Cîteva prostii la cald

„Nu ne facem probleme cu DNA-ul, nu am nici o emoţie, e o prostie”, a declarat George Copos acum cîteva minute. Sigur că e prostie.

joi, 17 ianuarie 2008, 3:32

„Nu ne facem probleme cu DNA-ul, nu am nici o emoţie, e o prostie”, a declarat George Copos acum cîteva minute. Sigur că e prostie.

E o prostie ca din 1.750.000 de dolari plătiţi pe Galatasaray pentru Bratu să ajungă doar 100.000 în contul Rapidului. Şi tu să te numeşti patron şi binefăcător al Rapidului!

Dar tot o prostie ar fi să ne entuziasmăm. Procurorii şi-au făcut treaba, dar oamenii din comunicat sînt nevinovaţi. Judecătorii vor decide dacă au făcut ceva ilegal. Numai că suporterii pot spune de pe acum: nu v-aţi servit cluburile! La echipe au ajuns, în multe cazuri, mai puţin de jumătate din banii luaţi pe jucători.

Iar cea mai mare prostie ar fi să credem că scandalul este demoralizant pentru microbişti. Că periclitează fotbalul.

Dimpotrivă. Fotbalul se igenizează. Nu va deveni pur, puritatea nu aparţine omului, dar va fi mai eficient şi mai puternic. Pentru că banii se vor duce de acum înainte în mai mare măsură către joc.


Comentarii (112)Adaugă comentariu

Tudor  •  18 ianuarie 2008, 14:03

Macar e un inceput!Ce faci nu mai duci deloc copilul la doctor si-l lasi sa moara??
Nici eu nu cred ca se va merge pana la capat cu aceasta ancheta,au mai fost chemari pe la Dna si n-a patit nimeni mai nimic,dar macar s-au miscat putin lucrurile!

iulian popa  •  18 ianuarie 2008, 14:06

Sa-l intrebe cineva pe tovarasul copos daca pe jucatorul sarb pe care l-a cumparat il va folosi la..handbal.El s-a exprimat la tv. (De incult ce e!)ca jucatorul este „ambidextru”.De rasul lumii..o sa-i faca numai henturi!!!

Tudor  •  18 ianuarie 2008, 14:07

Mai grav e ca s-au si gasit unii care sa bata campii cum ca totul e o „diversiune” alui Basescu sau a nu mai stiu cui!
Cat despre reactia lui Copos e una tipica pentru respectivul personaj!

iulian popa  •  18 ianuarie 2008, 14:10

pai, tudore, nu trebuie si omul de la cotroceni sa mai departeze subiectul „profesorul”?

adi  •  18 ianuarie 2008, 16:11

pb ta e ca te crezi prea destept, iar tu esti un mare ratat…eu zic sa lasi organele statului sa si faca datoria, si tu stai jos si nu mai incerca sa iesi atata in evidenta, pt ca de cate ori se arata o ocazie sa iesi si tu din umbra profiti, iar uneori e prea mult… asa ca mai bine stai pe curu tau…

Englezu  •  18 ianuarie 2008, 16:39

Cataline..Federatia ar putea controla totul, pentru a elimina orice fraudare a unui transfer. Exemplul vine din Anglia. Acolo, orice transfer se face sub controlul FA. Adica, pt un transfer de la clubul X la Y se procedeaza astfel: X transfera suma de transfer la FA, iar FA transfera apoi suma la Y. In plus, comisioanele impresarilor sunt transparente, pt ca si IMPRESARII primesc banii prin intermediul FA, unde au conturi deschise. Totul devine astfel la vedere! Procedura a fost aplicata dupa scandalurile din fotbalul lor..vezi Sam Allardyce..si altii. Sa se faca la fel si la noi..Dar, cred ca nu le convine, ca astfel nu mai pot sa fure smecherii gen Borcea, Becali..Ce spui Cataline?

bani!!!!!!!  •  18 ianuarie 2008, 16:54

Munciti de acasa! Castigati in 2 ore de munca de acasa cat in 8 ore la serviciu!!!!!!
Pentru a beneficia in mod gratuit de cursul de instruire, intrati pe http://www.cursdeafaceri.com/form.php?cod=paulmiron (copiati linkul si puneti-l in bara da cautare, s-ar putea sa dureze pana se incarca pagina.. dar merita… aflati gratis cum sa faceti bani stand acasa) si introduceti-va numele si adresa de email

bani!!!!!!!  •  18 ianuarie 2008, 16:55

Munciti de acasa! Castigati in 2 ore de munca de acasa cat in 8 ore la serviciu!!!!!
Pentru a beneficia in mod gratuit de cursul de instruire, intrati pe http://www.cursdeafaceri.com/form.php?cod=paulmiron (copiati linkul si puneti-l in bara da cautare, s-ar putea sa dureze pana se incarca pagina.. dar merita… aflati gratis cum sa faceti bani stand acasa) si introduceti-va numele si adresa de email

