Gradinescu a refuzat Antena 1 si ramine la TVR

Antena 1 intentioneaza sa-si mareasca echipa de comentatori, dupa ce a achizitionat atit drepturile meciurilor de acasa ale „nationalei”, cit si Liga 1, impreuna cu RCS. Emil Gradinescu a fost prima tinta, dar, dupa discutii, comentatorul a decis sa ramina, deocamdata, in TVR.

luni, 5 mai 2008, 1:26

Antena 1 intentioneaza sa-si mareasca echipa de comentatori, dupa ce a achizitionat atit drepturile meciurilor de acasa ale „nationalei”, cit si Liga 1, impreuna cu RCS. Emil Gradinescu a fost prima tinta, dar, dupa discutii, comentatorul a decis sa ramina, deocamdata, in TVR.


Comentarii (19)Adaugă comentariu

red baron  •  5 mai 2008, 13:31

Luati-l pe Baleanu,el comenteaza la Kanal D nu?e cel mai bun comentator roman(bineinteles,dupa cei de la eurosport)

Tom Beron  •  5 mai 2008, 13:33

stie omul ceva
pamantul se schimba des dar samanta buna niciodata
da

Ovidiu Miron  •  5 mai 2008, 13:35

El a refuzat multe oferte de-a lungul anilor.

Claudiu Miron  •  5 mai 2008, 13:42

Gradinescu la A1 :)? Trebuie sa comenteze cineva si meciurile TVR. Liga Campionilor vine in curand!

bagamare  •  5 mai 2008, 13:59

mai sa stii ca au strateg bun astia de la antene, ma refer la ideea cu recrutarea de comentatori cunoscuti.
serios. imi place cum gandesc de la un timp, asa profesionist.
sper sa o gandeasca cum trebuie si cu meciurile, mai ales ca sunt parteneri cu rds, adica sa nu ne puna sa dam bani in plus.

mozambicanul  •  5 mai 2008, 14:23

Baleanu? Se „citeste” stelistul din el de la prima propozitie! Cu frazele este mai greu…..

Sudistul  •  5 mai 2008, 14:37

Baleanu e stelist??
mozambicane….sunt si comentatori care tin cu mozambic…

Ciprian 77  •  5 mai 2008, 14:44

mai bine l-ar lua pe cosmescu si***(cuvinte banate din cauza limbajului necivilizat)! (comentator antistelist pe placul lui felix)

marius  •  5 mai 2008, 15:05

ar fi fost f greu pt el, dupa ce a mai parasit o data echipa tvr precum sobolanii corabia la prima furtuna. E greu sa vorbesc eu, prima oara inteleg, s-a dus pt bani – unde ii era mai bine, apoi s-a intors cu coada intre picioare la tvr , care l-a primit inapoi cu bratele deschise. Dar acum poate ar fi fost prea mult sa paraseasca din nou tvr, cine stie ?

Alin  •  5 mai 2008, 15:06

cei mai buni sunt Mironica, Felix Draghici, Gradinescu, Enachescu si Cosmescu. Restu sunt jalnici! Ar mai fi Octavian Topa si Samuila ala + 2-3 de la Boom.

marius  •  5 mai 2008, 15:06

ramane oricum cel mai bun comentator

Oti  •  5 mai 2008, 15:11

Problema nu apare daca omul are o simpatie pentru un anumit club,ci atunci cand comentatorul pune punct in mijlocul fiecarei fraze,cum procedeaza Cosmescu de ani de zile,si nimeni nu are curaj sa-i spuna.Sau cand noi,de acasa,intelegem imediat de ce a fluierat arbitrul,in schimb Mironica,de exemplu,de la fata locului,se intreaba minute bune care a fost motivul.Si mai e ceva: ultima problema a Antenei,in privinta transmisiunilor sportive,e comentariul.Ei ar trebui sa schimbe ceva in carul de transmisie.Plus mai multe camere,asezate unde trebuie.

Cristi Roman  •  5 mai 2008, 15:31

A mai fost in ’98 pentru o perioada Emil la Antena. Acum ar fi fost a doua oara.

alexandru nonim  •  5 mai 2008, 15:41

pe naum si banciu sa nu-i ia, da’ n-au cum. in rest, pamant si stelisti toti.

explorish  •  5 mai 2008, 20:13

pai, la tvr vine euro, ce-i nebun sa plece? si liga, dup-aia.
desi am simtit disperarea in el cand a comentat pandurii-craiova, cel mai prost meci din campionat, care nu anunta cu absolut nimic revirimentul celor 2. il simteam cum abia se abtine sa nu faca mistouri deplasate (de la care altii nu se abtin), si mi-a placut ca a reusit. si-a facut omul meseria indiferent in ce noroaie l-a dus. what goes around comes around, si la tvr vor fi intotdeauna competitii majore de comentat, olimpiade, etc., lucruri care probabil conteaza mai mult decat niste bani in plus. sunt lucruri care nu se pot cumpara…

Petrisor Socol  •  5 mai 2008, 23:16

Sa fim seriosi, nu putea pleca Gradinescu de la TVR1.

Adebayor  •  8 mai 2008, 1:37

Gradinescu,Naum & Banciu sunt singurii care se pot numi comentatori.Baleanu si Enachescu niste incompetenti balbaiti

XxX  •  8 mai 2008, 13:53

miau miau miau… sunt eu felix motanul si va anunt ca o sa comentez eu personal meciurile de la A1.

petrus  •  18 septembrie 2010, 0:43

Gradinescu este un domn, are o exprimare bogata ,fina,plina de scoala , un bun simt care se regaseste din ce in ce mai greu….
Saracul Baleanu se chinuieste de ani buni sa ajunga un bun comentator ,dar nu are atitudine ,limbaj ,simt analitic …Cosmescu inghesuie cuvintele si da verdicte cand nu este cazul.Samoila este bun la can- can-uri ,barfe si fitile tv,aduce audienta din postul intre ghilimele GIGI TV steaua tv ,nu stie sa faca o analiza obiectiva a unui meci de fotbal…Daca vrei sa te enervezi atunci o poti face la comentariile unora ca Baleanu, Cheltuitoru, Cosmescu…