Eroul trimis la rubrica Meteo

untitled-1.jpg„Vestul atacă Bucureştiul!”, strigă Gigi Becali. Asta nu e o problemă. Problema e că nu ne-a cucerit încă.

joi, 6 martie 2008, 9:38

untitled-1.jpg„Vestul atacă Bucureştiul!”, strigă Gigi Becali. Asta nu e o problemă. Problema e că nu ne-a cucerit încă.

Şeful Stelei practică o şiretenie care nu conteneşte să uimească. Aşadar, iregularitatea e că timişoreanul Nicolae Grigorescu e azi observator la meciul Clujului, nu că Becali are de 6 luni două echipe în Liga 1!

Conform unei dezvăluiri a Evenimentului Zilei, Bunică, autorul golului-accident prin care Buzăul a egalat Steaua, a fost dat afară. „Sub aspect biologic nu mai corespundea”, au motivat oficialii Gloriei. Da, sigur 🙂 Dacă ar fi tras acea lovitură liberă la 5 metri peste poartă, lui Bunică i s-ar fi înregistrat genele la OSIM.

Cu fiecare moment de acest gen, campionatul devine mai interesant, iar fotbalul mai greu de explicat. Pe vremea cînd era un sport, avea dimensiuni ale terenului şi reguli. La noi, el pare că asigură doar conţinutul buletinelor de ştiri. În cazul lui Bunică, el a fost exilat la Meteo. Nu-i atît de rău! Putea ajunge şi miră.


Comentarii (70)Adaugă comentariu

Red  •  7 martie 2008, 14:59

A fost Bunica, se gaseste un succesor demn.
Nu mi-ati raspuns inca la intrebare, d-le Tolontan: Carnavalul la care asistam, are loc in Liga 1, LPF sau Liga lu’ Mitica?

Suparatu’  •  7 martie 2008, 16:44

Asta e tara in care traim. Plin a de Fecali.
Cuvantul iregulariteate exista in limba romana cautati pe „dexonline.ro”

alex  •  7 martie 2008, 17:51

Cateva sfaturi bune de urmat pentru toti oamenii din fotbalul din ziua de azi in Romania:

Cand invingatorul comite o greseala, spune: ”Am gresit!“ si invata lectia.
Cand invinsul comite o greseala, spune: “Nu e vina mea!” si arunca vina pe altii.

Un invingator stie ca adversitatea este cel mai bun invatator.
Un invins se simte victima in fata adversitatilor vietii.

Un invingator stie ca rezultatele actiunilor lui depind de el.
Un invins crede in existenta ghinionului.

Un invingator munceste mult, dar isi si creeaza mult timp liber pentru el insusi.
Un invins este o persoana mereu ”foarte ocupata”, care nu are timp nici pentru ai lui.

Un invingator infrunta provocarile una cate una.
Un invins le evita si nu indrazneste sa le infrunte

Un invingator spune “Sunt bun, dar voi fi si mai bun!”

Un invins spune: “Nu sunt chiar asa de rau ca multi altii…”

Un invingator asculta, intelege si raspunde.
Un invins doar asteapta pana cand ii vine randul sa vorbeasca.

Un invingator ii respecta pe cei ce stiu mai mult decat el, si incearca sa invete ceva de la ei.
Un invins se impotriveste celor care stiu mai mult decat el si tine seama numai de defectele lor.

Un invingator spune: ”Trebuie sa existe o cale mai buna de a o face…“
Un invins spune: ”Asa am facut-o intotdeauna!”

Un invingator este o parte din solutie.
Un invins este o parte din problema.

Un invingator tine seama de ”cum se vede zidul in intregime”.
Un invins tine seama de ”caramida pe care trebuie sa o puna”.

nike01  •  7 martie 2008, 19:29

ce face jiji de ceva mai mult de 6 luni e ilegal . cred ca si purtatul de creier e ilegal la jiji . da asta e : somnul ratiunii naste jiji(monstri) .

Alex  •  7 martie 2008, 19:51

E prima data cand imi scriu parerea pe acest site. Mah Tolontane ai perfecta dreptate, sincer sa fiu – de fiecare data cand scrii. Dar te mai mira ceva in aceasta tara, unde un spion ungur e in fruntea Ardealului, un oier e cel mai bogat om din Romania si un marinar e presedintele tarii?

yoonut  •  7 martie 2008, 21:10

D-le Tolontan dak asta este o neregula ce face Becali in Liga1 de ce nu va luati si de oamenii de la Cluj si echipa lor CFR care are ca titulari 10 stranieri si un roman? Pai daca e Liga1 de fotbal romanesc de ce nu se baga o limita la jucatorii straini?De ce nu puneti si asta in discutie? Oare ce s-ar intampla daca echipe romanesti ar folosii miile de jucatori tineri romani care sunt in romania si juaca in liga2 sau 3 sau chiar nu au posibilitatea sa plece la o echipa de club ca nu au bani sa ii platesc pe profesorii de fotbal sa le dea drumu … Dar in fine toate lumea sare la becali ca doar el e ala rau el a dus o echipa romaneasca in Champions ligue dupa o gramada de ani …
Buna seara !

