Dezbatere despre bloguri pe Cotidianul

Cotidianul.ro gazduieste o dezbatere despre bloguri cu un titlu provocator: „Blogul, un refugiu al complexatilor?”. Puteti participa aici.

miercuri, 16 aprilie 2008, 10:18

Cotidianul.ro gazduieste o dezbatere despre bloguri cu un titlu provocator: „Blogul, un refugiu al complexatilor?”. Puteti participa aici.


Comentarii (25)Adaugă comentariu

Petrisor  •  16 aprilie 2008, 10:59

Da, interesant articol,

mosh Califar  •  16 aprilie 2008, 11:12

Ioan T Morar ? Sa fim seriosi, e in pauza de periat marinari cumva ? Thx,i’ll pass

Ovidiu Miron  •  16 aprilie 2008, 11:20

🙂

sorin  •  16 aprilie 2008, 11:55

Din pacate, titlul (“Blogul, un refugiu al complexaţilor?”) ma face sa inchid pagina instant…. Poate ca discutia vrea sa demonstreze exact contrariul insa.. prima mea impresia ramane ferma.
Asta ca sa nu spun ca asemenea subiect este istorie pentru altii(ca sa nu spun ‘deja fumat’). Oricum ma bucur ca mai sunt unii care inca descopera ‘facilitatile’ WEB2.0

Cineva  •  16 aprilie 2008, 11:58

Sorine la cat de sus te crezi nici nu mira pe nimeni opinia ta. Mai bine nu mai postai b……

doctorc  •  16 aprilie 2008, 14:29

Un om complexat nu cred ca vrea sa observe si altii ca e complexat prin ceea ce gandeste…ar fi un termen exagerat aici,poate mai degraba ar tine de bonomie toata chestia asta.

fotbal  •  16 aprilie 2008, 15:11

ai putea tu sa-i sugerezi lui Istodor sa nu ma tina chiar toata ziua de miercuri in fata calculatorului, cu nade de genul ramaneti pe cotidianul.ro pentru.. Ma iradiez, nu de alta! 🙂
Altfel, bun interviul, viu, cald si amuzant

Cristina  •  16 aprilie 2008, 16:33

Complexati? Hmmm… O parte din ei, poate ca da. Dar nu cred ca un complexat poate rezista mult timp in blogosfera.

Mugur  •  16 aprilie 2008, 17:40

blog=weblog asta era ideea initiala, acum poate o gramada de complexati si-au facut bloguri pentru refugiu 🙂

cepanamea  •  16 aprilie 2008, 20:10

Cine este acest Morar sa imparta lumea dupa bunul plac? Il stiam un om inteligent, n-ar fi trebuit sa faca astfel de afirmatii..

costi  •  17 aprilie 2008, 1:53

@cepanamea
e vorba de TITLUL dezbaterii nu despre ce zice Morar. ITM era de partea blogurilor. Hai ca au fost 400 de comentarii.

www.romania-inedit.ro  •  17 aprilie 2008, 1:56

Eu cand citesc titluri de genul „Blogul, un refugiu al complexaţilor? ” , evit din rasputeri sa intru pe acel site care are asemenea abordare !

pozne  •  17 aprilie 2008, 4:35

Si parerea ta ? Blogul tau ascunde un complexat ? ( doar o intrebare 🙂 )

sorin  •  17 aprilie 2008, 7:38

Inca cineva care posteaza cu Sorin. Eu sunt sorinkili.blogspot.com. Multi vad pro blogul, dar sunt suficienti care vad contra. Complexat cred ca a fost autorul articolului. Blogul meu este o modalitate prin care imi exprim parerile despre diferite evenimente, lucruri, situatii. Este un complex ca vreau sa ma exprim liber?

veverita  •  17 aprilie 2008, 11:23

Complexati? hahaha Asta e buna!

