Brambureala din Ghencea

Lăcătuş cere jucători. Ultimul antrenor care a făcut asta a primit 11, dar într-un spot publicitar. Era Hagi. Şi după aceea i s-a terminat repede contractul.

luni, 7 ianuarie 2008, 9:42

Lăcătuş cere jucători. Ultimul antrenor care a făcut asta a primit 11, dar într-un spot publicitar. Era Hagi. Şi după aceea i s-a terminat repede contractul.

Teoretic, problema la Steaua nu sînt banii, ci ştiinţa de a-i folosi. Adrian Ilie dovedeşte mai degrabă mentalitate de cumpărător, nu de strateg. Fostul mare jucător evaluează, are simţ, dar nu pune lucrurile într-un plan coerent. De aceea, nici nu pare că ştie să-l convingă pe patron; în fine, aici ne putem întreba cine îl poate convinge pe Becali de ceva?!

Listăm. Argăseală e un administrator al problemelor curente. Lăcătuş, un tehnician de vreme rea. Adi Ilie, un director sportiv cu reflexe de impresar. Becali, un antrenor reprimat plus un apostol contondent. Parcă lipseşte cineva? Nu, aceştia sînt conducătorii din Ghencea. Puţini şi, mai ales, lipsiţi de o voinţă comună.

Formidabilă putere de regenerare va dovedi această echipă şi incredibil sprijin aşteaptă de la publicul său dacă va reuşi, în ciuda bramburelii, să prindă un loc de Liga Campionilor. În acest moment, Steaua e 50% trecut şi 50% viitor. Prezentul nu-i greu de calculat.


Comentarii (74)Adaugă comentariu

EDI  •  8 ianuarie 2008, 10:01

BRAVO..CONCLUZIE PENTRU SUPORTERII STELISTI CE NU INTELEG…REPET CONCLUZIE PREZENT ZERO
ADICA PREZENT ZERO

nu conteaza  •  8 ianuarie 2008, 10:14

„Teoretic, problema la Steaua nu sînt banii, ci ştiinţa de a-i folosi”

– a zis cineva ca problema la steaua o reprezinta lipsa banilor? problema la steaua o reprezinta jiji;
-in rest ,observatii destul de corecte desi delirezi pe alocuri

lux  •  8 ianuarie 2008, 10:27

generatia de aur= o generatie de frustrati!!!!..nici unul nu a rupt gura targului nici in management nici ca antrenor!!!!..ce se vede este doar o rotire de cadre in interiorul cluburilor!!!..la care din pacate a contribuit si presa care acum 5-6 ani se ruga de cei din generatia de aur sa se intoarca si sa se implice in LIGA1!!!…P>S. inca ceva …daca un club din romania ar avea un buget cu adevarat de CL…cu siguranta cele 50-60 milioane de euro nu vor fi nici pe mana lui ..A.Ilie..lacatus..munteanu ..petrescu ..sabau..hagi..duckadam..lupescu ..etc!!!

dani  •  8 ianuarie 2008, 10:33

nu cred ca becali e singura problema.la steaua daca ar pleca si argaseala si adi ilie si ar veni cineva mai competent cred ca ar putea tine piept lui becali si s-ar face treaba. mi se pare ca adi ilie si argaseala nu fac nimic si nu pot controla deloc situatia de la club. becali detine controlul acum si nu mi se pare normal

relu  •  8 ianuarie 2008, 10:44

Solutia a gasito Jiji! Isi lasa mustata si se rezolva toate de la sine! Uraaaaaa steaua !!!!!!

Razvan  •  8 ianuarie 2008, 10:44

Adevarat. Brambureala. Laca cere intariri si are dreptate. Problema Stelei e ca Ilie cauta asa in van. Scoutingul e sublim dar lipseste cu desavarsire la Steaua! Daca tot nu aduc jucatori sa inceapa sa dea sanse pustilor ca Ninu sau Bicfalvi. Si un mesaj pentru Gigi….Neaga e superjucator oierule nu il da. Rica are nevoie de incredere nu de palme. Dar ce sa ceri de la un staf fara personalitate? K doar Marius ce mai deschide gura….restul stau si asculta la oier. Care vad ca a inceput sa fie si mare psiholog! Totusi hai Steaua. Nu plecati Goe si Dicane….poate totusi reusim sa depasim ungurii!!! Doamne ajuta

silviu pana  •  8 ianuarie 2008, 11:08

DEPASITI ORICE LIMITA/NU AM FOLOSIT CUVINTE URATE CA ALTII DE PE ACEASTA PAGINA SI MI-ATI CENZURAT ARTICOLUL PENTRU CA V-AM DAT NISTE SUGESTII OBIECTIVE SI V-AM PUS NISTE INTREBARI.VA E FRICA CA ESTE MAI REALIST ARTICOLUL MEU ? APROPO:
CRITICATI COMUNISMUL PENTRU CENZURA.VOI CU CE SUNTE-TI MAI BUNI?

