Boom a luat pachetul B din Champions League

O zi absolut nebuna pe piata media! Boom a cistigat pachetul B al Champions League, incepind cu sezonul 2009-2010. Asta inseamna poate alege orice meciuri de marti si miercuri, mai putin optiunea intii, pentru care UEFA a cerut mai multi bani statiilor care licitasera deja!

vineri, 28 martie 2008, 6:51

O zi absolut nebuna pe piata media! Boom a cistigat pachetul B al Champions League, incepind cu sezonul 2009-2010. Asta inseamna poate alege orice meciuri de marti si miercuri, mai putin optiunea intii, pentru care UEFA a cerut mai multi bani statiilor care licitasera deja!

In cursa pentru pachetul A, adica optiunea 1 de marti si optiunea 1 de miercuri (unde poti prinde si echipe romanesti) si care se pot cumpara separat sau in pachet, au ramas, conform surselor,  ProTV, Kanal D, Antena 1 si Realitatea. Raspunsul pentru pachetul A se va da probabil luni, zi cind se va derula si licitatia pentru Liga 1.
Ceea ce inseamna ca luni televiziunile din Romania vor cumpara drepturi TV de peste 100 de milioane de euro!


Comentarii (207)Adaugă comentariu

Gabi  •  11 aprilie 2008, 16:02

@Tudor – Da mai .. pe de o parte ai dreptate tu…ca si astia de la RDS s-au smecherit..nu iti mai trag net decat daca ai cablu de la ei…eu acu sunt nevoit sa platesc si cablul Rds pentru a avea net…in fine…vreau sa mentionez ca nu fac reclama sau ceva de genul…dar e dreptul fiecaruia sa aleaga ceea ce ii place…daca tie nu iti place Real-Barca, f bine, da-i la Vaslui-Mioveni sa vezi acolo ceva de calitate. Chiar e o placere cateodata sa vezi fotbal de calitate, si fara sa te enervezi ca Nicolita nu nimereste poarta sau ca Margaritescu tre sa puna pariu ca da gol!!!

Gabi  •  11 aprilie 2008, 16:08

@Tudor – intr-adevar, e foarte nasoala partea cu antena pe bloc, deja m-am certat cu 2 babe care credeau ca vreau sa le stric izolatia la acoperis si abonamentul nu e 400mii e peste 550 chiar 600 daca vrei sa ai si tu un HBO acolo.
Dar eu sincer am acasa si RDS si Boom – e totusi diferenta maaaare la cum se vede – mai ales daca ai si tu tv mai mare!
Recomand oamenilor sa isi puna tv digital – nu neaparat Boom, Dolce cred ca e mai ieftin si e prin cablu,la DigiCable dureaza f mult instalarea-ca orice de la rds, astepti minim 3 saptamani sa iti aduca echipamentul.Pana la urma e la latitudinea fiecaruia daca vrea calitate sau nu – asa poti prinde ProTv cu antena lejer – si nu mai trebuie domnule Tudor sa dai banii de abonament la cablu 😉

Silvia  •  13 aprilie 2008, 23:30

Nu impartasesc parerile celor care nu accepta ca antena Boom extra satelit este superioara altor optiuni.Eu sunt abonata si la rds ,dar nu se compara calitativ.Am antena Boom pentru meciurile din Primera Division,iar referitor la comentariile sportive,consider ca sunt de calitate.Bogdan Socol este un comentator de un profesionalism deosebit,are un vocabular de exceptie,este in permanenta foarte bine documentat si traieste cu adevarat fazele comentate.Felicitarile mele!

Tudor  •  21 aprilie 2008, 2:10

acidman@,pleaca si te culca penibilule!!Crezi ca trebuie sa-si strice oamenii net-ul doar pentru boomul tau de 2 lei,”capitalistule”??Rcs-ul merge mai bine ca boomul,iar nenea ala saracul probabil chiar nu are de unde sa plateasca atatia bani,ca nu toti sunt copii de bani gata asa ca tine. 🙂
Apropo,Steaua va castiga mai multe meciuri in CL doar asa ca sa te oftici!!Si nu mai pot ei de el clasico al tau,acum cand exista rezumate pe mai toate posturile de televiziune!Uite ca nu am chef sa se puna bir pe meciuri,ca tine,expiratule!!

Tudor  •  21 aprilie 2008, 2:17

Gabi@,nu m-am referit la tine cand am spus de Real-Barcelona,ci la un individ care manca ***** pe aici si isi umfla muschii la cat de tare e el si boomul lui!
Nu stiu de ce spui ca dureaza nu stiu cat instalarea la rcs, ca la mine n-a durat deloc mult.Iar la partea cu ProTv-ul chiar nu e cazul sa fii ironic,eu mi-am exprimat doar o parere de bun simt,in privinta cablului!Am vazut si eu cum se vede pe boom si sincer nu am fost deloc impresionat,mai ales la cat de mult il lauda altii!Dupa mine,e supraestimat.

Tudor  •  21 aprilie 2008, 2:19

Silvia@,mai urmareste transmisiunile si calitatea lor si ai sa vezi ca boomul nu este peste rcs!In plus,nici comentariul nu da pe dinafara de grozav.

VALYANDCATA  •  28 aprilie 2008, 16:43

NU VOI BAGA BOOM IN CASA MEA IN VECI SUNT EXTREM DE PERVERSI TE ATRAG CU OFERTE SI APOI PRETURI DE TE IA DURERILE E MAI ALDRAQULUI DECAT CANCERUL FERITI-VA FRATII ROMANII EU SUNT CU MEDIA-SETT FIRMA DE CABLU IN FILIASI DOLJ SI E SUPER DAAAAR BOOMUL E MARE SCARBA