Cioc, cioc, intraţi!

Henry Kissinger, omul care acum trei decenii făcea politica planetei, a bătut la poarta din Dorobanţi a lui Sorin Ovidiu Vântu. „Ultimul sărut al Războiului Rece”, a observat un jurnalist de la Evenimentul Zilei, adăugînd: „Există în România cîţiva oameni care sînt atît de bogaţi încît pot cumpăra orice”.

marți, 18 decembrie 2007, 8:33

Henry Kissinger, omul care acum trei decenii făcea politica planetei, a bătut la poarta din Dorobanţi a lui Sorin Ovidiu Vântu. „Ultimul sărut al Războiului Rece”, a observat un jurnalist de la Evenimentul Zilei, adăugînd: „Există în România cîţiva oameni care sînt atît de bogaţi încît pot cumpăra orice”.

Există. Uite, de pildă, Arpad Paszkany. Sigur că nu se compară miza, dar asta e senzaţia pe care o ai cînd te uiţi la delegarea de la Piatra-Neamţ.

Toate reflectoarele stau pe meciul de azi, Ceahlăul – Rapid. Ultima întîlnire a anului. Şi primul moment în care avantajul lui CFR poate scădea. Se zdruncină mitul invincibilităţii liderului. Rapid are şansa să vină la 5 puncte, lucru care clujenilor nu li s-a mai întîmplat de 56 de zile, de cînd Dinamo s-a apropiat la 4 puncte.

Tensiune maximă. Taaaa, taaaa. Muzică de pericol. Şi ce se întîmplă? La centru apare Tiberiu Binecunoscut Lajos, cu doi oficiali din Cluj agăţaţi la brîu, un tuşier şi observatorul de arbitri. Nici nu mai e nevoie să facă nimic! E vorba de paradă, de putere, de senzaţia că deznodămîntul e adjudecat.

Ce demonstraţie de forţă mai mare vreţi din partea lui CFR? E ca şi cum Henry Kissinger ar fi venit la pachet şi cu Richard Nixon, şi cu Gerald Ford. Cioc, cioc, putem intra?


Comentarii (271)Adaugă comentariu

Carlsberg  •  19 decembrie 2007, 20:00

Despre acest subiect :
Daca intr-adevar Balaj este omul celor de la CFR Cluj in complicitate cu FRF , atunci e clar pentru mine ;
Daca Balaj nu este omul celor de la CFR Cluj , atunci cine la delegat se numeste „un om cu minte ingusta”.
Oricum , seful arbitrilor de la noi arata de parca vine de la carciuma , imi da senzatia unui om batut de soarta si fara nici un fel de idee despre ceea ce se intampla in jurul sau.

Despre alt subiect (off topic)
Dragi colegi cititori ai GSP si Prosport , pregatiti-va de perioada de pauza in Liga I. Fiind pauza , nu vor mai fi subiecte de scris prin ziare , nu vor mai fi articole de gasit , implicit nu vor mai fi citite ziarele.
Vor urma intoxicari la greu cu transferuri pe nu stiu unde de nu stiu unde. Vor incepe astia de la GSP si Prosport cu stiri din burta. Trica la Steaua , Zicu la Steaua , Pulhac la Poli , pe Dica il vor plimba pe la toate echipele din lume.

Iata cum vor suna stirile ce vor urma :

EXCLUSIV / Bogdan Stancu in vizorul lui Real Madrid si Barcelona ?

EXCLUSIV / Dica la CFR Cluj ?

EXCLUSIV / Mircea Lucescu si Razvan Lucescu vor semna cu Dinamo ?

EXCLUSIV / Kaka la Dinamo ? Nu este vorba de Kaka ci de jucatorul brazilian de 35 de ani din liga a 4-a , care este fan Kaka

EXCLUSIV / Thereau si Camus la Poli Timisoara ?

EXCLUSIV din surse sigure / Steaua il vinde pe Goian la CFR Cluj in schimbul lui Didy

Mircea  •  19 decembrie 2007, 20:14

Carlsberg: bune idei 🙂 dar azi nu Balaj arbitreaza.
si totusi m-ai enervat: acum aceste bombe pe care le-ai scris, nu ma vor lua pe neasteptate citindu-le maine, poimaine 🙂
dar sa comletez cu o alta stire in exclusivitate: 0 TV va transmite la anul fotbal feminin in cadrul episodului 1342 Elodia.

bolo  •  19 decembrie 2007, 20:19

patetici au ajuns astia de la gsp… Nu se mai vinde ziaru’ nici cu multitudinea de femei goale.. nici cu multele fantasme despre asa zise transferuri/… acum ati inceput razboiul impotriva Ardealului ?

cipi  •  19 decembrie 2007, 20:28

La ce numere se suna pentru masaj erotic, ca nu am fost atent?:P
Ar fi chiar interesant sa piarda rapidul pe o grava greseala de arbitraj, ca sa avem ce citi si auzi in presa centrala in timpul sarbatorilor! Asta pentru cine nu prefera cazul elodia, desigur!

Mail  •  19 decembrie 2007, 20:51

http://efomanager.internet-caffe.net

Mail  •  19 decembrie 2007, 20:51

aa http://efomanager.internet-caffe.net

Mircea  •  19 decembrie 2007, 20:56

Ce mai zice Kiss.inger dupa prima repriza? Merge? arbitrajul, desigur

sadoveanu  •  19 decembrie 2007, 21:03

hai bai,scoateti marfaru’ afara!

anti-mitici  •  19 decembrie 2007, 21:23

Vai sunt furati tziganii de arbitrii din Cluj!!!! Vai!!!! Conduce Rapid cu 1 la 0… Dispareti boratilor! Viermilor! Ne e sila de voi scursurilor!

