Demisie la virf in ProTV

Maria Apostol, directorul de PR al ProTV, a demisionat ieri si azi n-a mai venit la munca. Decizia a venit in urma unei sedinte furtunoase. Cu o atitudine low profile in afara companiei, Maria Apostol a fost una dintre cele  mai influente personalitati din tot trustul MPI. Practic, fiecare vedeta Pro a trecut prin mina ei. Un director de PR de mare calitate, probabil cel mai bun de pe piata, ea si-a creat ostilitati atit in interior, pentru ca si-a extins treptat controlul, si in exterior, din cauza unui comportament extrem de dur, de multe ori superior la adresa media.

marți, 25 martie 2008, 2:41

Maria Apostol, directorul de PR al ProTV, a demisionat ieri si azi n-a mai venit la munca. Decizia a venit in urma unei sedinte furtunoase. Cu o atitudine low profile in afara companiei, Maria Apostol a fost una dintre cele  mai influente personalitati din tot trustul MPI. Practic, fiecare vedeta Pro a trecut prin mina ei. Un director de PR de mare calitate, probabil cel mai bun de pe piata, ea si-a creat ostilitati atit in interior, pentru ca si-a extins treptat controlul, si in exterior, din cauza unui comportament extrem de dur, de multe ori superior la adresa media.


Comentarii (36)Adaugă comentariu

Demisie la virf in ProTV  •  25 martie 2008, 15:06

[…] Detalii la Tolo […]

unomdin tecuci  •  25 martie 2008, 15:16

nu cred…e vrajeala…ca in dragoste!

Ovidiu Miron  •  25 martie 2008, 15:44

Aroganta se plateste in viata in general. Nu doar in cea profesionala. Negocierea de tip mana forte nu este castigatoare pe termen lung.

Cristina  •  25 martie 2008, 15:46

Uneori e buna si o oarecare diplomatie in comportament. Mai ales cand e vorba de domeniul PR.

Maria Apostol, PR Director la Pro TV, a plecat de la Media Pro? « Iulian Toma  •  25 martie 2008, 15:48

[…] Maria Apostol, PR Director la Pro TV, a plecat de la Media Pro? Cel putin asa pare sa zica Tolo […]

tiribonflax  •  25 martie 2008, 15:59

oare o repozitioneaza sarbu in cehia sau o ia mai sus in cme?

[D] [S] [N]  •  25 martie 2008, 16:14

nobody’s irreplaceable

elvusador  •  25 martie 2008, 16:21

cred ca doar o repozitioneaza 🙂

vs  •  25 martie 2008, 16:28

Asta fu’ febletea lui Mircea Badea din cate stiu.

Cristina  •  25 martie 2008, 16:29

Cine mai stie care ii va fi drumul… Intr-adevar, nimeni nu este de neinlocuit…

explorish  •  25 martie 2008, 16:51

„controlul”?

Trouble in paradise « Footsteps on the ceiling  •  25 martie 2008, 16:59

[…] acum ca domnisoara Apostol a parasit corabia, sau cel putin asa s-ar parea. Misto zvonul scos de Tolo, […]

Petrisor  •  25 martie 2008, 17:43

Dupa cum se misca ultimele mutari in ultima vreme, cred ca maria Apostol va merge la trustul lui Sorin Ovidiu Vantu, Realitatea-Catavencu.

Petrisor  •  25 martie 2008, 17:44

Cred ca va pleca la trustul lui Vantu 🙂

cris  •  25 martie 2008, 18:28

Normal..Vantu strange toti loserii !

Petrisor  •  25 martie 2008, 19:35

@cris

Se pare ca Vantu este disperat pentru ca cei de la Antena 3 ii bat rau de toot la audienta in prime-time. Numai ca postul lui Vantu si-a pus eticheta de post tv prezidential.

scam  •  25 martie 2008, 21:36

si antenele ce eticheta si-au pus? de posturi miorlaitoare?

