Gazonul de unde a început căderea

Nimeni nu ştie exact cum arată un blat. Sînt mai multe tipuri de jocuri trucate decît poate suporta tabelul lui Mendeleev.

luni, 14 aprilie 2008, 10:15

Nimeni nu ştie exact cum arată un blat. Sînt mai multe tipuri de jocuri trucate decît poate suporta tabelul lui Mendeleev.

Dar cu toţii ne dăm seama ce meci e corect!!! Uite, partida de aseară poate fi comentată de suporteri, de presă, dar nu de DNA. Steaua – „U” Cluj s-a jucat pe teren.

Pe acelaşi teren a început decăderea lui CFR. „Da, din Ghencea a venit dezechilibrul”, recunoaşte Andone. Poate că la început a fost destinul, dar după aceea a fost rîndul oamenilor. Aşa cum, în tur, CFR se prezenta ca un grup unit, la fel ar trebui să întîmpine ameninţarea de acum. Cîştigăm împreună, pierdem împreună. Sloganul oricărei echipe bune. Nici Trică, nici Andone, nici preşedintele Mureşan şi nici patronul Paszkany, nici unul, aşadar, nu se poate ascunde de răspundere. Derdeluşul psihic, sportiv şi organizaţional e al tuturor. Dacă CFR va pierde titlul, nimeni din Gruia nu se poate socoti absolvit.

Nimeni nu ştie exact cum arată succesul. Dar cu toţii ne dăm seama că, pentru CFR, locul doi ar fi definiţia eşecului.  


Comentarii (245)Adaugă comentariu

Eugen  •  15 aprilie 2008, 10:22

Domnu Panduru..daca nu postati erati un om nestiutor..acum s-a spulberat orice urma de indoiala! O ora de lb.romana nu v-ar strica

maurytzyo  •  15 aprilie 2008, 10:24

lupule vezi ca Petrolul Ploiesti joaca in liga secunda asa ca mergi pe alt blog unde se comenteaza liga secunda.Jocul STELEI demonstreaza ca este echipa care merita sa castige campionatul, in acest moment la lotul pe care il are STEAUA poate juca cu doua echipe total diferite.Chiar as vrea sa joace si CFR-ul in LIGA CAMPIONILOR sa vedem ce vor face , sa vedem cate puncte o sa faca. Dar ei nu o sa treaca nici de turul preliminar caci la felul in care joaca o sa se faca de ras inainte de a intra in LIGA.

Ionut  •  15 aprilie 2008, 10:26

@Lupu’ galben
Stii bancu’ cu Lupu’?

***(cuvinte banate din cauza limbajului necivilizat)Ma lasi ma shogunule cu sacrtificiul ***(cuvinte banate din cauza limbajului necivilizat) pentru o idee. Cate zerouri are ideea aia?
Sictir d’aci.

maurytzyo  •  15 aprilie 2008, 10:28

Cei de la CFR au inceput sa creada ca exista o coalitie in fotbalul nostru care se lupta pentru STEAUA. Mai intai ar trebui sa se uite la cum joaca echipa lor si pe urma sa se uite la ce fac alti. Dar cred ca sunt prea mult bagati in seama.

Vasile Racoviţan  •  15 aprilie 2008, 10:29

Tolo, măcar de ar fi toţi cei care lucrează în media sportivă bucureşteană la fel de obiectivi…Da, Steaua-„U” nu a fost blat, pentru simplul motiv că „U” nu are de ce să facă blaturi. Nici nu are de ce să lupte pentru CFR sau pentru orice altă echipă, cu atât mai puţin pentru Steaua.
„U” a mers în Ghencea ca să se agaţe de încă un fir de aţă, extrem de subţire, pentru a mai putea spera la salvarea de la retrogradare. Nu a euşit şi punct.
Steaua a învins pentru că a ştiut să marcheze când a avut ocazii clare. Nu pentru că „U” a fost orbită de aşa-zisa primă de 150.000 de euro (pe care doar GSP a văzut-o) sau de promisiuni din Gruia.
Mi-e extrem de greu să mă abţin, aşa că nu o voi face: ceea ce au făcut colegii tăi în comentariul de la Antena 1 se cheamă „bătaie de joc”. La adresa unui oraş, de fapt a unei ţări întregi.
Mi-e şi groază să mă gândesc cum vor arăta meciurile din următorii trei ani, la Antena 1.
Noroc că, pentru cel puţin un an, nu va mai trebui să suport – la fel ca mulţi alţi clujeni – acest tip de aşa-zis comentariu sportiv.

