Antena, Kanal D si Realitatea se lupta pe drepturile TV

La ora 12 s-a inchis procesul de depunere a dosarelor pentru drepturile TV pe Liga 1. Cei trei candidati vor fi: Kanal D, Realitatea TV si Antena 1 (care participa impreuna cu operatorul de cablu RDS). Aceasta asociere este surpriza prin care Antena raspunde unei alte surprize, care a devenit oficiala azi dimineata: Realitatea a cumparat Telesport.

vineri, 28 martie 2008, 12:35

La ora 12 s-a inchis procesul de depunere a dosarelor pentru drepturile TV pe Liga 1. Cei trei candidati vor fi: Kanal D, Realitatea TV si Antena 1 (care participa impreuna cu operatorul de cablu RDS). Aceasta asociere este surpriza prin care Antena raspunde unei alte surprize, care a devenit oficiala azi dimineata: Realitatea a cumparat Telesport.


Comentarii (179)Adaugă comentariu

danimovistu  •  29 martie 2008, 10:59

bai fratilor, atunci de ce mai platim abonament la tvr, astia nu mai dau nimic interesant. mai bine o desfiinteaza.

valvalla  •  29 martie 2008, 11:05

vad ca opinia este generala, deci banuiesc pe undeva intemeiata…….sa castige oricine, chiar si boom zic eu, numai antena 1 nu….

Boombastic!!  •  29 martie 2008, 11:10

speram sa castige Realitatea sau BOOM, dar unde e Boom? Aaaa…si apropo: sa vedeti ce o sa se dezvolte Telesportu de acum, nu va lua fatza Sport.ro, dar va face concurenta mare, mai ales daca Realitatea va castiga drepturile TV ale Ligii 1

daniel  •  29 martie 2008, 11:39

pentru un campionat masluit cum poti licita cel putin 54 milioane Euro?
simplu:
1. se spala bani
2. se spala bani
3. se spala bani

argument:
investitia nu aduce venit decat daca se trece la sistem pay per-view; daca se trece la acest sistem o sa scada numarul de telespectatori si automat o sa fie pe minus…dar..e o singura parte buna..o sa creasca numarul de accesari on-line ale ziarelor de sport ceea ce duce la un castig mai mare din publicitate etc; ar mai fi ceva..sa creasca punctul de rating sa se ceara bani mai multi pe un punct de rating…
una peste alta..economia romaneasca nu are puterea de a sustine financiar un sistem pay per-view( nivelul de trai la noi…este mic..cred ca suntem pe ultimul loc in UE)

apropo..tolontane , cand doi iti zic ca esti beat..te duci sa te culci(referitor ca antena 1 are comentarii varza)

in rest: numai de bine
pacat de tine, am crezut ca esti obiectiv in ceea ce faci..dar de cativa ani te-ai schimbat si ai un singur tzel…sa perii patronu…rusine tolo…

singurul care e super ok de la GSP este Andrei..restu’…ura si la gara

minu  •  29 martie 2008, 12:31

Kanal D sunt cam varza, la meciul Steaua-CFR nu au aratat deloc imagini din tribune si asa fac in general, doar terenul il vad. Cei de la Pro TV sunt buni, sau cei de la TVR, pacat ca nu se afla in joc…

cristi  •  29 martie 2008, 12:47

mai bine ar prelua drepturile pe discovery ne-civilisation

Yoyo  •  29 martie 2008, 12:53

BOOM!!! ce ma bucur ca nu’s si ei in cursa… Kanal D ar merita drepturile… dar oricare din tre cei care se „dueleaza” pt drepturi ar fi ok… atat timp cat nu e BOOM tv…

Mihai  •  29 martie 2008, 13:15

sa castige oricine drepturile la LigaI, ca oricum nu ma mai uit, deoarece avem fotbal de ***(cuvant banat din cauza limbajului necivilizat). Bagati-va fratilor BOOM daca vreti fotbal adevarat. Hai pa

antonyo  •  29 martie 2008, 16:12

Imi pare raw ca nu s-a bagat si pro tv.dar asta e…

provincialul  •  29 martie 2008, 17:30

antena!

ruffy  •  29 martie 2008, 18:22

rusine mare ca stergeti posturile care va lovesc in plex……

mihaicatalin  •  29 martie 2008, 18:29

eu vreau sa castige felix , dar cu o conditie.sa comenteze CRISTOIU si cu tembelu’ ala cu laptop.

