IAA Romania sanse mari la Golden Tulip!

Din doi in doi ani, International Advertising Association organizeaza Congresul Mondial. Pentru serviciile aduse industriei de comunicare din Romania, IAA Romania a fost nominalizata in finala Golden Tulip. Aflati aici mai multe despre importanta premiului. Surse din IAA Romania sustin ca sansele ca tara noastra sa cistige in premiera aceasta distinctie sint „destul de mari, dar nu vom afla acest lucru decit in ultimul moment, probabil chiar pe 7 aprilie”.

miercuri, 26 martie 2008, 11:07

Din doi in doi ani, International Advertising Association organizeaza Congresul Mondial. Pentru serviciile aduse industriei de comunicare din Romania, IAA Romania a fost nominalizata in finala Golden Tulip. Aflati aici mai multe despre importanta premiului. Surse din IAA Romania sustin ca sansele ca tara noastra sa cistige in premiera aceasta distinctie sint „destul de mari, dar nu vom afla acest lucru decit in ultimul moment, probabil chiar pe 7 aprilie”.

IAA a acordat ieri seara premiile de excelenta. Epicentrul emotiei, se poate si in aceasta industrie! 🙂 , a fost momentul in care Cristi Mungiu a aparut pe scena, in fata publicitarilor. Celelalte premii, inclusiv cel primit de acest blog, le gasiti aici.

Aflat la Moscova, Adrian Sarbu n-a trimis pe nimeni sa-l reprezinte. „Va rog sa pastrati premiul pentru ca vreau sa vin si sa-l ridic personal din mina dumneavoastra”, a transmis el boardului IAA Romania.


Comentarii (30)Adaugă comentariu

Petrisor  •  26 martie 2008, 11:11

Sarbu premiat? Inseamna ca aceste premii…….., nu mai spunb nimic. L-a premiat ca mogulul din Pache Protopopescu a infiintat o agentie de presa in Cehia?

Cătălin Tolontan  •  26 martie 2008, 11:13

petrisor: a fost premiat pt k a fost omul care a impins cel mai departe televiziunea in ro. ceea ce este perfect adevarat!

fotbal  •  26 martie 2008, 11:16

bravo si tie pentru premiul de excelenta primit aseara!
Sarbu trebuia sa-si trimita PR-ul sa ridice premiul:)

Cătălin Tolontan  •  26 martie 2008, 11:18

fotbal: multumesc!

Petrisor  •  26 martie 2008, 11:21

@ Catalin Tolontan

Da, asa este ai dreptate, insa asta s-a intamplat acum 10 ani. Multumesc

Cătălin Tolontan  •  26 martie 2008, 11:53

petrisor: acum 10 ani, dar va avea efecte si peste 10! 🙂

Ovidiu Miron  •  26 martie 2008, 12:08

Asta ramane de vazut. Efectele le putem doar estima.

Petrisor  •  26 martie 2008, 12:27

@ Catalin Tolontan

Efecte negative sau pozitive? Eu cred ca fenomenul pro a cam disparut. Si mai am o intrebare la care nu mi-a raspuns nimenmi: care este brand: MEDIAPRO sau PROTV? Multumesc

Radone  •  26 martie 2008, 12:37

Felicitari pentru premiu! inteleg ca cei din juriu nu-s microbisti 🙂 ca nu cred sa nu fie vizitator de blog care sa nu te fi bestelit macar o data pt ca esti stelist/dinamovist/rapidist/ceferist samd.

succes in continuare!

ps am urmarit emisiunea de pe realitatea. n-am inteles de ce te-ai scuzat atat de mult pt ca n-ati crezut in descoperirea reporterilor de la realitatea. concurenta inseamna sa mai si pierzi unele subiecte, nu?

Cătălin Tolontan  •  26 martie 2008, 12:56

radone: multumesc! am tinut sa punctez ca am gresit in chestiunea copos – taher. nu ca ar baga prea multi de seama cind vrei sa discuti despre slabiciunile profesiei, dar macar sa fim impacati 🙂

maulll  •  26 martie 2008, 13:18

tot nu mi-ai raspuns tolo la comentariul lasat acum 2 articole. deci toti sunteti ca ei…ma las batut. ratingul v-a invins si pe voi

oxigen.tv  •  26 martie 2008, 14:00

sarbu e nebun…
dar stie ce inseamna ala BRAND!

Bogdan  •  26 martie 2008, 14:08

Sarbu este creatorul televiziunii spectacol in Romania. Felicitari Catalin pentru premiu.

Petrisor  •  26 martie 2008, 14:08

@oxigen.tv

Asta datorita americanilor de la CME

Petrisor  •  26 martie 2008, 14:09

@ Catalin Tolontan

Felicitari si din partea mea pentru premiu 🙂

Bogdan  •  26 martie 2008, 14:11

Si datorita lor, dar are si el un merit.

Petrisor  •  26 martie 2008, 14:50

Meritul lui a fost ca a fost pe faza la momentul potrivit 🙂

SALVATI FOTBALUL  •  26 martie 2008, 15:59

CLICK PE TITLU

Mugur  •  26 martie 2008, 17:29

ii batem pe rusi azi?

Petrisor  •  26 martie 2008, 17:49

@Mugur

NU

alexyo  •  26 martie 2008, 18:27

Adevarul e ca Sarbu poate fi considerat un pioner al televiziunii in Romania! Parerea mea e ca a impus o serie de standarde destul de ridicate cand vine vorba de o televiziune, standarde la care multe televiziuni nu ajung. Totul sta in mentalitate.

Petrisor  •  26 martie 2008, 18:40

Cred ca anul acesta vom asista la o detronare a trusturilor de media, adica INTACT va lua locul 1, detinut de MEDIAPRO. Trustul lui Voiculesc observ ca are o politica foarte agresiva de expansiune, ambele avand in TOP 10 cate 2 televiziuni. Cota de piata a MEDIAPRO este in acest moment de 38% iar a INTACT este de 20%. Ce ziceti? Am scris si pe blogul despre asta.

Petrisor  •  26 martie 2008, 18:46

@Petrisor
Intact pe locul 1, detinut de MEDIAPRO in acest moment

Cristina  •  26 martie 2008, 18:49

Felicitari pentru premiu…

Danny  •  26 martie 2008, 19:36

Nici un cuvant despre meciu de azi???

Petrisor  •  26 martie 2008, 19:45

Rusia castiga