Pandurul  •  15 aprilie 2008, 10:33

am facut un pariu cu un amic acum cateva luni cand a iesit prima data muresan sa spuna ca cfr va iesi campioana cu multe puncte(vreo 13-14) in fata Stelei ,atunci am zis ca STEAUA va castiga campionatul cu 1 punct in fata cfr-ului sau la egalitate de puncte ,datorita meciurilor directe …..SUNT IN GRAFIC!!! yes…..
ps.1 .prietenul a zis ca nu sunt normal ….prietene cum sunt acum ?
ps 2. Domnu muresan pana la marele nimic mai e un pic….locul 2 (dupa 20 de etape lider)si doar finalista a cupei(pentru ca am un pariu si ca Urziceniul va lua cupa Romaniei)…..doar un pic mai este….prietenii stiu de ce!
a…si ps 3. poate voi cei de la cfr il rugati pe gigi sa va dea un cd cu imnul CL sa il ascultati in..masina…..bye

bbusoi  •  15 aprilie 2008, 10:37

Definitia escului zici ? Cate echipe reusesc intr-un timp atat de scurt sa lupte cu sanse reale pentru un loc in liga campionilor ? Pentru ca au pierdut un avantaj de 11 puncte ? Sa presupunem ca le-au pierdut pe toate corect… pe teren, tot nu pot sa privesc asta ca pe un esec. Esec o sa fie in cazul in care vor mai furniza un caz „Famagusta”, pana atunci insa merita felicitari.

Pandurul  •  15 aprilie 2008, 10:44

ce e domnu eugen …iti pare rau ca cfr a luat-o pe coaja de la PANDURII si a pierdut campionatul ? iti dau eu bani de bilet sa te duci in GHENCEA sa vezi cu ochii tai o echipa mare cum joaca in CL! cat priveste comnetariul tau legat de mine MA DOARE IN COT!! ce zici acum am scris bine?..iti cumpar si o punga de semnite daca vrei…sa o rontai cu amicii tai sub podul grant uitandu-va pe clasament !! hai pa si nu te mai baga in seama cu mine ca nu am chef sa raspund la toti frustratii din tara asta!

Maronoo  •  15 aprilie 2008, 10:50

cataline, devii penibil in a lua apararea stelei. gata, am inteles mesajul de acum cateva saptamani. steaua trebuie sa iasa campioana. si va iesi. pt ca nici macar dinamo nu se va opune. nu ca nu ar putea.. dar acolo exista jucatori impresariati de giovani.

IQ  •  15 aprilie 2008, 10:51

Tolo(macule)scade stelei cele trei puncte cu rapid,cele trei puncte cu CFR(doua penalty-uri clare neacordate plus toata maniera de arbitraj),cel putin doua puncte furate urziceniului(au avut doua penalty-uri,primul la 0-0-ce baschet a jucat golanski-,plus fault la gol)si vei vedea ca steaua ar fi la 7(sapte)puncte in spatele CFR-ului ,la egalitate de puncte cu rapid(care ar avea avantajul meciurilor directe),deci in afara champions league…ca sa nu mai punem la socoteala blaturile ordinare cu vaslui,bistrita si mioveni si meciul; suspect cu pandurii.Asa zisul reviriment al stelei este doar in culise si-n presa aservita contracost,pt. ca pe teren n-au batut decit ultimele doua clasate(pe uta in min. 90,iar cu U au fost dominati pina-n min. 70,cind s-au taiat clujenii ca si la timisoara(golul 3 de portar,iar golul 4 din ofsside)

io  •  15 aprilie 2008, 11:01

mai bine spune-ne ca steaua trebuie depunctata dupa meciul cu U Cluj. Ce cauta becali la vestiare daca e suspendat 18 luni?

xali22  •  15 aprilie 2008, 11:06

IQ, esti prost de bubui.

