fete http://poze.outsdr.com

adibo55  •  14 decembrie 2007, 13:03

propun ca Dan C. , avand in vedere apostolatul lui intr-ale cititului, sa-si ia nickname-ul „Decemeu” ; sigur, exista si o varianta pentru nea nicu vacaroiu, „Decebeu” 🙂

alexandru petria  •  15 decembrie 2007, 10:54

Este o veste bună, deşi nu mă dau în vânt după Evenimentul, care nu mai este ce a fost.

==Christmas Wallpapers==  •  16 decembrie 2007, 15:07

==Christmas Wallpapers== http://poze.outsdr.com