Costel  •  8 ianuarie 2008, 11:17

Sa vina MM + Dan Petrescu.

Romica  •  8 ianuarie 2008, 11:19

MM lipseste in primu rand !!!

un suporter  •  8 ianuarie 2008, 11:58

pentru Becali era rau cu MM dar se pare ca mult mai rau fara el,din punct de vedere managerial.Astept inca ‘carlanii’ca oile sunt aceleasi

eBu  •  8 ianuarie 2008, 12:04

Felicitari!

PS:
„Steaua e 50% trecut şi 50% viitor”……..frumos shi adevarat spus

momo  •  8 ianuarie 2008, 12:35

Am spus-o si o repet: trebuie un om-tampon intre Becali si antrenor, altfel Steaua nu va mai avea performanta. Cat timp nu vom avea unul gen MM capabil sa i se opuna, sa il faca sa inteleaga anumite chestiuni, vom avea acelasi management haotic…

In plus, mai este si o chestiune de bani: cfr cumpara jucatori (care sunt oricum peste cota ligii lui mitica atat timp cat iei din Argentina, de unde iau toate marile cluburi)pentru ca are cu ce; Becali are, sau doar se da ca are??????

MOTANUL FELIX  •  8 ianuarie 2008, 13:02

Daca-m ajuns sa-l regretam pe meme, e grav de tot !!!

FIRENTZE  •  8 ianuarie 2008, 13:15

Cred ca in Ghencea poate venii orice antrenor din lumea asta,chiar si „Muri” si tot nu ar avea nimic de spus sau sa isi poate impune un pct de vedere pt ca absolut toti „sclavi”(angajatii,asa ii vede Jiji)nu pot lua hotarari singuri si nimeni nu-l poate contrazice pe preputernicul jiji, care imediat ii da afara.Asa ca parerea mea indiferent de mijloacele pe care la va folosii JIJI CEL TEMBEL,blaturi,premieri,plati catre arbitri,nu mai poate face nimic pt ca din pacate nu mai are nici un sfert din valoarea jucatorilor din campionatul trecut,asa ca liniste si pace.Sa-l omoare careva pe cioban si sa scape Steaua de chin.Ofer 100.000 euro cash.

Anorthosis Balabusta  •  8 ianuarie 2008, 13:59

Sa vina Jenei! Cu el am luat Cupa Campionilor!

gyny  •  8 ianuarie 2008, 14:23

eu cred ca tu lipsesti de acolo Catalin Tolomac

Corneliu Popa  •  8 ianuarie 2008, 15:14

Aha, am inteles!! Publicati numai ce serveste redactiei!!

Corneliu Popa  •  8 ianuarie 2008, 15:15

ok, am plecat!! va las sa va castigati salariile!!

gabrielMMStelea  •  8 ianuarie 2008, 15:27

MM si Dan Petrescu!!!!! Ei lipsesc!
Long live MM Stoica!!!

Doctorul  •  8 ianuarie 2008, 15:28

Lasati va rog pe MM in pace. Cand era il injurati ca a lovit un suporter, blogareati pe aici ca Afara din Ghencea… Na ca a plecat , au ramas fostele glorii + un netrebnic sa faca treaba….

Nu urla lumea ca sa vina Hagi sa vina Lacatus, nu urla Balint ca strainii nu au valoare, nu zicea Balint ca Protasov nu e antrenor…

Vreti sa va mai aduc aminte?

Mai bine ramaneti cu gloriile voastre sau cu gorilele voastre.

MM merita mult mai mult respect, bine ca a plecat de acolo si a scapat de un circopitec :))

Doctorul

Doctorul  •  8 ianuarie 2008, 15:32

Credeti ca pe MM ni il doare ca vede unde a ajuns Steaua??
Credeti ca nu i-ar fi spus cateva lui Adi Ilie dupa victoria Unirii Urziceni in fata unei echipe Steaua in moparte clinica?

Dar a tacut pt ca Adi Ilie e prieten cu petrescu si pt ca a promis ca nu va mai vorbii despre Steaua… si oamenii se mai tin si de promisiuni cateodata…

Doctorul

Jefe  •  8 ianuarie 2008, 16:26

mi-e drag ca tolo isi face trafic (inclusiv acum, cu mini ajutorul meu).
nu am mare lucru sa-i reprosez. iar „handicapatii de pe strada” care scriu mai coerent sa fie poftiti in probe la gazeta. alta e nedumerirea mea.
de ce nu dai niciun reply la commenturi?

alo!!!  •  8 ianuarie 2008, 19:44

Vrajeala, alea nu sunt transferuri, ai pretentii si atat, la bani te zgarcesti mai rau ca unu’ sarac. Oamenii aia de langa Jiji sunt de decor, doar el stie ce are de facut!

sexpozitii  •  10 ianuarie 2008, 18:14

CalendarSEXPozitii http://poze.outsdr.com/