mihaicatalin  •  29 martie 2008, 18:32

am uitat ceva.orice greseala de arbitraj ,ratare,strigare,fault , sa apara ca vinovat basescu

marius  •  29 martie 2008, 19:07

dak s-ar gandi si la o grafik buna cei de la antena ar fi cei mai califikatzi

george  •  29 martie 2008, 22:06

e manarie pe fata felix+mitica=love poate le vedem pe spice platiniumsi asa se injura ca la … liga

george  •  29 martie 2008, 22:08

nea jiji mata nu vrei sa cumperi vreo 3 4 meciuri,nu bre adversarii.sa le dai la tv,seara tarziu imediat dupa cazul elodia

george  •  29 martie 2008, 22:09

sa le ia cine poate dar sa nu comenteze baleanu

george  •  29 martie 2008, 22:11

si inca ceva,daca tot o sa vedem liga la antena,la tv la ce ne uitam?

george  •  29 martie 2008, 22:25

nene tolo ce au astia cu matale si cu antena 1? nu cumva ai fost atat de impartial si inteligent incat toti fug cand aud tolontan.pe mine nu mai convins niciodata.mai tare e fata aia de la ultima pagina.de ce nu ii citesti articolele din cand in cand?
ti ar prinde bine! zau!

adryanno  •  29 martie 2008, 22:42

orice numai TELESPORT nu……………

AirBorn  •  30 martie 2008, 0:39

„eu vreau sa castige felix , dar cu o conditie.sa comenteze CRISTOIU si cu tembelu’ ala cu laptop.”

M-am amuzat teribil,”foarte tare domnule”
Personal sper sa castige Kanal D…dar sa
pastreze primele doua optiuni.Daca nu…o sa
avem PPV pentru meciurile cu miza.

alex79  •  30 martie 2008, 1:05

DRAGA TOLO ,IN AFARA DE VOCHIN SI BOANCHIS , NU EXISTA JURNALIST SA STIE FOTBAL. LA MECIURI DE CE ANTENA 1 (VALABIL SI PENRU CEILALTI) NU ADUCE COCOMENTATORI FOSTI FOTBALISTI? M-AM SATURAT DE ELUCUBRATIILE JURNALISTILOR CARE NU AU JUCAT FOTBAL DECAT PE CALCULATOR. SA NU ADUCETI ARBITRII SA COMENTEZE , CA TOTI AU NEPOTI , FII ETC PE ACOLO SI NU SUNT OBIECTIVI.
PS. SAU POATE IL ADUCETI PE CRISTIAN TUDOR POPESCU, ASTA E MULTITASKING SAU MULTILATERAL DEZVOLTAT. SA CASTIGE CINE ARE BANI.

red_dog  •  30 martie 2008, 8:40

FORZA ANTENA !!! realitatea=))=)) cel mai prost KANAL De televiziune;))

red_dog  •  30 martie 2008, 8:43

pe jetix ar trebui sa dea camp nostru sau pe animal planet!

Murdock  •  30 martie 2008, 12:31

stati ca nu inteleg, deci din sezonul viitor antena 1, kanal d, realitatea tv si telesport transmit liga 1? sau care-i faza ca nu pricep, sa nu ma faceti sa ma bucur degeaba ca nu vreau sa cumpere drepturile tv dobiticii de la boom sport

claudiu  •  30 martie 2008, 13:07

nu stiu cine o sa castige , dar ce e cert in aceste momente e ca o sa fie ppv. dogan iese din discutie ptr ca o televiziune din romania nu poate sa acopere aceste cheltuieli putin nejustificate. ptr noi tot imparteala intre televiziuni e buna.

bau bau  •  30 martie 2008, 23:24

nu va bucurati prea devreme ca INCA nu a-ti scapat de BOOM…

stel brosnan  •  31 martie 2008, 9:04

Eu cred ca liga I VA FI LUATA SIGUR DE Kanal D si nar fi nici o surpriza,deoarece este greu sa te bati cu turcii de la dogan ei fiind foarte cunoscuti ca platitorii si nu cred ca mogulii romani care sunt in media sunt la fel de platitorii fiind recomandati de spagii dar in ziua de azi sunt PA si la revedere…Asa ca nu vom avea nici o surpriza pentru Liga I,cat despre CL aici sar putea sa avem o mare surpriza deoarece PRO TV deja a inceput sa aiba ceva probleme financiare si nu cred ca va mai detine PRIMA OBTIUNE PENTRU CL,si tot canal D va lua si acest pachet.
Asta este,in sfarsit suntem o piata in care cine plateste cu bani pa masa si nu pe sub masa,castiga.

Tudor  •  3 aprilie 2008, 13:52

Daca tot e pe cine era mai bine sa castige,ar fi trebuit sa fie Realitatea sau Antena!Kanal D nu prea a mers grozav pana acum cu meciurile,cel putin comentariile sunt uneori chiar infecte!O schimbare cred ca ar fi benefica!