OTI  •  17 aprilie 2008, 11:45

@veverita
Insusi faptul ca semnezi „veverita” poate indica un complex 🙂
@pozne
Tolontan e jurnalist,blog-ul lui e parte dintr-un proiect mai amplu,nu e un hobby,e chiar meseria omului.
@cepanamea
Uite,vezi? Toti bloggerii vorbesc despre libertatea de a se exprima,dar cand vine vorba despre o dezbatere de idei,si despre alte puncte de vedere decat cele ale lor,incep sa-l atace pe initiatorul dezbaterii 🙂 Nu ti se pare ca v-ati indepartat atat de mult de scopul initial al postarii pe blog,incat acum atacati „in haita” pe oricine isi exprima LIBER un punct de vedere?

OTI  •  17 aprilie 2008, 11:51

Revin si zic 🙂 Eu nu am blog,dar cred ca,daca as vrea vreodata „sa-mi exprim liber opiniile” (cum zicea cineva mai sus),m-as intreba mai intai pe cine intereseaza opiniile mele.Apoi as iesi IN FATA,in societatea civila,as organiza impreuna cu un ONG sedinte publice si mi-as exprima liber parerile in acest fel.Cei care locuiesc in alt loc decat Romania stiu despre ce vorbesc acum,se practica asumarea curajului propriilor opinii si a responsabilitatii,din pacate nu in Romania.So my point is 🙂 : daca tot vrei ca lumea sa te asculte,iesi cu adevarat in fata.Si VORBESTE oamenilor.

Cristina  •  17 aprilie 2008, 15:20

Cred ca te poti exprima liber, direct si la obiect si pe blog. Este adevarat, dezavantajul ar fi ca nu te poti privi ochi in ochi cu cel care, eventual, te citeste, dar sunt nenumarate alte avantaje.
* In primul rand, de multe ori postezi/publici pe blog exact cand ai timp si dispozitie de a scrie. O faci acasa, intr-o tinuta, fizica si psihica, lejera. O poti face la servici, pentru cei cu conexiune la Internet si acolo, intr-o pauza de lucru. O poti face oriunde si oricand. Nu cred ca poti aduna un public, mai numeros sau mai putin numeros, dispus sa te asculte, oriunde si oricand.
* Pe blog poti posta nu doar opiniile si parerile proprii si, mai mult sau mai putin, intime, la fel ca intr-un jurnal. Poti trata si tee mai „serioase”, mai „grele”: jurnalistica, pe teme generale sau ai specializate (sportiva, asa cum apare aici), recenzii de carte, film sau muzica, creatii literare proprii, s.a.m.d.

Sakin1985  •  17 aprilie 2008, 19:37

Google tine cu STEAUA in duelul cu CFR Cluj http://bestvideosakin1985.blogspot.com/2008/04/steaua-bucuresti-motorul-de-cautare.html
DA-TI MAI DEPARTE LINKU:D!

Catalin  •  18 aprilie 2008, 17:55

Bai tata, da pe tine te atrage mult de trustu lu’ Vantu, du-te frate la el si mai lasa-ne cu subiecte din astea.
Bine ar fi sa pleci la Realitatea Media odata, oricum tu te intelegi bine cu „frezatu'” ala de Turcescu, de Tatulici ce sa mai zicem, te-ai incadra bine in decorul ala de nesuferiti.
SOVedem si pe asta odata.

Iisus  •  19 aprilie 2008, 1:12

tu esti unu din aia complexati cu blog

Petrisor  •  21 aprilie 2008, 12:25

Eu sunt de acord ca pe bloguri sa-ti exprimi opiniile, dar nu sa devii o sluga politica cum a inceput sa se practice pe la noi.

Petrisor Socol  •  21 aprilie 2008, 12:26

Si chestia este ca din ce in ce mai multe bloguri au inceput sa devina pupincuriste. Din pacate.

Cristina  •  21 aprilie 2008, 20:03

Nu toate blogurile sunt asa, din fericire…