Kanal D si ProTV pluseaza pentru Champions League

Cistigate la ultima negociere cu aproximativ 11 milioane de euro pentru trei ani, drepturile tv pentru Liga Campionilor isi deruleaza azi prima etapa de licitatie. Televiziunile vor depune dosarele cu ofertele. ProTV se bate sa-si pastreze pachetul dominant, iar Kanal D pare dispus sa ofere foarte multi bani. Nu chiar cit doreste UEFA, undeva la 10 milioane de euro pe an!!!

marți, 25 martie 2008, 12:57

Cistigate la ultima negociere cu aproximativ 11 milioane de euro pentru trei ani, drepturile tv pentru Liga Campionilor isi deruleaza azi prima etapa de licitatie. Televiziunile vor depune dosarele cu ofertele. ProTV se bate sa-si pastreze pachetul dominant, iar Kanal D pare dispus sa ofere foarte multi bani. Nu chiar cit doreste UEFA, undeva la 10 milioane de euro pe an!!!


Comentarii (24)Adaugă comentariu

togota  •  25 martie 2008, 13:05

Asa este

Dorin Spoaller  •  25 martie 2008, 13:08

imi e indiferent cine castiga . Ce m-ar interesa ar fi un comentariu bun . Poate schimbarea va aduce acest lucru .

edi  •  25 martie 2008, 13:13

Se vede din transmisiuni ca astia de la Kanal D sunt hotariti sa se impuna.Mie imi place cum arata meciurile lor si chiar ma bucur ca a mai aparut cineva sa se lupte cu ProTV si Antena 1.

anca  •  25 martie 2008, 13:19

Si mie imi place cum transmite Kanal D. Meciurile si analizele sunt chiar OK.Nu credeam ca intr-un timp atit de scur vor reusi sa se impuna.Este clar ca fotbalul a contat foarte mult si probabil ca de aceea vor acum si Liga Campionilor.Din cite stiu eu sunt foarte tari si in Turcia unde au o multime de posturi TV si publicatii.Oricum pentru mine este o surpriza placuta.

Balonul Digital  •  25 martie 2008, 13:59

Presimt ca se va impune Kanal D..Si asta ar fi un lucru benefic, e nevoie de o schimbare

tiribonflax  •  25 martie 2008, 14:28

daca va castiga Kanal D licitatia va avea nevoie de niste comentatori muuuuult mai buni. ce au acum e de rasu’ curcilor.

Caesarus  •  25 martie 2008, 14:37

Cred ca ProTV-ul a facut treaba buna pana acum – si stiu ca au si scos bani buni din reclama in perioada meciurilor reusind sa ajunga la ratinguri serioase!

Cristi  •  25 martie 2008, 15:30

Comentatorii de la Kanal D sunt cei mai buni. Parerea mea… Restu cam bat campii…

Ovidiu Miron  •  25 martie 2008, 15:42

10 milioane euro probabil ca nu se vor plati. Dar suma va creste. Si cred ca turcii de la Dogan vor castiga de aceasta data.

Cristina  •  25 martie 2008, 15:45

„Duel”? Cine stie la ce se va ajunge…

Bogdan  •  25 martie 2008, 15:47

Pro tv emite digital meciurile din Liga.

[D] [S] [N]  •  25 martie 2008, 15:55

Din punctul de vedere al celor care urmaresc meciurile din CL, conteaza mai putin cine isi va adjudeca drepturile tv;importante sunt calitatea transmisiei si a comentariului asigurat!
Mizez pe victoria celor de la ProTv, nu cred ca isi pot permite sa piarda un produs premium, ar insemna pierderi financiare si de imagine importante.

papuravoda  •  25 martie 2008, 16:14

Chiar daca nu sunt mare fan PROtv, subscriu la opinia generala, Protv invinge 🙂

kosma  •  25 martie 2008, 19:08

Atat Kanal D cat si ProTV transmit ok, dar au acelasi bai: nu afiseaza rezultatul in unul din colturile ecranului….Urmaresc Premiere, Canal+, s.a. dar …. e altceva

Petrisor  •  25 martie 2008, 21:42

Se pare ca kanal D este mai tare ca Antena 1. cu parere de rau Catalin Tolontan. Cred ca pana in vara anului 2009 Kanal D va intrece in audienta Antena 1.

Petrisor  •  25 martie 2008, 21:43

PROTV intotdeauna va castiga pentru ca americanii sunt la mijloc.

Petrisor  •  25 martie 2008, 21:44

Antena 1 are unele slabiciuni pe care nu si le poate edepasi…….din pacate.

sorin  •  26 martie 2008, 7:19

As merge pe PRO tv. Un post cu acoperire nationala. AU transmis de atatia ani si au facut-o bine.

Petrisor  •  26 martie 2008, 10:58

@ sorin
Da, PROTV este rege la transmisii. Sunt cei mai buni la asa ceva, dar nici Kanal D nu sta rau. Sa vedem ce va face Antena 1 cu transmisiile meciurilor nationalei.

dody  •  26 martie 2008, 14:35

ar fi ff naspa daca ar castiga turci..bai omule au aia niste prezentatori..pufaa prosti de tot..prefer LC la pro…marti si miercuri dupa cum prea bine ne’au obisnuit de atatia ani

Tudor  •  26 martie 2008, 14:49

Ma mira sa vad atatia care lauda Kanal D.In privinta comentatorilor sunt varza!!Nu cred ca sunt altii mai slabi ca ei.Si nici calitatea transmisiilor nu e prea grozava.N-am crezut sa spun asta,dar parca ar fi mai bine sa ramana Liga la ProTv,desi nici pe ei nu-i da comentariul afara din casa.
Oricum,sunt bani multi la mijloc,chiar foarte multi pentru Romania.

balan catalin  •  26 martie 2008, 22:53

poate scapam de comentatorii de la protv, sunt penibili…

filip s  •  27 martie 2008, 12:41

mai schimbatzi dreaku comentatorii aia pushi pe pile partizani declaratzi ai oilor care citesc de pe PC shi nu shtiu nici cine-i pe teren…

hal de comentarii
la rtv colaborator ilie dumitrescu
la sport.ro gabi balint
numai de la shtoaia…

bai de ce nu il luatzi pe magiun sau pe ionutz popa, oameni care au facut din rahat bici, nu doi jucatori buni care s-au ratat ca antrenori…

valy  •  31 martie 2008, 10:35

Sint suparat pe dl. Craciunescu deoarece, din cauza certurilor cu dl. Sandu, a cotit-o cu 180 grade in privinta rezultatului Rapid-Steaua. In timpul meciului sustinea sus si tare 3-0, apoi critica aceasta decizie, care sncer, desi sint anti Rapid (nu sint stelist), nu-mi convine!
Trebuia o amenda de miliarde pt. Rapid, suspendare pt. Sapunaru, Maftei, Constantin, cel putin cite 4 etape, supendarea foarte lunga a terenului (fiind recidivisti) si rejucarea meciului.
Este foarte deranjant anuntul din timpul meciului legat de „concursul” cu plasma sau mai cu nu stiu ce!