Hurezeanu superb

Cotidianul publica azi un articol care n-a putut aparea in New York Times din cauza diferentei de fus orar 🙂 Este Emil Hurezeanu despre summitul Nato, cu un text reportaj, opinie si reconstituire istorica  a viitorului.  

joi, 3 aprilie 2008, 10:02

Cotidianul publica azi un articol care n-a putut aparea in New York Times din cauza diferentei de fus orar 🙂 Este Emil Hurezeanu despre summitul Nato, cu un text reportaj, opinie si reconstituire istorica  a viitorului.  


Comentarii (31)Adaugă comentariu

Mircea Scarlatescu  •  3 aprilie 2008, 10:17

Dap, chiar de exceptie articolul…

Tom beron  •  3 aprilie 2008, 10:18

mda… merge

mosh Califar  •  3 aprilie 2008, 10:35

Mda, habar n-are New York Times ce pierde 🙂 Subtila oda, mester carmaciul ( fara nici o legatura cu ” fiul de ofiter, el insusi ofiter ” …vorba cuiva: suna ca dracu’ )

Petrisor  •  3 aprilie 2008, 10:53

Hurezeanu fara drept de apel este unul dintre cei mai buni si echidistanti analisti politici, iar pe partea de politica externa este de nota 10. Intotdeauna Hurezeanu mi-a placut sa-l ascult, nu este ranchiunos, vine mereu in fata noastra cu argumente puternice. Da chiar, Hurezeanu are blog? 🙂

Petrisor  •  3 aprilie 2008, 10:54

Nu stiu cum se face ca Tolontan ne-o ia inainte la subiecte 🙂 Felicitari Tolo. 😉

cristi7  •  3 aprilie 2008, 11:11

tot din cotidianul: http://lucescu.blog.cotidianul.ro/2008/04/03/draga-tolo-si-tu/
„Din seara asta, pentru mine modelul Tolontan s-a dus dracului. Nu cunosc omul Tolo, dar jurnalistul ala de mare altitudine da, dar el e deja putin mort. Iata de ce”…

asmodee  •  3 aprilie 2008, 11:11

a doua surpriza in doua zile…ieri tolo, azi hurezeanu…astept si ziua in care astfel de articole nu vor mai fi surprize…mult’am fain ambilor domni

Cătălin Tolontan  •  3 aprilie 2008, 11:15

cristi7: l-am postat si eu pe blog, e normal sa nu existe unanimitate de opinii

aciduzzu  •  3 aprilie 2008, 11:42

n-a putut aparea in New York Times din cauza ca n-au vrut aia sa-l publice pentru ca e neinteresant, nu din cauza diferentei de fus orar hai lasa vraja

Ovidiu Miron  •  3 aprilie 2008, 11:42

Si mie mi s-a parut o lauda exagerata la adresa Cameliei Voiculescu. E adevarat ca articolul e foarte bun si sugestiv pentru situatia actuala din media romaneasca.

Si asa e. Diversitatea opiniilor asigura progresul.

Cătălin Tolontan  •  3 aprilie 2008, 11:54

aciduzzu: era o gluma cu nyt

Petrisor  •  3 aprilie 2008, 11:58

bai nene, ce laude a adus Tolo la adresa Cameliei Voiculescu? Ca a facut-o „Fata lu’ tata? Doamne, ce sindrom: antenafobie aveti

Politia  •  3 aprilie 2008, 12:08

Rapidisti nemernici, dati repede omului inapoi pasaportul si portofelul, tigani nerusinati!!!

doctorc  •  3 aprilie 2008, 12:12

felicitarile mele domnule Hurezeanu…iar in legatura cu antenafobie e penibil ce se intampla!!!

Petrisor  •  3 aprilie 2008, 12:47

@doctorc

da, penibil rau,

Tudor  •  3 aprilie 2008, 13:20

Hurezeanu e chiar un analist bine pus la punct si care se simte ca stie despre ce vorbeste fata de atatia altii care se dau in stamba pe la anumite posturi tv unde le vorbeste mai mult laptopul decat ei! 🙂

Vlad Anghel  •  3 aprilie 2008, 13:22

Da. Intr-adevar articolul este unul de exceptie si castiga mult mai multa insemnatate in ochii mei datorita faptului ca este scris de un roman. Ma incanta sa vad ca exista oameni care ne pot scoate din rahat in tara asta.

nicu  •  3 aprilie 2008, 13:41

Articol superb pe blogul Pavel Lucescu, un ziarist dezlantuit si franc.

Petrisor  •  3 aprilie 2008, 13:52

Mai degraba francul lui Vantu decat dezlantuit 🙂

Cristina  •  3 aprilie 2008, 14:12

Intr-adevar, articolul este bun…

papuravoda  •  3 aprilie 2008, 14:38

Imi place Hurezeanu ca om, are convingeri, iar ca jurnalist este din stofa aleasa. Si cum zicea cineva mai sus, stie sa-si argumenteze opiniile si cauta sa fie echidistant, ceea ce este apreciabil.
Respectele mele!

dinoF  •  3 aprilie 2008, 14:43

Hurezeanu superb,secsos..si apetisant..hahaha.

Eu sunt hetero.

Valentino Luca  •  3 aprilie 2008, 16:30

Asa e cu fuselestea, azi e, maine…

6-7, avantaj hurezeanu,

midache  •  3 aprilie 2008, 16:44

tolo poate dai tu primul stirea cu liana patras sa ii mai scoti figurile de tonomat lui ciutacu din cap

Mugur  •  3 aprilie 2008, 17:45

Hurezeanu se pricepe

nu conteaza  •  3 aprilie 2008, 19:54

romantic, dar bun articolul lui hurezeanu, a avut de toate, ca sa ma exprim in termeni de comentatori de fotbal;

offtopic: cataline, nu crezi ca noi, cititorii de rand, telespecatorii, vom fi victimele razboaielor dintre trusturi?

Petrisor  •  3 aprilie 2008, 19:55

@Catalin Tolontan

Transmite-le colegilor tai de la Antena 3 ca stau groaznic la capitolul transmisii „de la fata locului. Cu parere de rau, Antena 3 are NOTA 3 la aceasta materie

necesar  •  3 aprilie 2008, 20:27

o bashina, art. lui hurezeanu, o diaree verbala fara cap si coada

Petrisor  •  3 aprilie 2008, 20:50

@necesar

Totusi, este prea dur

dr. b  •  3 aprilie 2008, 21:41

Tolo,

spune-i la Hurezeanu ca Antonia Rados e jurnalist la RTL. Habar nu are.

Tudor  •  10 aprilie 2008, 10:46

necesar@,vezi ca te cauta prostia pe acasa…De fapt,te-a si gasit deja! 🙂