ASDFGTR  •  15 aprilie 2008, 11:07

becalie ra suspendat!!! ce-a cautat la vestiar??? suspendati stOAIA!!! 3 PUNCTE!!

Mark  •  15 aprilie 2008, 11:08

1-D-le Tolontan,de ce nu ati abordat acest subiect dupa meciurile Stelei la Vaslui,cu Mioveni,cu Bistrita?Acum aveti dreptate si DNA si presa si suporterii,pot spune ca meciul s-a jucat pe teren.Dar in celelete cazuri?Ori,comentam si noi cand ne convine!?!
2-Imi puteti spune si mie ce prevad Regulamentele pentru oficialii suspendati ai unui club?Caci Becali a declarat ca la pauza a fost la vestiar indicand „tactica de joc” pt.repriza a 2-a.

zurvan  •  15 aprilie 2008, 11:12

Zice gura lumii ca daca toate meciurile ar fi fost corecte steaua era 7 puncte in spatele cfr?..corect…dara daca si cfr ar fi castigat toate meciurile pe bune…si sa o luam incet 3 puncte dinamo, 3 puncte faru, 3 puncte rapid…ups 9 puncte deci 2 in spatele stelei (asta ca sa nu vb de tur si de meciul stelei cu cfr, unde a fost un singur penalty clar al doilea sa zicem dupa 20 de mii de reluari, ca sa nu vb ca un penalty nu este 100% gol..si nici de eliminarile care se cuveneau in tabara cfr fro 2 la numar)..fratilor nivelul infractional este similar si la steaua si al dinamo si la cfr (rapidu nu se pune ca in genere compenseaza furaciunea prin autoflagelare si isi gaseste asa o forma dubiosa de echilibru intru moralitate)…dar pentru moment singura care joaca si fotbal este Steaua … in rest numai de bine

Cristian  •  15 aprilie 2008, 11:18

simpatic articol! cel mai bine, din sezonul 2008-2009 ar trebui licitat si campionatul. cine da mai mult sa cistige! ar fi doar o oficializare a ceea ce se intimpla acum! in fine dintotdeauna au existat „cronicari de curte”.

mihaela  •  15 aprilie 2008, 11:24

„Domnul” Trica vorbea despre o coalitie impotriva Stelei,intreba ironic Cine este Steaua? Eu intreb cine este Trica? Il intreb cati suporteri are CFR si CATI SUPORTERI are STEAUA??? Mai bine s-ar abtine! E penibil!

MB  •  15 aprilie 2008, 11:24

@IQ…prietene, ar fii trebuit sa-ti pui aliasul „iq” in loc de „IQ”, adica scris cu litere mici mici mici, la fel ca si IQ-ul tau…ca la analiza matematica: tinde spre 0. Pai tu enumeri aici doar greselile pro-Steaua, dar uiti de rusinea din tur cand ati luat fraudulos zeci de puncte nemeritate. Muresan a crezut ca e baiat destept daca face blaturi si cumpara arbitrii in turul campionatului, cand lumea nu e asa dispusa sa analizeze fiecare meci si fiecare faza litigioasa. E drept ca un campionat murdar se castiga inca din tur, dar voi nici asta nu ati fost in stare sa faceti ca la carte…Luati exemplul lui Dinamo de anul trecut. Acela e un exemplu de „asa da” iar al vostru unul de „asa nu”. Deci, intoarce-te la manelele tale si nut-i mai da cu parerea despre fotbal

