Sechelariu anunta ca vinde Letea

Fabrica Letea, pe a carei hirtie se tiparesc aproximativ 80% dintre ziarele romanesti, este tinta unei preluari. Dumitru Sechelariu se afla in negocieri cu Marius Locic si cu un grup israelian. In zilele urmatoare, Sechelariu va anunta oficial tratativele si dorinta lui de a vinde.

miercuri, 12 martie 2008, 11:18

Fabrica Letea, pe a carei hirtie se tiparesc aproximativ 80% dintre ziarele romanesti, este tinta unei preluari. Dumitru Sechelariu se afla in negocieri cu Marius Locic si cu un grup israelian. In zilele urmatoare, Sechelariu va anunta oficial tratativele si dorinta lui de a vinde.


Comentarii (11)Adaugă comentariu

razor ramon  •  12 martie 2008, 12:25

fiul multiubit al Bacaului renunta la copilul sau de suflet. painfull si lacrimogen. Te intrebi de unde bani pt traditionalul festin cu mici si bere din Bacau de anul asta. Cuuummm? Tot din fondurfile primariei , adica din banii bacauanilor?!!!! 🙂
totusi ramane de vazut cu cat va creste pretul ziarelor si daca intr-adevar prin Moldova mai e ceva de defrisat. o problema care ne cam priveste pe toti.

Ovidiu Miron  •  12 martie 2008, 12:40

Interesant.

cristi  •  12 martie 2008, 12:58

Tolo, ai idee ce s-a intamplat cu a mea carte de nu am primit-o nici acum?

ilie  •  12 martie 2008, 15:02

Locic nu e prietenul lui Becali?

inside man  •  12 martie 2008, 18:21

Ba da e chiar apropiat

Cristina  •  12 martie 2008, 18:24

Din cate stiu, Letea este singura fabrica producatoare de hartie de ziar din tara. Deocamdata. Nu stiu ce efect ar putea avea vinderea ei.

Kiwi Legendaru`  •  12 martie 2008, 20:01

Sechelariu e un subiect discutat si rasdiscutat. Ca si restul. Asta e. Suntem o tara menita sa fim condusi de maimute. Dar unde sunt bananele?

Cristina  •  12 martie 2008, 20:08

Poate ca si meritam sa fim condusi de maimute, in conditiile in care acceptam acest lucru. Daca nu ne schimbam mentalitatile, vom suporta consecintele mult si bine.

Vlad Ionescu  •  12 martie 2008, 23:54

Si totusi, a luat Taher Rapidul? Ce va spun „sursele”?

Cătălin Tolontan  •  13 martie 2008, 9:37

cristi: da-mi te rog un mail, ca sa reperez de ce nu ti-a ajuns cartea

Telly  •  15 martie 2008, 16:00

Bine bre, dar nu are nimeni bani suficienti sa (mai) faca o fabrica gen Letea ?!?