„Hazeta” lui Sendre

Colegul meu Daniel Sendre, intrat in redactie ca blogger, publica azi un text cald, amuzant si lipsit de venin in care-si imagineaza un dialog fotbalistic in emisiunea Sinteza Zilei, de la Antena 3. Il puteti citi aici. Primul care a facut paralela Sinteza Zilei – fotbal a fost Razvan Boanchis, in „7 plus”, imediat dupa ce A1 – RCS a cistigat drepturile TV de fotbal.

vineri, 4 aprilie 2008, 10:26

Colegul meu Daniel Sendre, intrat in redactie ca blogger, publica azi un text cald, amuzant si lipsit de venin in care-si imagineaza un dialog fotbalistic in emisiunea Sinteza Zilei, de la Antena 3. Il puteti citi aici. Primul care a facut paralela Sinteza Zilei – fotbal a fost Razvan Boanchis, in „7 plus”, imediat dupa ce A1 – RCS a cistigat drepturile TV de fotbal.


Comentarii (18)Adaugă comentariu

ionu44  •  4 aprilie 2008, 10:40

nu e cumva un c.o.p.y. sau un inspiration la ceea ce a scris P.l.e.s.u zilele trecute, deltfel un articol recomandat tot de dumneavostra?…

Petrisor  •  4 aprilie 2008, 10:54

@Catalin tolontan

M-am uitat si eu aseara la „Sinteza zilei” si vreau sa-ti spun ca a fost un spectacol de sunet si lumina la aceasta emisiune. Stan a fost incredibil de haios. Aoleu, sa nu ma auda domnul Plesu

Pintea  •  4 aprilie 2008, 11:41

Fii bun si spune, ce are Lucescu cu d-ta? Ce va macina sau ce aveti de impartit?

mosh Califar  •  4 aprilie 2008, 11:42

Din pacate orice face referire la emisiunile cu pricina va fi vartos injurat de fanii marinarului ( vezi blogul recomandat mai sus )…Frumoasa tara, pacat ca-i locuita.

Ovidiu Miron  •  4 aprilie 2008, 11:50

Daniel Sendre scrie foarte bine!

siny  •  4 aprilie 2008, 11:54

Catalin ..ma ingrozesc daca astia sunt cititorii Gazetei..cati ani sa aiba?? !!!!..cei care au scris pe blogul lui Daniel

Lucian  •  4 aprilie 2008, 12:14

In general nu prea comentez dar parodia cu pricina face „toti banii” :)))))))))!

Cătălin Tolontan  •  4 aprilie 2008, 12:20

siny: cititorii Gazetei sint de f buna calitate. toate studiile independente arata asta. dar in blogosfera se petrece un fenomen: citeva voci ubicue si necivilizate incearca sa ia prizoniera opinia tuturor celorlalti. lucram, impreuna cu centrul pentru jurnalism independent, la un studiu si am investit intr-un sistem care va da roade. veti vedea! in max 6 luni, se vor cerne oamenii si opiniile nedemocratice, agresive se vor reduce pina la disparitie. pina la urma, nu te poti ascunde la nesfirsit in spatele unui nickname. exista o justitie aplicabila si netului

Petrisor  •  4 aprilie 2008, 12:39

Ce-si apara Catalin cititorii 🙂

Petrisor  •  4 aprilie 2008, 12:39

………A fost o gluma, stiu ca GSP are cititori cu un nivel de educatie foarte bun si si cu satatus social la fel

Cătălin Tolontan  •  4 aprilie 2008, 12:47

petrisor: nu-i nevoie sa apar eu cititorii gsp. se apara singuri

Petrisor  •  4 aprilie 2008, 13:02

Hopa, acum am citit mai atent comentariul lui Catalinb tolontan privitor la un studiu la care se lucreaza cu „Centrul pentru jurnalims independent. Catalin, este super tare ce ai spu: deci, se vor publica comentariile/opiniile in functie de ce? Cumva de ceea ce-i place administratorului forumului/blogului? Ce inseamna opinii NEDEMOCRATICE? Ca sa se puna in aplicare acest sistem trebuie mai intai ca acesta sa respecte regulile democratice. Este un lucru extraordinar sa se cearna opiniile, sa nu mai fim invadati cu mesaje ablolut jenante, dar as vrea, ca prin acest siste, sa se faca abuzuri sau exces de zel. Eu nu ma ascund de nimic si de nimeni CA NU AM DE CE, insa confidentialitatea datelor, 677/2001, trebuie studiata de catre cei care lucreaza la aceasta norma.

Petrisor  •  4 aprilie 2008, 13:05

@Petrisor

„Este un lucru extraordinar sa se cearna opiniile, sa nu mai fim invadati cu mesaje ablolut jenante, dar as vrea, ca prin acest siste, sa NU se faca abuzuri sau exces de zel. Eu nu ma ascund de nimic si de nimeni CA NU AM DE CE, insa confidentialitatea datelor cu caracter personal, 677/2001, trebuie studiata de catre cei care lucreaza la aceasta norma.
Scuze de greseli la postarea anterioara insa am probleme cu tastatura 🙂

Cătălin Tolontan  •  4 aprilie 2008, 13:27

petrisor: vom explica clar inainte de aplicarea sistemului toate regulile

doctorc  •  4 aprilie 2008, 13:47

mda…e cazul sa dam mastile pe fatza!Blogeri pedanti,va invit la exces de zel in alta parte.

Petrisor  •  4 aprilie 2008, 14:11

Ca a venit vorba de datele cu caracter personal, imi aduc aminte, acum un an am cunoscut un american care lucreaza in sistemul bancar din SUA, la una dintre cele mai puternice banci din lume si acesta mi-a spus: Petrisor, un angajat al unei banci din SUA, inainte de a incepe sa lucreze cu publicul trebuie sa stie doua lucruri mari si late: ca un client nu trebuie sa plece nemultumit din banca, ca trebuie ca acel client, daca nu pleaca cu un credit la „brat”, macar sa plece cu o consultanta, sa stie ca are tot sprijinul din partea bancii, si al doilea punct ce trebuie sa stie angajatul unei banci este CONFIDENTIALITATEA, aproape lucru sacru pentru sistemul bancar american. Un angajat, inainte sa de informatii clientilor, urmeaza 1-2 luni de training, rol-playuri, etc. Asta diferentiaza serviciile americane cu restul lumii.

nastyb0y  •  4 aprilie 2008, 23:21

Iata ce am ales .Misto „Hazeta” asta .Misto si comentariile .Apropo 1: Imi pare rau ca Petrisor te-a tras de atentie cu 667 asta .Nu ar fi trebuit sa te puna in garda .2)Intreaba-l pe Daniel Sendre (angajat gsp) ce imi solicita prin e-mail , anul trecut, si transmite-mi cum ati folosit acele date .Intreaba-l si pe cel de la tehnic , daca a uitat Sendre. Cel de la CC din mesajul tau greu descifrabil .Apropo de 667 .Astept raspuns urgent . De aici a plecat totul , domnule Tolo .Iti voi pune la dispozitie tot ceea ce este necesar ca sa te dumiresti daca o sa o faci pe nedumeritul .Tu alegi .O zi buna 🙂