Şansa lui Szekely

Aşa, da! George Copos s-a supărat pe Gazetă pentru că a reflectat prompt negocierile dintre Rapid şi Oţelul pentru Szekely. Cînd greşim, sîntem vinovaţi. Cînd avem perfectă dreptate, sîntem şi mai vinovaţi :).

duminică, 6 ianuarie 2008, 5:27

Aşa, da! George Copos s-a supărat pe Gazetă pentru că a reflectat prompt negocierile dintre Rapid şi Oţelul pentru Szekely. Cînd greşim, sîntem vinovaţi. Cînd avem perfectă dreptate, sîntem şi mai vinovaţi :).

Dincolo de poante, Rapid ia o decizie corectă. La 24 de ani, mijlocaş dreapta, Szekely e unul dintre numele proaspete ale Ligii 1. A debutat acum 10 luni în elită şi a marcat un gol la patru meciuri, în principal datorită exploziei sale, care-i narcotizează pe adversari.

Talent mare şi stilist pe măsură, are aerul unui Mutu de Galaţi, aşterneţi aici şi lucrurile bune, dar şi fiţele. La 18 ani se vorbea deja despre el ca despre un fotbalist. A dat probe prin Italia, dar nu i-a plăcut rigoarea de acolo. Un alt fel de a spune că şi-a furat-o!

Szekely are ocazia de a-şi completa colecţia de parfumuri. Cu un alt preţ, însă. Şi într-un club şi un oraş unde nu va mai fi, cel puţin la început, numărul 1. E o şansă mare. Depinde de el cum o va juca. Asta, evident, dacă Oţelul şi Rapid se vor înţelege, într-un moment în care rumoarea creşte şi, evident, ofertele.


Comentarii (41)Adaugă comentariu

sUporter  •  6 ianuarie 2008, 17:35

nu uita k a fost furat de la U..de catre banceu..care la dat la pachet cu giurgiu pe 50 mii euro..si valorau si atunci mult mai mult

sUporter  •  6 ianuarie 2008, 17:35

si i-a adus pe bolohan..o mare tanara speranta

lucid  •  6 ianuarie 2008, 17:42

Sunteti un ziar care-l citesc,dar ca orice ziar(orice!?)mai lanseaza cate o”bomba”de tran-
sfer care nu se confirma.Eu inteleg,aceasta
perioada este cam „moarta”pentru stiri.Mai
vinovati sunt „presarii”.Dar eu,”inghit”.
Multumim Catalin,Andrei,Cristian,Maria,etc.
LA MULTI ANI,2008!

cantona  •  6 ianuarie 2008, 17:42

La cum il stim pe Copos, sigur va considera ca Szekely e prea scump, iar la Steaua nu poate ajunge, ca e ungur…:))

cantona  •  6 ianuarie 2008, 17:43

lucid, „Sunteti un ziar PE care-l citesc”, asta ca sa nu mai criticam inutil…

ovidiu  •  6 ianuarie 2008, 17:44

Nu are fata Rapidul de el.Acolo se scuipa se injura nu se da banul deci nu are cum sa ajunga la Rapid.

fever  •  6 ianuarie 2008, 17:47

Noua metoda de facut bani!!! Trebuie doar sa deschizi niste pagini web timp de 20 sec!!! Nu este gluma(utati-va pe forum) http://www.DailyClicks.biz/?r=bmihai_02

propoker  •  6 ianuarie 2008, 17:59

sUporter,
exagerezi un pic. inteleg frustrarea dar ia vezi, e mai bine 50k decit deloc? nu accepta acei 50 de mii, plecau liberi de contract peste numai 6 luni, adica gratis. iar randamentul lor in cele 6 luni ar fi fost minimal cind ei erau cu gindul la transfer. ia vezi, nu-s buni aia 50 k?

zep  •  6 ianuarie 2008, 18:22

„Asta, evident, dacă Oţelul şi Rapid se vor înţelege, într-un moment în care rumoarea creşte şi, evident, ofertele.”

Trebuia neaparat sa specifici asta! Este ca si cum ne-ai spune ca transferul e o vrajeala, ceea ce si este 🙂

ReD  •  6 ianuarie 2008, 18:32

Szekely daca ar fi din alta tara…sa zicem un Frantza , Spania… ar fi evaluat la vreo 5-6 mil de Euro fara exagerare.

shotgol  •  6 ianuarie 2008, 18:35

Este din Timisoara, la Poli i-ar sta cel mai bine

Neil  •  6 ianuarie 2008, 18:46

bine spus un Mutu de Galati desi aici la Galati nu va sta multa vreme… joaca foarte bine… si este un vitezist… sper sa mai ramana la Otelul macar pana in vara… si cred ca sunt multi fotbalisti ca el pe meleagurile noastre … pacat ca se pierd intr-o mocirla utata si mirositoare patronata de FRF… cel mai mult la janos se vede ambitia… succes mai departe!

