Telesport va deveni post de stiri sportive

Realitatea TV isi va folosi experienta, echipa si platforma de stiri si va incerca sa faca din Telesport „o televiziune de stiri sportive”, sustin surse din interiorul trustului Realitatea – Catavencu. SOV a cumparat Telesport ca argument pre sau post licitatia drepturilor din Liga 1 pe care le-a pierdut in favoarea RCS-RDS.

marți, 15 aprilie 2008, 12:33

Realitatea TV isi va folosi experienta, echipa si platforma de stiri si va incerca sa faca din Telesport „o televiziune de stiri sportive”, sustin surse din interiorul trustului Realitatea – Catavencu. SOV a cumparat Telesport ca argument pre sau post licitatia drepturilor din Liga 1 pe care le-a pierdut in favoarea RCS-RDS.


Comentarii (15)Adaugă comentariu

mosh Califar  •  15 aprilie 2008, 12:37

SOV are talentul sa ingroape cam tot in media si daca urmeaza traseul Realitatii nu-i vad deloc bine pe Telesport.

Dan  •  15 aprilie 2008, 12:52

@Catalin
„ca argument pre sau pot licitatia drepturilor”
cred ca e o greasela pentru ca eu nu inteleg expresia asta

Marian  •  15 aprilie 2008, 13:13

Ce e asa greu de inteles …
“ca argument pre sau post licitatia drepturilor din Liga 1”

Sunt greseli care pot aparea oricand. No problem. 😉
Keep up the good work, Tolo!

doctorc  •  15 aprilie 2008, 13:26

E ok…se iarta!

asi  •  15 aprilie 2008, 13:28

Ha..marele „patron de presa” Vantu &co din esec in esec..sper sa o tina tot asa !
Tolo cand apare Arenna tv ? iulie sau august ?

Mihai  •  15 aprilie 2008, 13:33

Rar mi-a fost dat sa vad o emisiune ca cea de aseara de pe Sport.ro. Cei doi invitati, domnul Mironica si domnul Radulescu, numai despre fotbal nu au discutat, ci ne-au tratat cu o impertinenta si o superioritate demne de o alta cauza. Ne intrebam de ce avem fotbalul pe care il avem. Datorita ziaristilor, conducatorilor si fotbalistilor pe care ii avem. Ce au facut aseara domnii sus mentionati nu are nicio legatura cu meseria de jurnalist. Ma bucur ca pe telecomanda exista butonul Mute, ma bucur ca exista Internet-ul pentru adevaratele stiri si comentarii, imi pare rau ca am pierdut o jumatate de ora din viata mea urmarind emisiunea de aseara.

Cătălin Tolontan  •  15 aprilie 2008, 13:42

da: am rectificat, scuze
marian: multumesc

Ovidiu Miron  •  15 aprilie 2008, 13:52

Astept cu interes noua pozitionare a postului.

kristian  •  15 aprilie 2008, 14:50

moshCalifar, realitatea e a patra televiziune din romania, cum naiba a ingropat-o?

Cristina  •  15 aprilie 2008, 15:07

Tare as vrea sa vad evolutia postului, in noile conditii…

Alfred  •  15 aprilie 2008, 18:36

Domnul Tolontan,cine va transmite Premier League sezonul urmator?Tot Eurosport 2 ?

Petrisor  •  15 aprilie 2008, 18:47

SOV cumpara orice dupa care le imgroapa 😉

Florin  •  15 aprilie 2008, 23:48

interesant…dar cand nu vor mai avea meciuri live vor pierde din audienta klar

sorin  •  16 aprilie 2008, 0:03

Sunt atat de multe posturi incat fiecare trebuie sa traga sa iasa in evidenta. Deocamdata am un post de stiri sportive si va trebui ceva nou ca sa pot sa mi-l schimb.

cempions lig  •  17 aprilie 2008, 21:39

bai Soeine ? sport . ro e post de stiri sportive ca eu nu îl vad decât pe Becali si amantele lu´ C. Ronaldo … hai sa fim seriosi … astia la Realitatea chiar fac treaba buna …sper sa faca si la Telesport ca nu prea se mai uita nimeni p´acolo