Discutii aprinse in TVR

Emisiunea pe care Bogdan Chirieac o va realiza la TVR, vezi aici ce-a scris Evenimentul Zilei, a deschis o polemica in interiorul institutiei. Cezar Ion, directorul productiei editoriale,  trimisese zilele trecute un avertisment in interes public propriei conduceri prin care sesiza ca mai multe emisiuni, inclusiv cea a lui Chirieac, au rasarit in grila fara respectarea procedurilor.
Chiar acum, Alexandru Sassu l-a covocat pe directorul de programe al postului public, Horia Romanescu. Sassu este unul dintre sustinatorii aparitiei lui Chirieac in grila.

joi, 28 februarie 2008, 12:20

Emisiunea pe care Bogdan Chirieac o va realiza la TVR, vezi aici ce-a scris Evenimentul Zilei, a deschis o polemica in interiorul institutiei. Cezar Ion, directorul productiei editoriale,  trimisese zilele trecute un avertisment in interes public propriei conduceri prin care sesiza ca mai multe emisiuni, inclusiv cea a lui Chirieac, au rasarit in grila fara respectarea procedurilor.
Chiar acum, Alexandru Sassu l-a covocat pe directorul de programe al postului public, Horia Romanescu. Sassu este unul dintre sustinatorii aparitiei lui Chirieac in grila.


Comentarii (13)Adaugă comentariu

fotbal  •  28 februarie 2008, 12:28

ce a scris evz? 🙂

fotbal  •  28 februarie 2008, 12:39

de la mine nu merge linkul

fotbal  •  28 februarie 2008, 12:56

pai da! e cam cald azi.domnul Sassu are propria lui agenda

gabidegiulesti  •  28 februarie 2008, 12:58

Si eu cred ca nu este ilegal; ca orice cetatean, si dl. Chirieac are aceleasi drepturi. Eu insa ma intreb si intreb pe dl. Chirieac daca este MORAL? Sau pe dl. presedinte-director general Al. Sassu daca e deontologic?Nu astept insa nici un raspuns, fiindca stiu ca normele morale/profesionale nu au valabilitate in RO.

red baron  •  28 februarie 2008, 13:39

off topic dle tolontan va atrag atentia ca in ziarul de azi apare de doua ori aceeasi stire,este vorba de declaratia lui Muresan cu privire la nr mare de stelisti ce vin la meci ca sa vada viitoarea campioana,aceasta stire apare si in pag 6 si in pag 8,rusinos pt ziarul dumneavoastra

iQ666  •  28 februarie 2008, 14:29

tolo, tu esti pro sau contra? l-ai angaja pe chireac la antecedentele pe care le are? conteaza mai mult ce stie sau ce-a facut?

eftimie  •  28 februarie 2008, 15:14

Chireac nu e ala pe care l-au prins cu afaceri de zeci de milioane de coco? Acel Rosca Stanescu al ziarului Adevarul si apoi Gandul?

Eu zic ca merita sa faca emisiuni la TVR 😀

Manfred  •  28 februarie 2008, 15:49

Simplu: ROMANIA. Nesimtirea e la inaltime, si nu doar in presa. Vezi revenirea lui Nastase si numirea Elenei Basescu in fruntea tineretului PD-L.

Fluerasul  •  28 februarie 2008, 18:40

Are tupeu chireac asta, dupa scandalul in care a fost implicat sa revina pe sticla – dar ma rog, tvr-ul e un fel de azil pentru mai toate „marile vede” ale Romaniei…

Sunt curios totusi ce-o sa iasa…

mariusc  •  28 februarie 2008, 18:41

va luati dupa disperatii de la antena3. tineretul liberal,psd-ist,pd-ist n-au nicio importanta.

functia elenei basescu e nesemnificativ.
cand un politician tanar razbeste, reuseste mai degraba fara ajutorul „tineretului”.

ps. fara legatura cu subiectul, e mai interesanta competitia de la relansarea prosportului; observ o interactivitate intre voi, preluati si continuati subiectele unii altora.(pe site-uri)
aveti o bila alba pentru asta.:)

finix  •  28 februarie 2008, 19:40

In TVR procedurile sunt folosite doar pentru a crea blocaje sau doar cand e neaparat nevoie. Emisiuni noi intra in grila fara respectarea regulilor de multa vreme. Cat despre Cezar Ion, bine ca s-a trezit acum cand e deja pe faras, cu lucrurile frumos aranjate in cutii de carton. Probabil isi face un pic de campanie de PR pentru vreun alt job. Ca ziarist e aproape zero, poate il pun tot sef pe undeva.
Domnul Chirieac imi provoaca sila. Discursul sau de dupa descoperirea afacerilor seamana cu cele ale politicienilor prinsi cu moralitatea in vine: „n-are dom’le nimic, e normal, moral, liberal si capital!”

andreic  •  29 februarie 2008, 9:31

TVR este oricum un fel de cimitir. Cei care au murit pentru tv sunt in continuare acolo. asa ca de ce va mira aceasta noua emisiune?

Costin  •  29 februarie 2008, 20:29

Mie nu mi se pare anormal si condamnabil faptul ca nu si-a declarat afacerile cu statul atata timp cat nu incalca una din cerintele profesiei.Acelasi lucru il pot spune si despre venirea dansului la TVR (si aici sunt de acord cu Dna Avadani I.)
In schimb MODUL DE INTRODUCERE in grila TVR mi se pare condamnabil atata timp cat nu au fost respectate regulile interne.
Daca se poate as vrea sa fiu contrazis in cazul in care exista lucruri care ar inclina balanta in sensul opus.