Savuros in „Adevarul”!

Edtorialistii straini au un umor si o detasare care noua ne lipsesc. O spune, cu invidie, unul dintre cei care scrie, mai degraba scrisnit decit inspirat, cite o tableta pe zi. Si va recomanda articolul lui Patrick Besson din Le Point, reluat in Adevarul de azi.

vineri, 11 ianuarie 2008, 11:06

Edtorialistii straini au un umor si o detasare care noua ne lipsesc. O spune, cu invidie, unul dintre cei care scrie, mai degraba scrisnit decit inspirat, cite o tableta pe zi. Si va recomanda articolul lui Patrick Besson din Le Point, reluat in Adevarul de azi.


Comentarii (12)Adaugă comentariu

sisk  •  11 ianuarie 2008, 11:39

interesant articol

2nash  •  11 ianuarie 2008, 12:12

Detasare, da, asta-i cuvantul. Si iti transmite si tie starea asta. Multumesc. 🙂

explorish  •  11 ianuarie 2008, 12:20

da… meseriaş…

PAH  •  11 ianuarie 2008, 12:43

Mie fraza asta mi-a placut la nebunie: „Chiar aşa, e bizar că o bucătărie atât de repetitivă, cu variaţiuni pe marginea a cinci feluri principale şi două prăjituri mari şi late, nu ne-a obosit până acum.”
Incearca sa scrii la fel dspre mici, sarmalute si mamaliga si se va cere lapidarea ta pe stadion, in direct, la o ora de maxima audienta…

Creative  •  11 ianuarie 2008, 13:52

Asta pentru ca ziaristii romani nu sunt de fapt ziaristi ? Ar fi un raspuns al naibii de bun.
Binenteles nu toti sunt asa slabi 😉

Simona Liliana  •  11 ianuarie 2008, 18:49

Great! Asta e divertiment.
Si Sarkozy si-a anuntat o vizita la noi in primavara. Vine cu Carla?

Simona Liliana  •  11 ianuarie 2008, 18:51

*divertisment am vrut sa zic…aaa… sa scriu 😀

Zack  •  11 ianuarie 2008, 20:59

Funny

alk  •  12 ianuarie 2008, 1:01

Savuros in Gazeta Sporturilor: „In asteptarea avionului spre Turcia, portarul CFR Cluj Lars Hirschfeld a gasit o modalitate originala pentru a face timpul sa zboare: a citit”. „Ziaristii” din subordine ce considera comun sa faci in avion? (by demaio.info)

grigore  •  12 ianuarie 2008, 7:54

Eu cred că este o aparentă detaşare, care ascunde de fapt multă încrâncenare la adresa preşedintelui francez. Doar că e bine mascată de ironie, de un fel glumeţ de a aborda subiectul. Nu ştiu cât merge la ei chestia asta, dar la noi genul ăsta de articole nu cred să poată atinge pe cineva care ar fi vizat…

În rest, scriitura este bună, însă nu mă entuziasmează. Fără răutate.

Daniel’s  •  12 ianuarie 2008, 16:23

Da, un articol bun.

HYMERION  •  13 ianuarie 2008, 8:37

il citesc, pardon de expresie, regulat pe Patrick Besson. Omul, premiat si de Acad. Franceza, a avut o viata foarte densa. Dar recomand cu si mai multa caldura tabletele lui Eco