Orban tine pagina 1

Evenimentul Zilei si Cotidianul sint printre ziarele care insista astazi pe ideea ca Ludovic Orban a lovit-o pe tinara pe care a sustinut ca n-a lovit-o, dar ca justitia l-a gasit nevinovat.
Va fi o lupta interesanta pentru Bucuresti! Pentru ca, daca PD insista pentru impopularul Videanu, liberalii pentru vulnerabilul Orban si pesedistii pentru atit de putin aspirationalul Vanghelie, nu cumva isi va spori sansele, poate nu de cistig, dar oricum pentru a face o cursa semnificativa,  outsiderul Cozmin Gusa?

marți, 5 februarie 2008, 9:49

Evenimentul Zilei si Cotidianul sint printre ziarele care insista astazi pe ideea ca Ludovic Orban a lovit-o pe tinara pe care a sustinut ca n-a lovit-o, dar ca justitia l-a gasit nevinovat.
Va fi o lupta interesanta pentru Bucuresti! Pentru ca, daca PD insista pentru impopularul Videanu, liberalii pentru vulnerabilul Orban si pesedistii pentru atit de putin aspirationalul Vanghelie, nu cumva isi va spori sansele, poate nu de cistig, dar oricum pentru a face o cursa semnificativa,  outsiderul Cozmin Gusa?


Comentarii (20)Adaugă comentariu

fotbal  •  5 februarie 2008, 11:06

buna si interesanta observatie:)

fotbal  •  5 februarie 2008, 11:15

pentru PSD Vanghelie tine loc de orice altceva, dar nu de solutie primaria Capitalei. poate vor incerca cu Cristian Diaconescu

mariusc  •  5 februarie 2008, 12:16

eu cred ca nici videanu si nici vanghelie nu vor candida, primul pentru ca nu mai vrea,iar al doilea pentru ca nu are sustinerea partidului.

cat despre orban, sa nu exageram: nu e aceeasi situatie cu paunescu si ceilalti.
oricum va fi o campanie extrem de murdara si… abia o astept:)

ma bucur pentru divizarea vietii politice; sunt atatea interese, incat, chiar daca unul ascunde gunoiul sub pres, vine altul si-i trage presul de sub picioare.

finix  •  5 februarie 2008, 13:04

Gusa nu are sanse. Pe de alta parte PSD ar fi in pole-position pentru a profita de slabicunile PD si PNL, insa daca ies cu Vanghelie nu cred ca le merge. Unul ca si Cristian Diaconescu ar fi poate o solutie. Desi nu-s fan PSD, dimpotriva, Diaconescu este ok, nu face parte din „prototipul” pesedistului cozmancian.

dragos  •  5 februarie 2008, 13:45

gusa? dupa ce a fost alergat prin piata universitatii? ar fi hilar. mie mi-ar fi fost rusine sa mai zic ceva de bucuresti sa fi fost in locul lui 🙂

my gut feeling imi spune ca tot videanu o sa iasa primar

Doctorul  •  5 februarie 2008, 14:05

http://doctorul.wordpress.com/2008/02/05/meseriesau-drog/ de citit.

sfinxu’  •  5 februarie 2008, 14:24

Gusa de la Codul PIN? Nu prea vad cum…

Tudor  •  5 februarie 2008, 14:43

Gusa n-are nici o sansa!Nu e vorba despre alergatul din Piata Universitatii,dar numai gura e de el!Si-l imagineaza cineva pe asta in rol de primar??
In legatura cu Orban,ala e de mult penibil,nu era nevoie de minciunile lui de 3 parale in cazul accidentului pe care e evident ca l-a comis,ca sa se stie asta.Ar trebui sa apara un candidat cat de cat ca lumea de la unul din partide si,la ce concurenta ar avea,ar castiga fara prea mari probleme.

VLADUT(VACA-MUTU)  •  5 februarie 2008, 14:57

DAR NIMENI NU A LUAT IN CONSIDERARE SI IDEEA CA SAR PUTE CA SA CANDIDEZE SI DOMNUL PRIGOANA.

alexandru petria  •  5 februarie 2008, 15:40

Tevatura cu Orban este cusută cu aţă albă. Turcescu s-a compromis în acest scandal.

vecksi  •  5 februarie 2008, 16:17

o tzara nenorocita condusa de nenorocitzi corupti !!

Decebal  •  5 februarie 2008, 16:46

Nu inteleg de ce nu il propun PD-L-isti pe Negoita, ar castiga din primul tur de scrutin. Cat despre Videanu, il cam injuram degeaba, a facut enorm de multe in Bucuresti, mai mult ca oricare alt primar de dupa revolutie. Stiu o sa imi spuneti de borduri … daca alea erau puse cu smecherii, cu PNL-ul la putere, nu credeti ca era si el pe la DNA ?

brebu  •  5 februarie 2008, 16:53

Tolo, am si eu doua intrebari la fel de legate de sport ca si articolul tau (nu e un repros, e o constatare):
1. Cand ai citit ultima data articolele Mariei Andries si comentariile de pe blogul ei?
2. Cum este posibil ca „site-ul de sport nr. 1 din Romania” sa fie COPIAT pixel cu pixel dupa marca.com?
Multumesc anticipat.

dfs  •  5 februarie 2008, 17:49

Prigoana PRIMAR

http://poze.outsdr.com

dadan  •  5 februarie 2008, 19:59

pe gusa nu-l va vota nimeni in afara de familie prieteni virgil magureanu si lavinia sandru. iar videanu are cele mai mici sanse dintre cei mentionati pentru nominalizare. probabil ca primar va iesi razvan murgeanu. ceea ce nici n-ar fi prea rau

rex  •  5 februarie 2008, 20:19

@catalin T.

un singur comentariu, nu are legatura cu articolul: faceti ceva pentru a bloca spamul pe blog-urile voastre si in sectiunea de comentarii a articolelor. sunt sigur ca se poate.
au devenit disperante mesajele de genul „intra pe siteul … si castiga bani…”

Tudor  •  6 februarie 2008, 1:38

Zicea cineva ca s-a compromis Turcescu.Dar penibilul de Orban nu s-a compromis cand a mintit ordinar in privinta accidentului pe care l-a comis?

pelicanu’  •  6 februarie 2008, 10:49

De ce Orban si nu Hagi?
Am asteptat ieri un post referitor la faptul ca Hagi implineste 43 de ani. Nu ca blogul acesta ar fi o agenda de aniversari, nici vorba! Ma gindeam doar ca, pina la urma, pasiunea comuna pentru fotbal, care ne aduce zilnic la aceasta adresa, merita sa ne uneasca in jurul unui simplu LA MULTI ANI!

dada  •  7 februarie 2008, 10:04

Gusa? n-are fata de primar! Dupa ce ca mai este si chiulangiu: in parlament … e in top 3 la absenteism.

Dar o vorba veche zice ca „Pasarea malai viseaza!”

MADA  •  7 februarie 2008, 15:20

http://mada-sites.blogspot.com/