E oficial: Redactor-sef nou la Adevarul

Groigore Cartianu a anuntat astazi conducerea Evenimentului Zilei ca va pleca in termenul de 30 de zile al contractului de munca. Desin el n-a precizat-o, noua destinatie va fi „Adevarul”, unde va fi numit redactor-sef.

luni, 17 martie 2008, 12:50

Groigore Cartianu a anuntat astazi conducerea Evenimentului Zilei ca va pleca in termenul de 30 de zile al contractului de munca. Desin el n-a precizat-o, noua destinatie va fi „Adevarul”, unde va fi numit redactor-sef.


Comentarii (20)Adaugă comentariu

ICS  •  17 martie 2008, 13:00

Noroc că mai trăieşte CTPul, altfel s’ar răsuci în mormânt!

Tiberiu  •  17 martie 2008, 13:09

Este oficial ca pleaca, nu ca va fi redactor sef la Adevarul. Asta vom afla cand se va anunta oficial. Eu stiam ca i s-a propus conducerea unui supliment zilnic de sport. Cel putin asta a fost oferta de data trecuta.

Grigore a spus pa Evz « Cu ochii pe putere  •  17 martie 2008, 13:15

[…] si se cara. Toata lumea stia de Adevarul, dar nu si pozitia exacta. Pe baza anuntului de dimineata, Tolo sustine ca “Este oficial – redactor sef nou la Adevarul”. Oficial unde? Nicaieri. […]

e-iQ666  •  17 martie 2008, 13:29

Tolo, da’ te-ai grabit serios cand ai scris stirea asta 😀

Sabi  •  17 martie 2008, 13:32

Asta Cartianu nu mai stie ce sa face sa iasa in evidenta….si totusi vreau sa-l intreb ceva:mai stiti cum l-ati acuzat pe dl. care conduce Adevarul in zilele noastre si care intamplator e cel mai bogat om din tara?

Cătălin Tolontan  •  17 martie 2008, 13:32

all: hai sa vedem in citeva zile cine are dreptate. mi s-a intimplat si sa gresesc, desigur

mais  •  17 martie 2008, 13:35

„Grigore Cartianu, redactor-şef adjunct al Evenimentul Zilei, a declarat, luni, pentru MEDIAFAX, că va părăsi, într-o lună, această funcţie, pentru a deveni redactor-şef al cotidianului Adevărul, post ocupat în prezent de Laurenţiu Ciocăzanu.”

Cetin  •  17 martie 2008, 13:44

eu ma intreb, inteligent, cum o sa se impace capra probasesciana, recte evz, cu varza patriciana, adevarul?

ICS  •  17 martie 2008, 14:13

Dragă Cetin, asta i’o fi lui problema? 😉
Varza va mânca, de data asta, capra. Gata. În ţara lui „orice se poate”, lucrurile nu stau mult pe gânduri!

Ovidiu Miron  •  17 martie 2008, 14:24

Ii urez mult succes lui Grigore Cartianu! Merita din plin. Este unul dintre cei mai buni ziaristi pe care ii avem.

Tiberiu  •  17 martie 2008, 14:34

Tolo: Normal ca ai dreptate. Anuntul a fost facut in gura mare la ora 12.00 si a auzit toata redactia ca va fi numit redactor sef la Adevarul. Doar ca inca nu a fost numit. Poate maine se razgandeste Patriciu sau in cele 30 de zile cat i-au ramas lui Grig la Evz. „Oficial” este singurul lucru gresit 🙂 .

lucian  •  17 martie 2008, 14:38

adevarul mai are nevoie doar de o distributie ca la carte si retea de difuzare in tara pentru a deveni nr 1

mais  •  17 martie 2008, 15:51

„Grigore Cartianu, redactorul-sef adjunct la cotidianul Evenimentul Zilei, a confirmat luni pentru HotNews.ro ca dupa o perioada de preaviz de o luna va parasi acest ziar pentru postul de redactor-sef la Adevarul.”

Alexandru Raducanu  •  17 martie 2008, 19:17

Eu marturisesc ca ma depaseste complet aceasta mutare in tabara lui Dinu Patricu. Pot sa inteleg de ce a vrut Grigore sa plece de la EVZ: actualele turbulente, avansarea in functie si un salariu mai bun. Nu inteleg, in schimb, nici calcat de tren, care sunt argumentele pentru Adevarul Holding privind aceasta achizitie. Sa-l fi luat inapoi pe CTP, da, asta ar fi fost o lovitura – eu am si scris ca asta, la Patriciu mi s-ar parea o miscare desteapta, in contextul in care CTP-ul era „pe liber” de la conducerea Gandul. Dar Grigore nu vad ce ar aduce nou si mai ales in plus fata de Laurentiu Ciocazanu. Si de ce ascesta e tras pe linie moarta si „avansat” la proiecte care nu exista??!

Radu Voinea  •  17 martie 2008, 23:36

Gregoar, tu vei fi piatra atarnata de gatul lui Patriciu!!!!!!!! Adevarul este ca nu tie iti port de griji, ci lui Patriciu care s-a inconjurat de toti pseudo-ziaristii: Cornateanu, Halpert, Stanciu, acum Gregoar (singurul dintre ei care est admirabil este Ciocazan)

sorin  •  18 martie 2008, 8:03

Unii se intaresc altii slabesc…cei mai tari raman.:)

oana  •  18 martie 2008, 9:51

tolontan ce parere ai de mutarea asta -florin budescu director la evz, in locul lui cartianu. e mai sus sau mai jos ca intelect si pix decat cartianu. cica e si evreu si asta conteaza in ochii unora.

vetanase  •  18 martie 2008, 13:13

Buna ziua,
Nu ma intereseaza decat un lucru : Cartianu sa nu mai apara pe micul ecran!
Sa fie limpede: parerea mea este ca
sunt oamanei care nu dau bine ” pe sticla”…
Ma rog, exista totusi telecomanda …

scient  •  20 martie 2008, 18:09

Miscari interesante in press. Remus Radu a plecat de la Cotidianul spre Realitatea. Se pare ca a fost dat afara. Pleaca si Viorel Ilisoi. Si Coti ramane fara cei mai buni reporteri, ramane chiar fara nici un reporter.

Geo  •  23 martie 2008, 19:53

Ce cauta Gregoar la Adevarul! Nesimtirea acestei persoane nu are granite. Sa-l lingi in kur pe Base ani de zile si sa treci apoi la Patriciu… andidez si eu la Adevarul! Am CV puternic… sa ma caute baietii de la Adevarul.