Roackerul  •  19 decembrie 2007, 21:29

Keseru vine la Dinamo pe sptfm.ro

bolo  •  19 decembrie 2007, 21:46

A fost bun arbitraju’ domnu’ Tolo ?
ESTI PATETIC !

CFR1907  •  19 decembrie 2007, 21:58

DECI CUM A FOST ARBITRAJU ?

gruia  •  19 decembrie 2007, 22:05

Tolo, ia-l de brat pe berbecali si numarati oile !

Mircea  •  19 decembrie 2007, 22:08

doar cel ce e obisnuit sa fure, vede peste tot hoti

gica  •  19 decembrie 2007, 22:35

E bine dl. Tolo a iesit cum a vrut cel ce va sponsorizeaza?
Va rog sa ma credeti nu am vrut sa va jignesc ,doar mi-am exprimat o nedumerire la fel cum ati procedat si domnia voastra.
Va dorim mult succes in activitatea dvs.Si nu trebuie sa va faceti procese de constiinta pentru cei ce nu va inteleg cu reportaje de genul celui de mai sus….
Mai da-i in masa daca nu inteleg vremurile grele si agitatia de la capitala….
Cat despre obiectivitate la fel ca mai sus:da-o si pe asta-n masa,ca si cu ea mori de foame!
La buna vedere dl.Tolo,important este sa treci linia de sosire(nu conteaza cum),decat martir….

Calendar 2008  •  19 decembrie 2007, 23:25

Nuts – Official Calendar 2008
Hazell Calendar 2008
Girls Next Door Calendar 2008
Gemma Atkinson Calendar 2008
Brigitta Bulgari Calendar 2008
Eva Mendes – Campari Calendar 2008
Hollyoaks Babes Official Calendar 2008
Ché Calendar 2008
Kylie Minogue – Calendar 2008
Fergie – VikkiBlows – Calendar 2008
Lucy Pinder 2008 Calendar

starwatch  •  20 decembrie 2007, 2:28

e bine, tolo!

nu cred ca cfr-ul ar putea juca cinstit vreodata!

vlad  •  20 decembrie 2007, 8:45

Catalin atotstiutoru’ s-a inselat.nu-mi place de loc tonul lui de ofticat,si in plus „urla” exact ceea ce a „urlat” si Copos.parca i-ar face jocul.

popy  •  20 decembrie 2007, 10:04

Era de asteptat ca cei mai multi dintre voi sa fiti partinici cu echipele din bucuresti deoarece sunteti ori apartineti capitalei ori v-ati obisnuit de 50 ani cu hegemonia acestor echipe. Pentru un campionat sanatos era demult cazul sa-i bage in sedinta o echipa din provincie pe cei trei „mari”: copos, becali si borcea, lucru care tocmai se-ntampla in sezonul asta, in sfarsit. Dureros este ca media romaneasca nu reactioneaza pozitiv la marile eforturi depuse de C.F.R. Cluj de a-si construi o echipa europeana, mai rau, incearca sa umbreasca pe cat posibil activitatea staff-ului acestei echipe punandu-i in carca un comportament nu altul decat al celor trei bucurestene cu care ne-au obisnuit in ultimii 30 ani. Cu nimic diferit, exact acelasi comportament: blaturi (dinamo), stimularea financiara a unor echipe de pluton pentru a incurca adversarele (steaua, si asta in vazul camerelor de luat vederi !), coruperea unor arbitri (toate !), etc. C.F.R.-ul are profesori la capitolul asta…
Mai aud/citesc urmatoarea interogatie: „…si ce-o sa faca C.F.R. Cluj in C.L. ? O sa ne faca si o sa se faca de ras !…” Raspund printr-o intrebare: Steaua a facut oare altceva in aceasta prestigioasa competitie ?! Vedeti pe Dinamo inventandu-si vreun spirit de lupta incat sa acumuleze fara emotii si noroc 1-2 puncte in grupa de C.L. ? Poate Rapid sa mai faca ceva…
Imi plac ca nu se regasesc unele lucruri la C.F.R. Cluj din „apucaturile” echipelor bucurestene si a lui Poli Timisoara (a doua echipa a provinciei cu mari si vechi promisiuni de a schimba fata fotbalului in Romania dar din pacate cu un conducator crescut in urbea Giulestiului, cu aceleasi apucaturi ca a celorlalti trei):
– linsaj mediatic;
– trambitarea unor transferuri ce nu au loc niciodata;
– reintoarcerea cu mare tam-tam a fiilor risipitori de la echipele unde au fost vanduti la un moment dat, urmand ca dupa un sezon sa-i „scuipe” afara pentru incompetenta (Neaga, Nastase, etc.).
Asa cum becali in urma cu 3-4 ani a revolutionat fotbalul intern prin masura de a nu-si mai vinde jucatorii pe banda rulanta (vezi Dinamo), asa incearca acum C.F.R.-ul lui Paszkany (o echipa care reprezinta nici mai mult nici mai putin decat tarisoara noastra draga !) sa continuie revigorarea campionatului nostru prin alocarea unui buget fara precedent pentru o echipa de fotbal. Si asta prin fapte, ca prin vorbe sunt altii premianti la acest capitol !

Calendar 2008  •  20 decembrie 2007, 19:17

Calendare 2008 http://poze.outsdr.com

Ciprian_451fh  •  28 ianuarie 2008, 16:25

Ceahlăul 0-3 Rapid. Cam atâta a fost, nu? Iar în Giuleşti, arbitrul a favorizat Rapid-ul, nu CFR-ul. golul lui Trică n-a fost din offside pt. că un rapidist a deviat balonul care a ajuns la Trică, ceea ce l-a scos din offside.