HalalOi  •  15 aprilie 2008, 11:25

Incredibil, suporterii stelisti mai au tupeu sa vorbeasca de corectitudine dupa ce Vaslui si Bistrita au mimat fotbalul cu Steaua + nenumarate ajutoare de la arbitri + ajutor de la „masa verde”
Halal echipa, halal suporteri

cati  •  15 aprilie 2008, 11:35

da,,aveti dreptata pt ca Vasluiul e IN MARE FORMA, la fel si Bistrita…idiotilor

Mike  •  15 aprilie 2008, 11:39

10.000.000 Euro este pretul! Pentru 10 milioane de euro, bani de-a gata care iti intra in cont in momentul calificarii in CL, cine este naivul care crede ca in Romania nu incep JOCURILE MURDARE pentru a pune mana pe ei? CINE??????? Este pentru prima data in istoria fotbalului romanesc cand se poate intampla asta, SA INCASEZI BANII DE-UN BUGET IMEDIAT!!!! FABULOS! Steaua si CFR au inceput sa joace murdar pentru ai obtine! Este vorba DOAR DESPRE ORGOLII IEFTINE! Odata ajunsi acolo, oricare dintre ele, VOR FI MACELARITE DE ECHIPE ADEVARATE, DE ECHIPE FABULOASE, CARE JOACA FOTBAL BUN SI ADEVARAT, si atunci o sa vada toti CUM NU MERITA CELE 10.000.000, toata balaceala in aceasta cloaca! Toti suporterii stelisti STIU CE FABULOS JUCA STEAUA DOAR PE ATAC,in perioada Protasov, DAR GIGI NU-L PUTEA CONTROLA DELOC DELOC DELOC PE acesta!!!! Gigi nu stie sa vorbeasca nici o limba sraina, asa ca Protasov statea IMPASIBIL SI FERM IN FATA PATRONULUI,iar asta ii dadea un atu total ca nimeni nu se baga peste munca lui,DAR…DAR…DAR… ATUNCI NU EXISTAU NICI IN VIS 10.000.000 euro de-a gata pentru seiful clubului!!!!! Adevarul este atat de trist, in prafuita noastra Romanie, PT CA ASTA SUNTEM:o tara rupta in fund de saracie, prostie si incultura financiara, asa ca acestea sunt motivele pentru care JOCUL MURDAR, este practicat in toate domeniile de activitate, nu doar in fotbal! Sa fim seriosi!!!! 10.000.000 euro sunt bani pentru tigari pentru clica politica parvenita de la noi din tara, care a masluit si falsificat tot ce putea fi masluit si falsificat pentru a incasa COMISIONUL! LA CAT DE MILIARDAR IN VALUTA SE CREDE FABULOSUL ONE MAN SHOW, INEGALABILUL, FASCINANTUL, MIORITICUL, VANITOSUL,LAUDAROSUL, SEFUL SEFILOR,SMECHERUL, GIGI BECALI, MA SI MIRA ARDOAREA SI POFTA PT BANII AIA DE BUZUNAR LA EL( de cate ori zicea la emisiunea NASUL „PAI BAAAAA, LA BANII MEI…LA BANII MEI…PAI CE MA UIT EU LA 10.000.000, LA …BACSISUL ASTA. PAI CE SA FAC EU, EU, CU 10.000.000! PAI CE, PAI CE, MA COMPAR EU CU VANTU, DOM-LE? EU SUNT BOGAT , SUPER BOGAT!! PT MAICA DOMNULUI SI PT SFANTA CRUCE A NEAMULUI ROMANESC SE BATE BECALI , DOM-LE, PT CRESTINISM SI PT CA SUNT ROMAN ADEVARAT MA BAT EU CU CRUCEA DREPTATII CONTRA DUSMANILOR TARII ROMANESTI…SI ETC ETC ETC”)! BRAVOOOO TOLONTAN PT ARTICOL! EU AM INTELES SENSUL LUI! FOARTE BINE SCRII! FABULOS FOREVER! SI PT RESTUL OAMENILOR, NU UITATI: IT’S JUST A GAME!

www.cu-cine.ro  •  15 aprilie 2008, 11:53

cine e rapid??:)))
cine dreaq tzine cu ei?