Petrisor  •  25 martie 2008, 21:40

@scam

antenele din punctul meu de vedere nu au eticheta. Antenele nu si-au latrat stapanii cum au facut altii

Cezar Paul-Badescu  •  25 martie 2008, 22:01

Ati fost gentleman si nu ati adus in discutie partea amoroasa a intregii probleme. (Unde s-ar putea afla si cheia demisiei.)

horea  •  25 martie 2008, 22:34

auzi tolo, de ce scrii tu de tipa asta? e asa importanta pe peatza??? spune mai bine ca a fost importanta cat timp a fost iubita mogulului. acum… e si ea una ca toate celelalte.

sorin  •  25 martie 2008, 23:27

Sa nu ne grabim cu parerile. Orice e posibil. Poate o avanseaza, dar poate o lasa sa plece:).

alina  •  26 martie 2008, 0:33

Sunt SOCATA de ce se intampla pe piata. Maria Apostol pleaca de la PRO TV. Brancu pleaca cu echipa de la VIP. Nu-mi vine sa cred pur si simplu. Oameni care au stat ani intregi(cred ca 12) si acum pur si simplu pleaca scarbiti… de tot…

Alexandru Raducanu  •  26 martie 2008, 7:12

Mie Maria Apostol mi se pare al doilea om ca valoare din trustul Media Pro, dupa Sarbu, daca nu care cumva e chiar pe primul loc, pentru ca acum Pro-ul nu prea mai are ce inova, iar bani au si altii in piata. In schimb, „fabrica de vedete” a fost Maria Apostol. Sa nu uitam ce a fost si ce a ajuns Teo, ca sa dau doar un exemplu, dupa ce a iesit „din mainile” Mariei. Cred ca valoreaza, pentru un trust media, valoarea ei in aur. Desigur, pentru cineva care intelege ce e aia valoare, lucru destul de rar in patronatul de media autohton.

Petrisor  •  26 martie 2008, 10:12

PROTV ( un post tv care nu-mi place) poate sa nu mai aibe pe nimeni in ograda sa tot pe primul loc va fi. Are PR cel mai eficient din mass-media romaneasca.

Petrisor  •  26 martie 2008, 10:44

@ Catalin Tolontan

Am citit astazi intr-un ziar ca trustul INTACT este in negocieri pentru preluarea postului tv muzical UTV. Sti ceva? 🙂

novocis  •  26 martie 2008, 13:08

ei asa mai face sarbu, mai da pe unul afara mai cearta pe altul…eu zic ca va revenii , daca aceasta nfo este corecta.

catalink  •  26 martie 2008, 14:34

Catalin, ai dreptul sa crezi despre Maria ca era un director de PR de mare calitate. Eu am o parere diametral opusa. Are un stil de lucru care imi provoaca scarba. Asta ca sa vorbim doar despre partea profesionala. Cum a promovat…. cred ca stii. Am auzit de prea multe ori si din prea multe surse care stiu ce vorbesc pentru a nu crede. In fine.

Luigi  •  26 martie 2008, 17:55

sunt fost angajat mediafax.maria o ardea cu ciprian stancu.sarbu s a prins.rauss.end of story.

Casual  •  26 martie 2008, 18:24

multumesc pentru CENZURAREA mesajului postat mai devreme… o sa reformulez, poate asa il acceptati….

Casual  •  26 martie 2008, 18:26

cum exista „usoarele” politicii romanesti asa exista si „usoarele” PR-ului romanesc… orice alt comentariu este de prisos…

Tanja  •  27 martie 2008, 11:23

Sunt foarte curioasa cine o va inlocui pe Maria Apostol avand in vedere ca ea este cel mai bun om de PR din Romania.

Tanja  •  27 martie 2008, 11:27

catalink pozitia ta mi se pare ridicola. Vorbesti strict din auzite, habar nu ai cum lucra femeia asta si sunt sigura ca n-ai idee nici cum se lucreaza in PR si de ce fel de oameni este nevoie!
Maria Apostol este o pierdere imensa pentru Media Pro…

Claudiu  •  27 martie 2008, 12:11

Cui ii pasa mai cataline? Iar dai un subiect de nisa pentru noi romanii. Crezi ca daca un coleg de al meu de serviciu pleaca….trebuie sa afle o tara intreaga? Se vede ca nu prea mai ai ce scrie. Stiu, este greu sa scrii zilnic ceva. Si este si mai greu sa fie genial de fiecare data…

mamu  •  27 martie 2008, 20:20

Mie mi se pare foarte tare ce ne spune Luigi :)) cunoscand personajul…ma gandesc acum ca este foarte posibil. Oare pisicuta cu care o relatie de 11 ani ce parere o fi avand???

Kkk  •  28 martie 2008, 9:30

Si care e legatura intre protv si un jurnalist de sport??? Iar o luam pe aratura…..

Alyi  •  2 aprilie 2008, 14:43

Roata, la romani e vorba de roata, de capra vecinului, si de cate ori te prind de atatea ori te….. orice frustrare ai avea, trebuie sa lasi loc de buna ziua. Eu atata am de zis, restul….PS: cine stie cunoaste. O zi buna.