Primele date de audienta TV – cresc statiile mici

Posturile de stiri, Antena 3 (in primul rind) si Realitatea, plus celelalte posturi mici (de exemplu Kanal D) par a fi cistigatoarele schimbarii masurarii de audienta pe TV. Datele pentru 1 ianuarie, care au venit azi, sint furnizate de catre GfK Romania, companie care a luat locul TNS-AGB.

miercuri, 2 ianuarie 2008, 2:54

Posturile de stiri, Antena 3 (in primul rind) si Realitatea, plus celelalte posturi mici (de exemplu Kanal D) par a fi cistigatoarele schimbarii masurarii de audienta pe TV. Datele pentru 1 ianuarie, care au venit azi, sint furnizate de catre GfK Romania, companie care a luat locul TNS-AGB.


Comentarii (9)Adaugă comentariu

alexnemesis  •  2 ianuarie 2008, 16:49

bv lor!era si momentul sa se intample asta…sa zicem ca au fost si favorizate si din cauza perioadei..

sali  •  2 ianuarie 2008, 17:35

Singurii care merita o audienta cat ma mare e Antena 3 .. si cu siguranta va mai creste
De departe cel mai bun post tv in momentul de fata !!!

Dan Roman  •  2 ianuarie 2008, 17:49

intreb si eu : exista vreun site unde pot fi citite audientele zilnice sau care este modalitatea prin care se poate intra in posesia lor?
La multi ani!

gabidegiulesti  •  2 ianuarie 2008, 19:40

la multi ani!

Victor  •  3 ianuarie 2008, 6:57

Păi de ce nu aţi pus un clasament, să ne facem o idee?

@Dan Roman: nu există niciun site, deoarece pentru respectivele date se plătesc bani grei din partea televiziunilor.

DeMaio  •  3 ianuarie 2008, 10:47

Kanal D? Înseamnă că românii au ajuns rău de tot dacă se uită ŞI la Kanal D. Nu ajungeau celelalte nenorociri de televiziuni?

bob  •  3 ianuarie 2008, 11:03

Hai Cataline cu cifreleeeeee, chiar m-ai facut curios