1-2%??
astia de pe trenuri…

zaworld.blogspot.com  •  15 aprilie 2008, 12:50

Mihaita Plesat a suferit o COMOTIE > Info pe ***(spam publicitar)

liviu  •  15 aprilie 2008, 12:56

cred ca ne-am intors in era ceausista la cate blaturi face steaua

cata  •  15 aprilie 2008, 13:05

despre meciul cu vaslui si mioveni de ce nu faci o analiza domnule tolontan? concluziile vor scade tirajul domnule „mare si echilibrat”ziarist

fax  •  15 aprilie 2008, 13:08

Nu conteaza cati suporteri are steaua! Nivelul de cultura al acestora este sub zero. Steaua o echipa de cacat. Daca ajunge in C.L. sper sa primeasca o lectie de fotbal sau oierul va incerca si acolo sa-l joace pe Dumnezeu?

romeo  •  15 aprilie 2008, 13:12

dezechilibrul la cfr cluj vine din faptul ca jucatorii straini au dobandit deprinderi autohtone (simulari, trageri de timp,discutii cu arbitrii, injuraturi , etc) pe care in turul campionatului nu le aveau. Oare M.U. ar deveni o echipa de pluton dupa un an in Liga 1 ?

lazar costel  •  15 aprilie 2008, 13:44

mai tolo,
tu chiar nu intelegi ca la meciul steaua-cfr nu a clacat cfr[ul ci tudor?
ca de acolo a inceput?
ca a urmat meciul cu urziceni tot de arbitri cistigat?
si cel din giulesti?
cum crezi ca rezista o echipa cind vede 3TRei meciuri cistigate de rivali cu arbitri?
ce zici daca steaua cistiga campionatul la 2 puncte de cfr?
chiar alea a lu deaconu?

mihay  •  15 aprilie 2008, 13:49

Este intradevar un campionat interesant, dar din pacate din cu totul alte puncte de vedere.Parca acum, mai mult ca niciodata,presedintii isi scuza incapacitatea lor de organizare iar antrenorii carentele lor in pregatirea echipei, prin unica scuza a prestatiei arbitrilor. Deasemenea nu pot sa ma intreb insa dupa aceasta etapa, ce este mai grav sau mai rusinos : sa obtii trei puncte nemeritate la masa verde, datorate culmea, exact suporterilor veniti sa-si sustina echipa gazda sau sa practici perfect constient un noncombat in meciul cu CFR Cluj, distrugand astfel termenul de „competitie sportiva” in care ei, jucatorii, ar fi primii in care sa creada , iar noi,suporterii,primii care sa-i urmam.

laurd  •  15 aprilie 2008, 13:50

Cataline, materialul de azi este cel mai slab din cate am citit cu semnatura ta. Dar poate este o confirmare ca si tu nu esti decat un om, talentat ce-i drept, si nu o „masina de editoriale”. Asteptam ceva de pus pe rana, ma gandeam ca am nevoie de ce a mai scris Tolontan, ca simteam nevoia unui articol care sa insemne mai mult decat vant, ploaie, grijile zilei… Nu e scris rau, dar e simplutz, banal, tern, fara niciun „dribling”, fara niciun sut pe poarta, nu e Tolo.