Decebal  •  7 martie 2008, 21:39

N-as vrea ca echipa mea favorita sa lupte vreodata asa cum lupta Steaua pentru campionat. Cel mai mare „militian” este Becali, si icoanele se umfla de ras cand il vad facandu-si cruci intre doua dari de mita.

reddog2351  •  7 martie 2008, 22:56

Unul dintre verisori,cu-alui chip de oaie creata,
Si pe popi si jucatori,cu valuta ii rasfata,
Io dau banu,io dau punga,si se umfla tare-n pene,
Ca balonul de sapun,ca si mielul din izmene.
Ca pe campul de la Mecca,multi in fata i s-au pus,
In genunchi cu capul jos,si cu poponeata-n sus,
Sa asculte tot norodul,ce frumos canta prohodul,
Si a lumii omenire,vesnica lui pomenire,
Ca-n vazduh pluteste crucea,si se lasa abitir,
Peste stadionul Ghencea,aerul de cimitir.

Un singur lucru mai avem de facut. Sa-l inviem
pe Ceausescu, si sa bata niste plachiuri pe limba lui BEEEEEEEEEEK-ali

casca  •  8 martie 2008, 20:32

a fost dat afara dn martea de dupa acel meci..cand a venit becali la buzau in vestiar la antrenament si la injurat de fata cu toti colegii..

Dan  •  10 martie 2008, 10:47

Tolo, ti-ai pus in cap toti prezentatorii de meteo din Romania 🙂

adryann  •  10 martie 2008, 21:38

Foarte tare……BRAVO TOLO , articolul a fost citit si `citat` de toate posturile TV cu ceva audienta , tzai facut si ceva reclama la Blog , ai mai primit vreo 3 invitatii pe la Realitatea , B1 si pe unde o mai fi Teo 🙂
Ai procedat la fel ca jiji…..ai obtinut rating prin orice mijloc….traiasca gazetarii romani , care au impresia ca daca vb repede si spun 100cuv pe minut , chiar sta cineva sa ii asculte sau sa ii si creada!

MyBets  •  11 martie 2008, 2:00

mybets.ro

Carass  •  11 martie 2008, 22:30

Ma adryanne .. tea`ai abatut de la subiect.. fii on topic frate. fiecare cu treaba lui :). Si legat de Gigi e baiat bun dar o da in bara mai tot timpul. Abramivici de Romania e cam dereglat, dar in rest e ok cu el… **(cuvinte banate)

Tudor  •  12 martie 2008, 15:52

Articol penibil!Nu da ocazia decat ca unii retardati sa-si zvarle aici mizeriile la adresa Stelei!Nici mie nu-mi place relatia dintre Steaua si Buzau,dar de unde stii tu de ce a fost dat Bunica afara de la Gloria?Poate ca intr-adevar omul nu mai intra in planurile alora!Chiar trebuie sa fii penibil doar pentru ca n-ai ce scrie?

Tudor  •  12 martie 2008, 16:00

scaramouche@,tu esti un tembel de cand te-ai „inventat”,rebutule!

Tudor  •  12 martie 2008, 16:01

Steaua a castigat MEREU CINSTIT nu ca ratatii carora le esti „suporter” si ale caror mizerii le cunoaste o tara intreaga!
Toate jignirile turnate in capul suporterilor stelisti ti se potrivesc ca o manusa!

Tudor  •  12 martie 2008, 16:17

scaramouche@,ca sa sustii jenibila si dezgustatoarea echipa de ratati a ta,trebuie sa fii nesimtit,agramat,ipocrit,ingamfat in mod penibil,etc.(nu mai are rost enumeratia) si mai ales un mare looser.

Tudor  •  12 martie 2008, 16:20

Doar un astfel de specimen s-ar impaca cu lipsa de performante a echipei pe care pretinde c-o sustine(dar,de fapt ar lasa-o imediat balta,daca ar avea pentru cine s-o lase) care ascunde de fapt LIPSA DE VALOARE!
Din fericire nu sunt chiar atat de multe vietuitoare din astea in Romania!Dovada si numarul suporterilor stelisti in raport cu cei ai altor echipe.

Tudor  •  12 martie 2008, 16:28

Si nu stelistii ci tocmai cei pe care-i sustine individul de mai sus,castiga PRIN ORICE MIJLOACE,conform traditiei lor mizerabile!

Tudor  •  12 martie 2008, 16:30

Iar gloata de panarame,asa zisii lor „suporteri” aplauda toate mizeriile respective,doar din asta se compune toata „istoria” lor care n-o va putea niciodata s-o egaleze pe a STELEI!!