Reclama inspirata pentru Puma

asas.jpgDesi domeniul in sine e atractiv si atrage advertising, nu sint multe brandurile care reusesc sa-si adapteze mesajul lumii sportului. Azi in Gazeta a aparut un full page special al celor de la Puma. Comanda a venit de la Zenith Media, creatia a fost facuta afara de catre Loos-Entertain. Macheta il arata pe Eto, jumatate om, jumatate extraterestru, o morfocombinatie spectaculoasa si incitanta pentru gheata la care se face reclama. Afla mai multe si online aici.

marți, 19 februarie 2008, 11:54

asas.jpgDesi domeniul in sine e atractiv si atrage advertising, nu sint multe brandurile care reusesc sa-si adapteze mesajul lumii sportului. Azi in Gazeta a aparut un full page special al celor de la Puma. Comanda a venit de la Zenith Media, creatia a fost facuta afara de catre Loos-Entertain. Macheta il arata pe Eto, jumatate om, jumatate extraterestru, o morfocombinatie spectaculoasa si incitanta pentru gheata la care se face reclama. Afla mai multe si online aici.

07-copy.jpg

asas.jpg


Comentarii (16)Adaugă comentariu

nastyboy  •  19 februarie 2008, 11:58

Asteptam una, si mai inspirata, la maria…

Emil  •  19 februarie 2008, 12:04

O.v.d.i.u I.o.a.n.i.t.o.a.i.a stim ca poarta tricouri cu Lotto. Deci pe tine te plateste concurentza: P.u.m.a. ?

Cătălin Tolontan  •  19 februarie 2008, 12:08

emil: nu ma plateste nimeni. si nu e singura reclama pe care am postat-o de-a lungul timpului. cit despre puma, e mai degraba axata pe piata fotbalistilor africani, nu a jurnalistilor balcanici 🙂

pat  •  19 februarie 2008, 12:31

Foarte interesant si site-ul !
M-am uitat azi pe ziar, dar nu stiu cum de nu am zarit pagina 🙂
Probabil ca satul de atata reclama …

Artur  •  19 februarie 2008, 12:41

E cul si printul si e interesanta si varianta video. Pe blogul personal am pus spotul video pe care l-am vazut in timpul desfasurarii Cupei Africii.

claudiu  •  19 februarie 2008, 12:49

Da, inspirata! De la Nike! Deja conceptul a fost folosit intr-o campanie realizata de W+K
http://wklondon.typepad.com/welcome_to_optimism/2008/02/spookily-simila.html

bogdan  •  19 februarie 2008, 14:15

super misto reclama!

marat  •  19 februarie 2008, 14:17

eu prefer campania reebok. 2 in everyone

Gaby  •  19 februarie 2008, 16:17

Pe lângă faptul că sponsorizează aproape toate „Naţionalele” din Africa, Puma oferă echipamente şi pentru F1.

george  •  20 februarie 2008, 8:15

mie mi-a adus aminte de baiatul ala fara picioare care se chinuie sa participe la olimpiada de la Beijing. asa ca nashpa recalama 🙁

tzaje  •  20 februarie 2008, 13:33

Tolo, ‘ez ca numele omului e Eto’o. Ca pana la urma tot jurnalist sportiv ai ramas, as far as I remember.

lolozaurianus rexus  •  20 februarie 2008, 14:29

cui ii pasa bre ? =))
baga ceva mai tare nene;)

mitel  •  21 februarie 2008, 13:38

De unde pot sa cumpar si eu niste adidasii … si treninguri puma originale la niste preturi …. can mici 😀