Junnior  •  15 aprilie 2008, 13:53

Ce tot aveti mah cu STEAUA?Ba ca e ajutata de arbitrii ba ca face blaturi.Uitativa intai in curtea voastra si de abia pe urma sa vorbiti despre altii.Cand am fost furati sau nu ni se acorda vreun 11 metri nimeni nu zicea nimic.Numai acum cand vedeti ca echipa merge intradevar chiar daca nu asa cum mi-as dori eu sau alti suporteri.Si de ce tot il faceti pe GIGI BECALI ba cioban,ba oier?Pentru ca a avut curaj sa spuna din ce familie se trage si ce facea cand era mic de mergea cu oile?Cati dintre voi astia care il tot criticati atat aveti curaj sa spune-ti lucrurilor pe nume?Si astia care spune-ti ca suporteri STELEI au un nivel de cultura sub zero inseamna ca ne invidiati intradevar.Dar oricum nu ne pasa de voi pentru ca sunteti egali cu zero in fata noastra,dar exact cum am mai zis uitati-va intai in curtea voastra …FORTZA <>>CAMPIOANA ROMANIEI!!!Voi trebe sa va mai nasteti de cateva ori ca sa castigati atatea trofeee cate avem noi

SAVIBRATESCU  •  15 aprilie 2008, 13:55

GAZON PROASPAT,an liga 1 pro-Romania.PROPUN ,proiect de dezvoltare,constructie ,campionat 2007-2008,acum anainte de final,campionat 100% PROffesionist cu 20 de echipe pro din care vor retrograda doar 3,ultimele 3,ocupantele locurilor 20,19 si 18.(propun ca din actualul campionat sa retrogradeze doar 2 echipe,ultimele 2,locurile 18 si 17.;si din liga a 2 a sa promoveze ,4,primele 2 din fiecare serie.Cu 20 de gazoane vom avea anca 2 terenuri cu GAZON PROASPAT,an ROMANIA,campionatul liga 1 se v-a dezvolta la maxim,cu 20 de cluburi ,centre puternice uniform repartizate pe tot teritoriul ROMANIEI,c-an OCCIDENT ,ANGLIA UK,SPANIA ,FRANTA ,italia si ROMANIA.v-om dezvolta ,construi al 5 ,campionat ,ca forta din EUROPA,UE,fifa si UEFA.An occident ,aceasta constructie se joaca de zeci de ani ,cu cele mai bune,excelente rezultata,iata ca ANGLIA UK ,are a ajuns iarasi sa-si construiasca 3 semi-finalista an CL !!!!!!!Proiect „campionat pro cu 20 de echipe pro ,an LIGA 1,din RPMANIA,fotbal,;SAVI BRATESCU,proiect aprobat de Michel Platini,pres uefa,si Sepp Blater,pres fifa.succes,asa sa ne ajute Dumnezeu.

lazar costel  •  15 aprilie 2008, 13:56

trebuie sa revin:
tu chiar crezi ca pe teren a inceput caderea cfr-ului? fiindca atunci o sa am dubii si eu ca esti un gazetar obiectiv
hai, spune pe bune ca pe tine nu te depuncteaza si nu te suspenda nimeni

escu  •  15 aprilie 2008, 14:32

dezechilibrul CFR ului a inceput la Timisoara si a continuat caci in meciurile ce au urmat arbitrii nu au mai „gresit „doar intr-un singur sens!

mujotutun  •  15 aprilie 2008, 14:46

Cine se simte mandru ca-i roman, sa fie sanatos! Dar cine se simte mandru ca-i stelist, are o mare problema. Inteleg „microbismul” dar pana la un punct. Steaua de azi joaca mizerabil – si asta se va vedea in Europa (desigur, cu circumstantierea bugetara a la Udrea & Terzian)!). Asa ca, voi stelisti, mandri de jocul actual al echipei, priviti o Stea adevarata la acel 3-0 cu Anderlecht! Stelistii de azi nu sunt decat niste pigmei cocotati pe umerii strabunilor!
Si la fel de prost joaca si CFR, si Rapid, si Dinamo si Timisoara (ma feresc sa scriu „Poli”). Aveam ceva sperante de la Urziceni, dar ti-ai gasit! Fotbalul romanesc este intr-o degradare cumplita; pai cum s-ar putea altfel cand treburile sale sunt manate de un Sandu ori Dragomir? Ca sa nu mai vorbesc de toate toapele ce patroneaza cluburi, o galerie impecabila de patibulari! Sa-l ia dracu’ de campionat, locul asiguripsit in CL (cu banii aferentati!) i-a rabiat pe toti. Un an foarte trist pentru fotbalul nostru. Abia astept sa vad zburdand la CE nulitati ca Nicolita si Ov. Petre! Poate revine si Soava!!