Belphegor  •  18 ianuarie 2008, 17:47

Cataline!
1.Dintre toti, tocmai pe Copos l-ai gasit cu toate ca
este cam ultimul pe lista cu “matrapazlicuri”. Oare de ce?
Sa fie de vina vechea ta cearta cu el? Oh nuuuu!!!!
Cum asha! Tu ai coloana vertebrala, ce naiba…dar in ALT film.
2.Sefii din fotbal sunt mici…mici…mici copii pe linga marii hoti si “fraudisti” ai neamului… uzine…fabrici…flote.. paminturi date pe nimic….adus Rominia la sapa de lemn…. cu ASTIA trebuia DNAul sa inceapa, si tu impreuna cu rahatzii de la DNA va legati de niste milioane “amarite” cind in tzara asta se fac si s-au facut fraude de MILIARDE???!!??
3.TOATE celelalte ramuri ale economiei Rominiei (si fotbalul face parte din economie) merg mai p.r.ost ca fotbalul si ne facem de ris aprope in toate domeniile in fatza occidentalilor, NUMAI sportul inclusiv fotbalul mai scoate capul la lumina si VOI ii su.ge.ti de p.u.l.a. tocmai “p’astia din sport”.

GEO R  •  18 ianuarie 2008, 17:47

CITITI ACADEMIA CATAVENCU DIN 15 MARTIE 2006! Revedeti emisiunea domnului Sorin Ovidiu Balan – Echipa de investigatii – ianuarie-februarie 2006 despre „tepele ” lui Gica Popescu Inca un site http://www2.hotnews.ro/articol_21412-Gica-Popescu-evolueaza-pe-terenul-proprietarilor-de-drept.htm Gica Popescu evolueaza pe terenul proprietarilor de drept Gica Popescu, (nimeni altul decât cel care in cazul Bratu a introdus ilegal in tara milionul de dolari nedeclarându-l si in felul acesta prin evaziune fiscala) a construit un complex de locuinte de lux (Complex Amfiteatru) in Iancu Nicolae, PE UN TEREN CARE NU-I APARTINE DE DREPT, TEREN CARE ESTE INCA IN LITIGIU! A INCEPUT SI SA CONTRACTEZE APARTAMENTELE PE CARE LE CONTRUIESTE ABUZIV! SI MINTE SI CUMPARATORII! IN CIRDASIE CU PRIMARIA, GICA POPESCU MITUIESTE EXPERTUL care trebuia sa masoare pamintul. Gica Popescu – ironie, da in judecata, de curind, propietarul terenului vecin cu al meu. Astfel, RECUNOASTE ca terenul pe care a construit nu-i apartine.
Apartamentele sunt scoase la vânzare de Companiile Imobiliare CAGEAD, EUROINVEST-EUROEST, REGATA. Abuz a facut si cu un alt teren in Craiova! Procesul dureaza de 5 ani si am 4 hotariri definitive si irevocabile in favoarea mea

Belphegor  •  18 ianuarie 2008, 17:48

4.Ce se intimpla la noi este NIMIC in comparatie cu INCLUSIV anumite campionate puternice din Europa la care noua ne place sa privim in sus si nu se mai leaga nimeni de un milion doua ca ar fi intrat in buzunarul stiu eu cui!
5.DACA Copos si ceilalti sunt gasiti NEvinovati de catre judecatori , atunci ei sunt NEvinovati, numai veni tu cu comunisme, ipocrizisme si mi.na.re.li de genul “sigur ca da, judecatorii ii vor gasi nevinovati dar ei sunt vinovati” ca tu nu esti ingerul dreptatii pe Pamint si nici atotstiutor si nici nu esti tu in masura sa dai verdicte si sentintze si sa spui cine a facut bine si cine nu… tu esti un nimeni, (vrei sa) manipulezi lumea cu niste articole de k.a.kat si esti de un subiectivism deadreptul te.m.b.el.
In concluzie mai du-te drecu de i.p.o.crit si de fa.tz.a.rnic.

super  •  22 ianuarie 2008, 14:25

Fete,masini gratuit download http://poze.outsdr.com