Kanal D a depasit 2 mil telespectatori cu Dinamo – Steaua

Un rating all urban de peste 15,5 % in medie pe meci si un sfert de ora de aur cu 18% rating, acestea sint cifrele Kanal D, care si-a stabilit duminica seara recordul absolut de audienta. Mai mult de o treime din telespectatori s-au uitat pe Kanal D intre 20:30 si 22:30. Ultimele 5 minute ale derbyului Dinamo – Steaua au adus postului un rating de peste 20%! Meciul a adus si recordul vizionarilor pentru gsp.ro. 10.300 de oameni au urmarit jocul pe siteul ziarului, dintre care 6.100 simultan.

luni, 5 mai 2008, 11:20

Un rating all urban de peste 15,5 % in medie pe meci si un sfert de ora de aur cu 18% rating, acestea sint cifrele Kanal D, care si-a stabilit duminica seara recordul absolut de audienta. Mai mult de o treime din telespectatori s-au uitat pe Kanal D intre 20:30 si 22:30. Ultimele 5 minute ale derbyului Dinamo – Steaua au adus postului un rating de peste 20%! Meciul a adus si recordul vizionarilor pentru gsp.ro. 10.300 de oameni au urmarit jocul pe siteul ziarului, dintre care 6.100 simultan.


Comentarii (22)Adaugă comentariu

bagamare  •  5 mai 2008, 11:22

era si normal, ca toata lumea era interesata de meci. presupun ca la fel o sa fie si in etapa urmatoare in cazul ambelor meciuri.
acum intelegem si noi de ce s-au batut asa tare pe drepturile de televizare, ca la o asa audienta, vin si bani multi din pub.

Petrisor Socol  •  5 mai 2008, 11:32

Era de asteptat sa aiba o asemenea audienta. Nu vor mai avea asemenea performanta.

cepanamea  •  5 mai 2008, 11:35

Noroc cu astfel de evinimente, ca altfel..Kanal D nu are o strategie de emisie bine conturata, este o televiziune prea usoara

shadow  •  5 mai 2008, 11:46

noroc cu audienta ca in rest calitatea transmisiei a fost de tot … (nu spun)
in romania nu mai exista umbrele??? pe toata durata reprizei 1 cat a plouat nu s-au vazut decat picaturile de apa de pe obiectivul camerei…hai cu audienta….

dvft@yahoo.com  •  5 mai 2008, 11:46

Singurele audinte masive se fac la meciurile Stelei, indiferent de postul TV. Fac prinsoare ca daca meciurile etapei ar fi transmise de cate un post tv, cel ce va transmite Steaua cu X le va bate pe toate. Asta nu inteleg multi de ce Steaua este meru superioara. Vorba aceea „Seful este sef si in sant”. Ce daca a pierdut meciul, vor fi altele. Viata merge inainte. Superioritatea se dovedeste atunci cand pierzi, cand castigi, toti lingaii te lauda.

doamne,ce trist sant!,de aseara mi se trage!  •  5 mai 2008, 11:52

pai asta este maximul,apoi vor cadea in anonimat! este normal sa cada,daca o pui sefa pe irina radu!

Petrisor Socol  •  5 mai 2008, 12:13

Acum vine vremea Antenei 1 sa inscrie astfel de ratinguri.

c.o  •  5 mai 2008, 12:19

ce nu stiti voi stelisti frustrati si mancatori ***(cuvinte banate din cauza limbajului necivilizat) ca la numarul de victorii suntem peste voi si asa va fi mereu pt ca nu mai este clanul ceausescu iar jiji este doar o biata oaie care behaie mai mult.

red baron  •  5 mai 2008, 12:23

chiar dak am inteles ca transmisia a fost buna,cu metode profesioniste de anliza ofside-urile,tot mai bine a fost in ploaia mocaneasca,alaturi de 15000 de oameni care au purtat Dinamo spre victorie:D