mujotutun  •  15 aprilie 2008, 15:07

Hai, dom’le, nu fiti carcotasi! Tot e bine ca stie ca-i al lui Mendeleev (desi pariez ca pune prost accentul!) si nu al lui Magelan. Cat despre ce contine acel tabel (meciuri trucate?), numai tacere. Cu greu imi pot imagina Steaua in grupa gazelor rare; dar la gaze comune, precis!

Degeaba  •  15 aprilie 2008, 22:24

Marius Stan: „Arsenal Londra, ce arsenal va declanşa CFR?”
Ati citit acest articol? Daca nu cititi-l…

sdcsd  •  15 aprilie 2008, 23:10

vina pentru esecul CFR-ului sta in banii lui Becali

sorin  •  16 aprilie 2008, 1:12

Mi-a placut Steaua – U. Cluj ca meci. Nu am inteles dece s-a iscat bataia de pe linia tramvaiului 41. De asta nu scrie nimeni?

alex  •  16 aprilie 2008, 13:45

Domnu Tolontan se face atata valva ca steaua aranjeaza meciuri peste meciuri, cfr vrea sa pozeze in echipa victima a acestui campionat dar statisticile pe care le-ati publicat arata clar cine a fost cea mai avantajata echipa in tur! meciul steaua-u cluj a fost unul foarte frumos clujul a jucat mult peste media sa si chiar puteau sa marcheze! Declaratiile lui trica care cere mobilizare impotriva stelei,sunt…! Cfr ce a facut in europa???? datorita cui am „scos” capul in elita fotbalului? Steaua joaca si asta e important acum!

lupul turdean  •  16 aprilie 2008, 17:01

pacat ca suporterii stelei nu vor sa vada birna din ochii lor, vad insa paiul de la altii! daca asta e fotbalul pe care-l viseaza ei,inseamna ca au uitat cum se joaca! pai la meciul cu „u” daca astia aveau un atacant mai ca lumea linga Goga era jalecu svaiterul stelist. au un portar norocos,si niste spalaciti tuciurii de-al de Moreno care o mai nimeresc cu aparari second hand Blici,Astorgi si alungatii Timosoarei1!!mai dragi stelisti Fiara voastra avea niste senzatii plasmatice pe din dos de nu-i inta un pai, cind vedea ce si cum merge jocul militarilor. hai sa fim seriosi,daca asta e jocul dorit de voi sa va fie de bine. Puncte facute cu Tudor,Deaconu, sub blinda privire a lui nea Mitica de la liga si marii si competentii nostri federali…..oare cu ce-i santajeaza Jiji??. sa va fie de bine!! mie mi-e greata si asemenea mie si altora care au bun simt. Cu jocul asta in Europa ne facem iar de cacaooo.da las ca vine arabul Oli si preia din mers echipa si fum si foc si para va fi sub talpile lui Ov.Petre et. comp.,de iarasi o sa ma apuce jalea cind ma uit la altii cum joaca.

corneliu  •  19 aprilie 2008, 10:03

Mai lasa-ne stelist mascat cu aberatiile tale cind sustii ca decaderea CFR-ului s-a datorat gazonului din ghencea.O stii si tu dar e greu sa recunosti.Decaderea s-a datorat FRF si slugilor sale si ale lui becali{,DIACONU,tudor,Ivan Constantin etc}.Sunteti niste milogi.Fara cele 3 puncte oferite pe tava de mircica,mitica si compania erati morti.MILOGILOR,POMANAGIILOR.Duceti-va la CIMITIRUL de linga casa si mai dati ceva de pomana.RUSINE

