RTL si Antena, drum infundat

Discutiile dintre RTL si Antene au ajuns intr-un punct mort „care aproape cu certitudine nu va fi depasit”, dupa cum sustin surse apropiate negocierilor. „Partea romana a tinut la pret, mizind pe o crestere a companiei, a pietei media si a economiei in urmatorii ani. Daca stirea incetarii negocierilor se confirma, inseamna ca una dintre previziunile mele pentru 2008 va fi invalidata 🙂

marți, 25 martie 2008, 12:54

Discutiile dintre RTL si Antene au ajuns intr-un punct mort „care aproape cu certitudine nu va fi depasit”, dupa cum sustin surse apropiate negocierilor. „Partea romana a tinut la pret, mizind pe o crestere a companiei, a pietei media si a economiei in urmatorii ani. Daca stirea incetarii negocierilor se confirma, inseamna ca una dintre previziunile mele pentru 2008 va fi invalidata 🙂


Comentarii (11)Adaugă comentariu

Dorin Spoaller  •  25 martie 2008, 13:10

Cred ca odata cu eventuala vanzare a Antenelor va aparea o schimbare a mentalitatii romanului de rand . Momentan Antenele sunt identificate cu Voiculescu .

sof  •  25 martie 2008, 13:23

Aici e ca Rapid..uite vanzare …nu e vanzare !!!
Cred ca Antena se va vinde pana la urma..
Berlusconi stie !

Caesarus  •  25 martie 2008, 14:39

Antenele in sine au o valoare foarte mare prin prisma contractelor de publicitate. Putini stiu ce valoare au statiile locale ale Antenelor!

Ovidiu Miron  •  25 martie 2008, 15:39

Poate ca negocierile se vor relua. Cu siguranta sunt si interese de ordin politic la mijloc.

Bogdan  •  25 martie 2008, 15:45

Normal ca nu se mai vinde. Este an electoral, cum mai face PC-ul 1%, si cum se mai poate alia cu cineva fara Antene.

[D] [S] [N]  •  25 martie 2008, 16:03

In mai putin de 3 luni, deja va este infirmata prima d’voastra previziune?

Cătălin Tolontan  •  25 martie 2008, 16:22

[D] [S] [N] : da, insa e posibil ca ijn curind sa se confirme alta 🙂

explorish  •  25 martie 2008, 16:53

sper ca nu aia cu fotbalul pe platforma digitala 😛

explorish  •  25 martie 2008, 16:55

catalin, e a doua insemnare la care pun un comentariu, si nu apare. nici macar ca „asteptand moderarea”. dat refresh, nimic.
ziceam ca sper ca previziunea in cauza sa nu fie cea cu fotbalul pe platforma digitala. sper ca nu e considerata injurie si banata :P.

solaris  •  26 martie 2008, 2:33

Visez la o Liga 1 cu 12 echipe si o Liga 2 cu o singura grupa de 16 echipe.Avem suficiente programe tv sa poata baga bani si la cluburile de liga secunda prin cumpararea drepturilor de televizare,desigur…nu la circul de acum din Liga 2 cu 36 de echipe.Asa cu 16 echipe ar deveni infinit mai interesanta Liga 2 plus ca nu va mai reprezenta o nenorocire daca pici un an-doi…asa ca televiziunile care s-ar baga ar putea avea si cea mai mare audienta intr-un atare posibil scenariu!

Petrisor  •  26 martie 2008, 11:08

Niciodata nu am crezut ca Trustul INTACT va fi instrainat din familia Voiculescu odata ce acest trust creste in audienta pe zi ce trece si in incasari din publicitate. Trustul INTACT a avut anul trecut un profit de 39 de milioane EUR.