Cristi Mihalache la Intact

Fostul sef de vinzari de publicitate la Evenimentul Zilei va ajunge in trustul Intact, pentru un proiect deocamdata necunoscut.

miercuri, 16 ianuarie 2008, 2:41

Fostul sef de vinzari de publicitate la Evenimentul Zilei va ajunge in trustul Intact, pentru un proiect deocamdata necunoscut.


Comentarii (13)Adaugă comentariu

Alexandru Raducanu  •  16 ianuarie 2008, 16:41

Eu, personal, as paria pe ideea de a se alatura echipei de la Media Consulta, pentru Financiarul. Ar face sens.

Tudosiei  •  16 ianuarie 2008, 17:23

supozitii… 😉

vasile  •  17 ianuarie 2008, 10:57

Alex, esti naiv 🙂

Alexandru Raducanu  •  18 ianuarie 2008, 18:08

@vasile: zi-ne tu o varianta care nu sufera de naivitate…

Razvan  •  18 ianuarie 2008, 23:30

Pe Cristi Mihalache l-am cunoscut ca unul dintre oamenii „verticali” din evz. Sunt sigur ca noua pozitie ar trebui sa-i ofere cadrul de a-si pune in valoare aceasta calitate. Altfel va fi doar in tranzit.

mih  •  19 ianuarie 2008, 16:34

interesant ca omul care a dat mita la ringier de cel putin 2 ori (de care sa stiu eu) pentru a-si asigura contractele de site maintenance, il considera pe cel mai mare spagar in viata din acea companie (pe numele lui Mihalache) „unul dintre oamenii verticali din evz”… oare ce sa intelegem din asta?

mih  •  19 ianuarie 2008, 16:37

@alexraducanu
Vai de capu’ tau, alexica, stai frumos la revistutza aia a ta de 2 lei, continua sa scoti alte revistute in care sa o numesti pe nevasta-ta ca “directorul de marketing al anului” (ha ha ha – pentru cei care nu stiu “nevasta-sa” e ceva spalatoare de geamuri pe la ceva multinationala de detergenti), si, in paralel, mai lasa-ne cu incercarile tale de a-ti da cu parerea despre piata media din romania… oare tu chiar crezi ca ai un punct de vedere avizat, sau doar incerci sa iti cresti si tu traficul pe blog? Stai frumos in banca ta… a, pardon, de fapt mai trimite niste mailuri plangacioase pe la antena si pe la realitatea, poate daca te mai rogi de 128 de ori, o sa iti dea si ei ceva emisiune… sau o pastila de 5 minute macar… in care tu faci doar voice-over… la 3:42 noaptea. Succese.

Alexandru Raducanu  •  19 ianuarie 2008, 23:22

@Mih: da’ vad ca esti inversunat rau! Cand nu avem argumente, trecem la atacuri la persoana. Asta cred ca vorbeste de la sine.

Legat de emisiuni la TV, believe it or not, NU ma intereseaza sa fac vreo emisiune undeva. Consider ca pot aduce valoare adaugata mai mare lansand alte produse de media, lucruri oarecum noi pentru piata romaneasca.

In ce priveste parerea avizata, daca imi spui un singur jurnalist de pe piata care sa fie mai avizat decat mine sa vorbeasca despre marketing&advertising, urmare a pregatiririi si experientei sale, let me know. Il angajez maine! Desigur, cu conditia sa aiba ceva mai mult bun simt decat tine 🙂

mih  •  20 ianuarie 2008, 16:18

pai argumentele, in cazul tau, sunt ceea ce tu ai categorisit a fi „atacuri la persoana”… dap, ele vorbESTE de la sine…

da, NU te intereseaza DELOC sa faci fo emisiune pe undeva… d-aia de 2-3 ani incoace te tot rogi de toti care te baga in seama pe la diverse posturi tv sa iti dea si tie o emisiune, ceva, 3 minute, acolo, sa iti arati moaca (urata rau, de altfel – nu ca asta ar fi bariera de intrare in cazul tau), pe teveu… cate flituri ai primit de la diverse trusturi media, de cate ori trebuie sa ti se spuna sa stai in banca ta de „wannabe” pana cand renunti? Eh… retorica…

Un jurnalist mai avizat ca tine… dap… am gasit, strabunica-mea de 103 ani, care locuieste intr-o comuna din Jud. Dambovita. Cu siguranta e mai avizata ca tine in probleme de „marketing&advertising”… da, si ea probabil are si un simt etic mai dezvoltat ca tine… sau poate si ea a incercat sa se foloseasca de strabunica-miu sa isi faca serial la teveu… hmmm… hmmm….

mih  •  20 ianuarie 2008, 16:21

cum se face ca blogul tau nu se gaseste in lista de bloguri pe care le citeste tolo? la cat postezi tu pe aici, sa iti cresti si tu traficul, ma mir ca nu apari ca fiind expertul par excellence in aceasta lista… pentru ca, tu avizat fiind, ar trebui sa te gasesti linkuit la toate blogurile de media din romania… ce mai, la toate site-urile ziarelor, televiziunilor, peste tot… ar trebui sa se bata oamenii pe oportunitatea de a-ti asculta parerea… tu, un adevarat expert la care se duc toti sa afle cele mai noi stiri si cele mai interesante analize media, nu doar niste interviuri rasuflate cu niste CEO/manageri care isi umplu si ei ziua cu un fraier care s-a rugat de ei 2 luni sa il lase sa stea in aceeasi camera cu ei pentru 15 minute. trist, frate, trist.

Alexandru Raducanu  •  20 ianuarie 2008, 18:44

Cam multa frustrare pe metru patrat, fratioare! Da’ vad ca te preocupa rau traficul meu de pe blog! De ce, iti da Sarbu leafa la site-ul de la Business Magazin in functie de traficul meu?

mih  •  20 ianuarie 2008, 23:18

dap, ma plateste sarbu bine… mai ales cand ma aplec… si imi place…
da’ macar pe mine ma baga sarbu in seama… pe tine???? sau la el nu ai incercat inca sa obtii ceva emisiune la teveu („hai, te rog, da si mie ceva emisiune…. pleeeeeeeeeeaseee… chiar daca sunt uratzel si negru… si nevasta-mea ma inseala cu Richard ;)”)

Tzutzu  •  22 ianuarie 2008, 23:05

iar Intact??