Tudor  •  21 aprilie 2008, 4:45

corneliu@,mai taci naibii din gura,***(cuvant banat din cauza limbajului necivilizat) esti tu si cu echipa de franari cu care tii!Tipati de Steaua,dar taceti malc si inghititi pomenile pe care vi le fac alde dinamu si crapid,***(cuvant banat din cauza limbajului necivilizat),omul nu se refera la gazon cand vorbeste de inceputul decaderii echipei voastre de paduchiosi umflati,ci la jocul foarte bun al Stelei!!Adevarul e ca peste 60 de minute in meciul ala,n-ati avut decat o singura faza mai de Doamne-ajuta la gol,in rest v-a facut Steaua cum a vrut!Asta probabil o realizezi si tu,dar nu vrei sa o spui.STEAUA A FOST MAI BUNA IN ACEL MECI CUM S-A INTAMPLAT INTREG RETURUL DUPA ACEEA!RUSINE ***(cuvant banat din cauza limbajului necivilizat) ca tine care nu vor sa accepte adevarul si ca Steaua va fi CAMPIOANA!

Tudor  •  21 aprilie 2008, 4:55

lupul turdean@,esti prost rau si mai grav e ca nu-ti dai seama!Si esti si rasist,combinatia perfecta!Pentru informatia ta,frustratule Steaua are un portar extraordinar si cea mai bun aparare a campionatului,putea sa aiba u Cluj si 2 atacanti de valoare ca tot NIMIC nu faceau!Si in atac au fost adusi jucatori de valoare pentru Romania,care s-au si integrat bine,nu burtalai ca la alte echipe care dau 1 gol dupa 7 etape!!Mai draga,animalule,mai lasa-ne cu senzatiile pe care te faci a sti ca le avea Lacatus,din moment ce jocul Stelei a fost unul FOARTE BUN cu clujenii,echipa care parca a batut in giulesti,nu??Iar daca tu zici ca asta nu e fotbal,atunci e clar ca nu stii ce inseamna jocul asta si ar trebui sa-i inveti macar regulile!
Punctele Stelei au fost facute cu un joc uneori mai bun,alteori mai slab(dar nimeni nu castiga mereu jucand bine),dar important e ca au fost facute!Si nu mai vorbi de arbitraje ca Steaua n-a fost ajutata nici a 10-a parte cat au fost ajutati altii care se dau mari „corecti”!Oricarui om de bun simt i-ar fi scarba de astfel de comentarii idioate si lipsite de cel mai mic grad de adevar!In plus,tampenia aia cu Olaroiu din nou la Steaua nici nu merita un comentariu!E trist totusi ca prostia se manifesta chiar in halul asta!

Tudor  •  21 aprilie 2008, 5:07

Locul 2 pentru cfr n-ar trebui sa arate deloc ca un esec,acum 5-6 ani astia erau in C(insa atunci cand vii de acolo trebuie sa-ti si cunosti lungul nasului si sa nu te apuci si sa vorbesti de Steaua ca asa si pe dincolo,cand tu esti un pigmeu pe langa Steaua in fotbalul romanesc,iar in cel european NU EXISTI).Insa,din cauza modului in care au ajuns sa ocupe acest loc 2,dupa ce conduceau cu 11 puncte avans,poate fi catalogat si ca un esec.Iar in acest esec toti de acolo au partea lor de vina,mai mica sau mai mare.Insa parca in special conducerea si-a dat(si continua sa-si dea in petic):declaratii idioate,transferuri nereusite(majoritatea) insa anuntate cu surle si trambite(„Peralta a jucat la Inter”-si ala daca intrase acolo pe teren 2-3 meciuri),neputinta de a indeparta presiunea de pe capul jucatorilor.In plus,nici nu i-au mai ajutat arbitrii in draci,cum s-a intamplat anul trecut.
Oricum,chiar daca intr-adevar prabusirea Cfr-ului a inceput in Ghencea,asta arata ca nu sunt cu adevarat o echipa mare.O echipa mare nu o ia la vale dupa ce pierde un meci,oricat ar fi el de important,mai ales cand are inca un numar suficient de puncte avans!