Todan si Enachescu au cistigat procesul cu TVR

Sanctionati in primavara lui 2007 de televiziunea publica pentru ca ar fi stat la baza pierderii contractului de drepturi TV in favoarea Kanal D, Ioan Todan si Vlad Enachescu si-au dat in judecata angajatorul. Dupa un an, ei au cistigat procesul. „Prejudiciul de imagine adus de acuzatiile lui Tudor Giurgiu nu va putea fi sters, dar justitia ne-a facut dreptate”, afirma cei doi.

miercuri, 23 aprilie 2008, 2:12

Sanctionati in primavara lui 2007 de televiziunea publica pentru ca ar fi stat la baza pierderii contractului de drepturi TV in favoarea Kanal D, Ioan Todan si Vlad Enachescu si-au dat in judecata angajatorul. Dupa un an, ei au cistigat procesul. „Prejudiciul de imagine adus de acuzatiile lui Tudor Giurgiu nu va putea fi sters, dar justitia ne-a facut dreptate”, afirma cei doi.


Comentarii (11)Adaugă comentariu

Bogdan  •  23 aprilie 2008, 14:39

Avocatii TVR, probabil platiti din taxa publica, au fost „prinsi” oare si ei in bilantul recent publicat de Televiziunea publica? 🙂

mosh Califar  •  23 aprilie 2008, 14:51

Prejudiciul de imagine real e atunci cand astia doi (Todan in special) comenteaza ceva. Restul fiind tvr 1 e pe banii nostri. Noi succesuri 🙂

Petrisor Socol  •  23 aprilie 2008, 15:03

Si TVR tot cu pierderi imense au ramas.

ete unu  •  23 aprilie 2008, 16:51

tolo ????
iar ai pierdut o site importanta
prosport ti-a tras-o iar
anunti cu surle si trambite stirea cu coltescu…dar pt maine
prosport o are de azi
cam cate capete ai spart cu telefonu ???
loosere

papuravoda  •  23 aprilie 2008, 17:08

NU e vorba de pierderi materiale, ca bani sunt, dar metoda in sine mi se pare triviala.

Te victimizezi si apoi devi erou, tipic pt Romania.

Ionut  •  23 aprilie 2008, 17:14

Rezumatul video Liverpool – Chelsea 1-1

http://bestvideosakin1985.blogspot.com/2008/04/champions-league-fc-liverpool-chelsea.html

joker  •  23 aprilie 2008, 17:35

Tolo, ridic si eu o problema!

Este inadmisibil ca un ziar (doua, ca si concurenta e la fel de slaba) sa nu aiba un clasament desfasurat in timp real sau chiar deloc! Caut la liga 1 si ciuci clasament cu golaveraj, adevar sau acasa deplasare!
E lipsa de respect la adresa cititorului, dar ce mai conteza cititorul cand banul si publicitatea conteaza???

Si nu am vazut nimic, poate mi-a scapat, despre faptul ca firma care se ocupa de CHampions a luat si organizarea cupei Uefa si se va schimba si formatul si premiile?? E adevarat si ce implica aceasta preluare daca da!??? Pe langa o calitate mai mare si o competitie mai valoroasa!

PS: Transmisiile Antena 1 sunt jalnice, absolut penibile! La meciul Otelul-Steaua, nu a fost aratat nici scorul din an in pasti (ca tot vine), ca de obicei! Nu vorbesc de faptul ca pe ecran nu se afiseaza minutul si scorul non-stop asa cum se face la televiziunile adevarate!
Comentatorii jalnici, in principal le coleg de Vochin!
In schimb ni s-a prezentat cu lux de amanunte si slow-mo si de 5 ori o voma data de un jucator! Stiu, Zidane, Beckham, etc! Da, asa e! Acolo a fost la fel!

Dar, de exemplu la americani la o partida de hockey, unui jucator i-a fost sectionata carotida cu patina si a umplut patinoarul de o dara de sange! Nici un moment nu s-a aratat in detaliu acest lucru si nici nu s-a insistat pe acest moment, dimpotriva, s-a aratat o imagine de departe, iar comentatorii au avertizat telespectatorii ca scenele sunt grave si sa nu se uite daca nu pot rezista!
Si acolo nu se filmeaza cu o camera sau doua ca la noi! Aia chiar au transmisiuni adevarate!

Astept clasamentul pe gsp.ro, iar daca nu va aparea e clar ca profesionistii gsp sunt niste amatori, un fel de Banei in fotbal! Non-valori!

neamtzu  •  23 aprilie 2008, 17:42

tolo, am si eu o intrebare:de ce ati lasat-o mai moale cu evenimentele de la vaslui!!!(roabele ARUNCATE IN TEREN.INCEDIU,SCAUNE…..)

joker  •  23 aprilie 2008, 17:47

Si acum o problema, stire sau un viitor articol:
Ipoteza:
Daca Steaua bate la Craiova ii mai trebuiesc 3 puncte in meciul cu dinamo si va lua titlul! Dar daca dinamo il vrea pe Andone antrenor??? Se poate intoarce Netoiu la dinamo din vara???

Rezolvarea:
1.Andone pleaca de la Cluj daca pierde campionatul! Deci, dinamo poate da meciul Stelei si se poate face cu un antrenor!
2. Netoiu, Mioveni! Netoiu, dinamo! Mai are jucatori Netoiu la dinamo??? Ar iesi scandal daca Steaua ar castiga titlul in Groapa?? Oh, daaaa! Tabara Badea vs Tabara Borcea, Turcu + Netoiu!

Eu as zice ca se pot face 3-4 ziare cu articolele astea, fie si inventate! Am i right????

iusti  •  23 aprilie 2008, 21:00

Intrebarea mea este… daca ei nu au pierdut drepturile..? ce s-a intamplat? A plecat cumva Cosmin Cernat cu drepturile de televiziare in buzunar… ???
Ce tara de 2 lei..!

www.romania-inedit.ro  •  24 aprilie 2008, 0:26