Neil  •  6 ianuarie 2008, 18:49

Szekely ar trebui sa urmeze exemplul lui Chivu… cu rabdare se aduna valoarea astfel incat unde se duce sa fie titular… ca multi se grabesc sa ajunga la Steaua de exemplu… pentru ceva mai multi bani… si termina facand tusa sau jucand pe la altii!

gogu  •  6 ianuarie 2008, 19:15

http://www.paraxine.ro

nic  •  6 ianuarie 2008, 19:27

Lasa-l pe geambasu sa scrie, fratele meu.
Scuze ca-ti zic dar esti cam cel mai slab de la gsp.

Numa bine…

jack sparrow  •  6 ianuarie 2008, 19:39

se pare ca sunteti in criza de subiecte dak dezvoltati ceva pe care nu sunteti siguri ! Szekely este binevenit din punctul de vedere al suporterilor , dar tot voi ati scris ca Rednic are alte planuri ! e greu dupa vacanta ! parca-i o dimineatza de luni!

v.a.  •  6 ianuarie 2008, 20:13

Cred ca exagerati. L-am vazut pe Szekely in mai multe jocuri. E bun, dar este departe de ceea ce am putea numi un jucator determinant. O sa vedeti cum joaca la Rapid, daca il va lua. Duce bine mingea, dar in fata portii pare a se deruta, o ia in lateral si de regula isi inchide unghiul. Sigur, a dat si goluri, unele frumoase. Dar nu e destul.

ciprica  •  6 ianuarie 2008, 20:28

Cred ca il plateste Copos sa ii scrie un articol de genu asta. OAre nu i-o fi trimis si lu Seke linkul? hai sa va fac o bucurie:
http://www.otelul-galati.ro/stire.php?id=715

ilie  •  6 ianuarie 2008, 20:29

prin viteza si driblingurile sale seamana putin cu lacatus

Adi Brasoveanul  •  6 ianuarie 2008, 22:42

Salut Cata! mai esti in Bucegi? Te-am sfatuit sa uiti de fotbal cateva zile…
Bafta!

Eugen  •  6 ianuarie 2008, 23:05

Catalin, nu te mai supara pe Copos degeaba. Daca spuneti adevarul sau lansati bombe, totul se face pe bani, primiti salariu pentru asta. Nu faceti munca patriotica, nu sunteti platiti la cate adevaruri scrieti pe luna, ca ar fi de rau.
Si daca omu’ va acuza de ceva, stii cum e…fum fara foc nu s-a vazut.

In fine, te apreciez, imi place cum scrii si te iert nene Iancule de toate…

mm  •  6 ianuarie 2008, 23:07

E bun da nu destul de bun pt Rapid,Cfr. Steaua sau Dinamo. Nu e o afacere buna pt Rapid.

Florin  •  7 ianuarie 2008, 0:10

O sa fie o frumusete de miniretur.

http://www.EuroFirme.com – Oportunitati afaceri

mihai  •  7 ianuarie 2008, 4:18

de ce nu imi da-ti comenturile?

mihai bicoiu  •  7 ianuarie 2008, 4:21

vreau sa salut pe aceasta cale macar baietii cu care jucam fotbal

mihai  •  7 ianuarie 2008, 4:25

incredibil……

mihai  •  7 ianuarie 2008, 4:25

nu pot sa vb ceva de articol

mihai bicoiu  •  7 ianuarie 2008, 4:26

deci sa APARA….SI BICOIU………la name……

bicoiu  •  7 ianuarie 2008, 4:30

BICOIU SAYS

mihai  •  7 ianuarie 2008, 4:31

MOTHER FUCKER TOLO

mihai  •  7 ianuarie 2008, 4:31

TOLO…..YOU ARE SO STUPID……HOOKER

mihai  •  7 ianuarie 2008, 4:32

AHA….IN ENGLISH….. IS OK?

mihai  •  7 ianuarie 2008, 4:35

OK BITCH……TOLO

mihai  •  7 ianuarie 2008, 4:36

SPEAK WITH YOU IN ENGLISH

mihai  •  7 ianuarie 2008, 4:36

NO

mihai  •  7 ianuarie 2008, 4:37

NU MERITI BA MAIMUTOIULE SA VB CU TINE….BAFTA

mihai  •  7 ianuarie 2008, 4:38

FORZA OTELUL!!!!!!!! LUPTA GALATI!!!!!!!!!!!!

mihai  •  7 ianuarie 2008, 4:39

MIHAI BICOU SAID…..MUJE TOLO

ioan plischi  •  7 ianuarie 2008, 7:11

cine tine o prinsoare ca friscarul il va pierde si pe asta?! inca n-a stie ca rechinii mor in picioare. altii au invatat lectia.

ioan plischi  •  7 ianuarie 2008, 7:12

scuzati! „inca nu stie”.

marian  •  7 ianuarie 2008, 15:15

http://poze.outsdr.com

vedete, masini, webshots si multe altele