Jocul l-a salvat

Arbitrajul lui Lajos a fost impecabil pînă la faza din minutul 62, cînd Cesinha a fost agăţat în careu şi penaltyul a fost ignorat. Poate că a contribuit la decizie şi eleganţa brazilianului, care n-a protestat, ci mai degrabă a implorat aerian, asta după ce căzuse în plutire, nu cu stilul teluric, „şi-a rupty oasele, săracul!”, brevetat în campionatul nostru. Eroare clară, dar probabil neintenţionată. Contactul a fost subtil, nevăzut, ca între o felină şi glonţul care o opreşte din salt.

miercuri, 19 decembrie 2007, 9:50

Arbitrajul lui Lajos a fost impecabil pînă la faza din minutul 62, cînd Cesinha a fost agăţat în careu şi penaltyul a fost ignorat. Poate că a contribuit la decizie şi eleganţa brazilianului, care n-a protestat, ci mai degrabă a implorat aerian, asta după ce căzuse în plutire, nu cu stilul teluric, „şi-a rupty oasele, săracul!”, brevetat în campionatul nostru. Eroare clară, dar probabil neintenţionată. Contactul a fost subtil, nevăzut, ca între o felină şi glonţul care o opreşte din salt.

Peste 10 minute a mai fost o fază în careul Rapidului, de astă-dată, nu atît de clar reliefată pe TV, cînd nemţenii au cerut penalty. Din fericire pentru Lajos, şi pentru competiţie, rezultatul sec a mutat în derizoriu toată discuţia despre arbitraj. Rapid s-a apropiat, dar mingea e la CFR. Pentru că, dincolo de nuanţe, clujenii au avut cel mai bun joc în acest tur prelungit. Ei termină anul pe un loc meritat.


Comentarii (111)Adaugă comentariu

ghinda royal  •  21 decembrie 2007, 0:08

tolo nu mai suporta decat comentarii pozitive. bravo activisule!

arh. Gheorghe Petresciu  •  21 decembrie 2007, 7:46

MOTTO:ROMANIA CAMPIOANA EUROPEANA DE FOTBAL IN
2008! LA MULTI ANI!CFR-ul va avea viata grea in retur si nu o vad campioana.Asa ca,vom mai vedea ce va fi. Hai Steaua! Hai Romania!

Dan 72  •  21 decembrie 2007, 8:59

Dan 72 on 21 Decembrie, 2007 8:58 am Your comment is awaiting moderation. :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Dan 72  •  21 decembrie 2007, 9:01

Raspunde-mi macar la ce ti-am scris acum…Da dovada de curaj!M-as multumii si cu un”BAU”….sau”IHI”…:))

Dan 72  •  21 decembrie 2007, 9:03

N-ai tu atata caracter insa…Apropos…vezi ca tre’sa taie Gigi porcul!!!!So pe el cu interviuri…poze…tocmai bune de aratat Europei ca anul trecut!!!:))))))))))))

Dan 72  •  21 decembrie 2007, 9:04

FORZA SUPER GSP!!!LUPTA TOLO!!

Archibald  •  21 decembrie 2007, 16:20

Esti JALNIC !Incerci s-o dai la intors dar nu mai merge !Ramai acelasi „PUPINCURIST” antrenat in antecamera echipelor bucurestene !

htp  •  22 decembrie 2007, 12:12

MANAGER LEAGUE
Online multiplayer football management

Peste 27.000 manageri, mulţi români, o comunitate haioasă şi unită. Vei fi ajutat la tot pasul de câte ori ai nevoie (Ghidul utilizatorului, Manualul, FAQ, Quick start guide, Ghid despre tactici, …….., şi în special Forumurile, unde sunt online o mulţime de manageri la orice oră).

http://www.managerleague.com?ref=79165

SE APROPIE FINALUL CAMPIONATULUI. CINE PROMOVEAZĂ, CINE RETROGRADEAZĂ? GRĂBEŞTE-TE ŞI FII MANAGERUL ECHIPEI FAVORITE!!!

MANAGER LEAGUE
Online multiplayer football management

Peste 27.000 manageri, mulţi români, o comunitate haioasă şi unită. Vei fi ajutat la tot pasul de câte ori ai nevoie (Ghidul utilizatorului, Manualul, FAQ, Quick start guide, Ghid despre tactici, …….., şi în special Forumurile, unde sunt online o mulţime de manageri la orice oră).

http://www.managerleague.com?ref=79165

SE APROPIE FINALUL CAMPIONATULUI. CINE PROMOVEAZĂ, CINE RETROGRADEAZĂ? GRĂBEŞTE-TE ŞI FII MANAGERUL ECHIPEI FAVORITE!!!

MANAGER LEAGUE
Online multiplayer football management

Peste 27.000 manageri, mulţi români, o comunitate haioasă şi unită. Vei fi ajutat la tot pasul de câte ori ai nevoie (Ghidul utilizatorului, Manualul, FAQ, Quick start guide, Ghid despre tactici, …….., şi în special Forumurile, unde sunt online o mulţime de manageri la orice oră).

http://www.managerleague.com?ref=79165

SE APROPIE FINALUL CAMPIONATULUI. CINE PROMOVEAZĂ, CINE RETROGRADEAZĂ? GRĂBEŞTE-TE ŞI FII MANAGERUL ECHIPEI FAVORITE!!!

DAN  •  22 decembrie 2007, 17:23

@Catalin tolo…LA MULTI ANI tie si tedactiei gazeta sporturilor!

DAN  •  22 decembrie 2007, 17:24

REDACTIEI:)