Cristi x 2 la sefia televiziunilor de sport

Cristian Cretu (seful Sportului de la Antena 1) si Cristian Zagaradniuc (seful Sportului de la Realitatea TV) vor conduce editorial cele doua canale care se vor lansa sau relansa in aceasta vara. Cretu va fi coordona noul Arenna (postul Antena – RCS), iar Zagaradniuc, Telesport, cumparat de curind de Realitatea. Ambii au fost pina acum citiva ani jurnalisti de presa scrisa.

vineri, 2 mai 2008, 12:08

Cristian Cretu (seful Sportului de la Antena 1) si Cristian Zagaradniuc (seful Sportului de la Realitatea TV) vor conduce editorial cele doua canale care se vor lansa sau relansa in aceasta vara. Cretu va fi coordona noul Arenna (postul Antena – RCS), iar Zagaradniuc, Telesport, cumparat de curind de Realitatea. Ambii au fost pina acum citiva ani jurnalisti de presa scrisa.


Comentarii (12)Adaugă comentariu

marc  •  2 mai 2008, 12:51

Cand apare Arenna ?
Si cam ce meciuri va transmite ?

Cătălin Tolontan  •  2 mai 2008, 12:56

marc: bune intrebari, dar nu stiu raspunsul exact 🙂 postul se va lansa probabil cel tirziu pe 15 iulie, iar meciurile sint in suspans, pentru ca pare clar doar un lucru: optiunea 1 va ajunge pe A1

Petrisor Socol  •  2 mai 2008, 12:58

@Catalin Tolontan

Vreau sa fii obiectiv: prin relansarea Arrena TV, vezi o dtonare a Sport.ro pe aceasta nisa?
Multumesc

A doua intrebare: Antena va face achizitii in ceea ce priveste comentatorii sportivi?

mosh Califar  •  2 mai 2008, 12:59

Cataline i-ai zis Arenei : „Antena-RCS” . Ce legatura are cu RCS, ce stii despre preluarea Arenei in alte retele de cablu ? Multumesc.

mosh Califar  •  2 mai 2008, 13:05

Arenna=Antena-RCS , ok. Sti ceva despre restul cablistilor ? Cum , in ce conditii vor prelua postul ?

crist  •  2 mai 2008, 13:20

Pentru cel de mai sus de mai sus ..despre ce relansare vezi tu la Arenna ??? ..poate LANSARE..!!!
Investitii de 30 milioane de euro numai in Arenna ??!!!!!!!
Totalul investitilor in trustul Intact pe anul 2008 100 milioane de euro !

Petrisor Socol  •  2 mai 2008, 14:07

Eu daca eram in locul celor de la INTACT, in loc de Arrena Tv, ii puneam numele Gazeta Tv. Nu prea este logic dar m-as lega de brantul puternic al gsp. Si mai am o propunere pentru ce de la Arrena TV: sa adopte designul GSP, formatul literelor siarului si culoarea rosie

hihu  •  2 mai 2008, 16:05

ce se va intampla cu oamenii care lucreaza deja la telesport? presupun ca exista un colectiv editorial, un redactor-sef; vor fi inlocuiti sau pastrati?

Ovidiu Miron  •  2 mai 2008, 20:26

Mult succes celor 2! 🙂

razvan  •  3 mai 2008, 0:36

stiu ca exista o televiziune online – ArenaTv – cu si despre jocuri de calculator. Trustul vostru si-a facut un obicei de a utiliza smekerii avocatesti pt a prelua denumiri ok (v si cazul Financiarul).

gica contra  •  3 mai 2008, 22:41

Petrisor, cred ca aiu dreptate. Ar fi destepti daca ar pune numele Gazeta TV!

aciduzzu  •  4 mai 2008, 14:10

Si deci Cristian Zagaradniuc ce va conduce pana la urma ca astia de la Realitatea nu au nimic, drepturile le-au pierdut, vor transmite LIVE tenis de masa si popice?