Patriciu si-a dus oamenii in Caraibe

Multumit pentru ca, in decurs de mai putin de doi ani, angajatii i-au structurat un trust de presa scrisa, Dinu Patriciu a oferit managementului de la „Adevarul” si citorva jurnalisti din conducerea redactiilor citeva zile pe o insula din Caraibe. Acolo s-au discutat si planurile de extindere ale companiei, care se anunta spectaculoase.

joi, 20 martie 2008, 10:23

Multumit pentru ca, in decurs de mai putin de doi ani, angajatii i-au structurat un trust de presa scrisa, Dinu Patriciu a oferit managementului de la „Adevarul” si citorva jurnalisti din conducerea redactiilor citeva zile pe o insula din Caraibe. Acolo s-au discutat si planurile de extindere ale companiei, care se anunta spectaculoase.


Comentarii (22)Adaugă comentariu

ChelseaROM.com  •  20 martie 2008, 10:28

Daca seful m-ar rasplati si pe mine cu asa vacante cred ca as veni in fiecare zi mai devreme la serviciu 🙂

adibo55  •  20 martie 2008, 11:19

iata ce a ratat CTP-ul! oricum cu geaca a aia obosita a lui nu cadra printre palmieri…

ovidius72  •  20 martie 2008, 12:20

Catalin,in cat timp crezi ca il vom vedea si in fotbal?”Te risti” la un pronostic?

mihai  •  20 martie 2008, 12:33

si?? e o actiune facuta pe banii lui, pt angajatii lui. Asta e o stire buna pt cancan sau libertatea, daca scoti discutia despre planurile de extindere si asa lasata pe final.

Cătălin Tolontan  •  20 martie 2008, 12:36

ovidius72: inteleg din declaratiile lui patriciu, facute recent la arad, ca fotbalul mai tb sa creasca pt a-i gazdui investitiile 🙂 „Sportul este inca un domeniu imatur in Romania”,a spus el.

Cătălin Tolontan  •  20 martie 2008, 12:45

mihai: unde vezi tu unda de repros? e o stire, nu un calificativ pus evenimentului. da’ dc tot esti iritat, uite cum stau lucrurile: de aprox. 400 de ani, meseria asta de jurnalist se face la fel in anumite privinte: aflam informatii, le verificam si le publicam. stiu ca e enervant, dar asa functioneaza chestia asta nashpa, presa, cea care a ajutat la alfabetizarea lumii si la consolidarea democratiilor 🙂

ovidius72  •  20 martie 2008, 12:46

catalin:mdaaa,iar cum fotbalul creste exact in directia care-i convine lui patriciu,il vom vedea destul de curand implicat.Maturitatea o aduce el:)

mihai  •  20 martie 2008, 12:48

total de acord. nu doream sa semnalez decat un aspect. stirea asta nu isi are loc pe blogul tau. are accent monden. eu m-am obisnuit sa citesc articole serioase aici. recunosc insa ca e dreptul tau sa scrii despre ce doresti 🙂

iuliudingrant  •  20 martie 2008, 12:50

Pe mine m-ar interesa mai mult sa stiu când va onora plata datoriilor asumate la privatizarea Petromidiei. Si ar fi interesant in ce stadiu se mai afla situatia procesului creantelor din Libia.
E simplu sa ajungi lider in Top 300 cu active alșe statului roman sau cu creante ale aceluiasi pe care ti le atribui.

Ovidiu Miron  •  20 martie 2008, 12:51

E foarte bine ca i-a invitat in Caraibe. Nici eu nu cred ca Dinu Patriciu va intra in urmatorii 2,3 ani in fotbal.

In legatura cu presa sunt de acord cu Catalin.

papitza  •  20 martie 2008, 12:56

Da, se poarta asa ceva. Si nu face asta numai cu angajatii, ci si cu colaboratorii. Anul trecut a fost mare distractie in Canare.

Leo  •  20 martie 2008, 13:37

Catalin Tolontan, chair ti se pare ca presa de la noi ajuta la consolidarea democratiei? Zau, nu vreau sa ma gandesc ca asa gandesti despre toata presa de la noi. Exista publicatii care nu fac decat rau, care prezinta informatii eronate, care scriu la comanda, exista tonomate. Nu dau nume ca iar ma cenzurezi. Uite ca am mai spus un motiv pentru care ar trebui sa te mai gandesti cand vorbesti de presa de la noi.

cristi  •  20 martie 2008, 13:57

Am auzit ca se pregateste o intilnire de taina si in trustu lui SOV LA ACEST SFIRSIT DE SAPTAMINA. E tare bine sa ajungi Tonomat la astfel de moguli. Mai o maslina, mai o excursie…

gigi cu covrigii  •  20 martie 2008, 14:30

adica cum? Tonomate gen Ion M Ionita au fost rasplatiti cu distractii in Caraibe? Uluitor.
Dovada faptului ca made in China, made in Romania , made elsewhere nu conteaza calitativ. Tonomat sa fii!!!

boioglu  •  20 martie 2008, 14:37

ce frumos vorbim noi despre caraibe ca si cum ar fi paradisul pe pamint.
catalin, ai idee pe unde mai exact in caraibe? nu de alta… da nu toate insulele sunt frumoase. au si ei ieftinaturile lor.

si ma gandesc ca omu nu cheltuia bani decit pe ceva ieftin…

Ovidiu Miron  •  20 martie 2008, 15:40

Nu neaparat. Sa stii ca nu toti afaceristii sunt precum George Copos:).

Cristina  •  20 martie 2008, 17:49

Hmmm.. eu nu reusesc sa ies la iarba verde in imprejurimile orasului…

mihai  •  20 martie 2008, 18:00

Fara nici o legatura cu subiectul
Tocmai am aflat ca Queen va concerta in toata europa.detalii : http://www.queenonline.com/news/657/.
Merita

Cătălin Tolontan  •  20 martie 2008, 18:11

boioglu: nu cred ca i-a dus la „o stea”. Foarte bine ca-si pretuieste oamenii!!!

Alexandru Raducanu  •  21 martie 2008, 17:38

Poate sa-i duca si pe luna, daca pofteste, insa o sa descopere un adevar simplu dl Patriciu: razele de soare nu cresc nici talentul, nici performanta. Cu ce se duce, tot cu aia se si intoarce. Singurul lucru care ar creste performanta ar fi INVESTITIILE, in oameni mai buni. Or, noile „trasferuri” din tabara lui Dinu Patriciu nu ma conving. Chiar mandria lui cu Click mi se pare destul de marunta, raportat la resursele lui si la mizele din piata. Eu in locul lui, pana acum, as fi ridicat un imperiu, nu doar un tabloid.

Petrisor  •  22 martie 2008, 11:35

N-ar putea ramane definitiv in Caraibe? Poate se intalneste cu Jonhy Deep 🙂