Just Me  •  5 mai 2008, 12:24

Cei de la Kanal D au audienta doar cu derby-urile din Liga lui Mitica.De la anu,se vedem cine o sa se mai uite la Kanal D.Antena 1 unu o sa fie lider pe piata cand vor fi derb-uri(fie din Liga 1 sau din prel pt WC 2010)!Sa nu neglijam nici TVR,din toamna anului 2009 cand va transmite Uefa Champions League…In rest Dumnezeu cu mila!

microbist  •  5 mai 2008, 12:40

Toti cei ce ne uitam la fotbal vrem spectacol. Ne dorim un joc spectculos, nu circ sau altfel de spectacole ieftine. Poate vor intelege si patrinii de echipe si antrenorii si jucatorii ca sintagme de genul „ne intereseaza rezultatul si puncatele nu sa facem spectacol” declaratii cretine. Punctele si rezultatul sunt pentru ei, spactacolul pentru cei ce se uita. Oare de ce nu ne dorec in Liga si incearca sa ne indeparteze? Pentru ca nu vor echipe ce joaca pentru puncte ci vor echipe ce joaca pentru spectatori. CFR va merge in Liga direct, va ajunge si Steaua (sper din toata inima) dar daca vor juca in continuare cum joaca in prezent vor ajunge pentru ei nu pentru noi.
Asera a fost un spectacol pe jumatate, pentru ca Lacatus a crezut ca antifotbalul il va face campion. S-a inselat. Spectacolul a fost dat de foamea de prime a dinamovistilor , ce s-au dovedit mercenari, au tras pentru bani nu pentru Dinamo. Daca le-ar fi pasat de Dinamo si jucau si pana acum asa cu ei s-ar fi batut CFR.

Sper sa avem ce ne dorim de la echipa nationala in vara.
HAI ROMANIA!

red baron  •  5 mai 2008, 13:04

microbist fraiere,tocmai ca din dragoste pt Dinamo n-au tras cu cfrul,ca sa nu ia dusmanul mirositor a branza, titlul,ce e asa greu de inteles?

Tom Beron  •  5 mai 2008, 13:31

bravo tie clujule !!!!

Ovidiu Miron  •  5 mai 2008, 13:34

Vor trebuie sa isi schimbe strategia. Nu au mai castigat drepturile de televizare pentru Liga 1.

didi  •  5 mai 2008, 13:52

Vai sarmanii Kanalisti vin vremuri grele pt ei .. se bucura si ei pana mai pot
O asemenea audienta vor mai avea doar in VISELE lor !!!
Cel mai bine pt turci ..ar fi sa plece de pe meleagurile noastre ..NU AU VENIT cu nimic nou pe piata noatra media..doar au reusit sa aiba drepturile pt Liga 1 si astea pt scurt timp si obtinute prin mijloace foarte discutabile la vremea aia !!!!!

BMB80  •  5 mai 2008, 14:39

sa le fie rusine celor de la kanal d pentru comentariul facut de acuma inainte nu o sa nle mai fie asa mare ratingul !!total neprofesionisti!!!sa strigi 2 min la golul 1 al celor de la dinamo???!!!!!iar in rest total anti steaua??!!!RUSINE!!!DUCETIVA IN TURCIA SI COMENTATI!!!SCLAVILOR

Convict  •  5 mai 2008, 17:06

bah nu vroiam sa injur dar datorita lui Tudor ..trebuie ..sa-i fut rasa maicasi de arbitru parlit acum la asta nu mai vede nimeni cum a arbitrat fgm de budist

tolontan  •  5 mai 2008, 19:05

tolontane, aseara ai declarat tampenii referitor la marimea stadioanelor din cluj…. afla si tu ca ala de la CFR e de doua ori mai mare… daca vorbesti din carti si nu umbli prin tara…..

_ge  •  5 mai 2008, 19:35

Astazi in Stefan cel Mare
Se aduna galeria cainilor,
Au venit cu mic cu mare,
De la Salajan pana-n Piata Obor,
Din Titan si pana-n Calea Mosilor.

Hai Dinamo, hai Dinamo,
Ole, ole, ole, o
Striga-ntruna cainii rosii infocati,
Hai Dinamo, hai Dinamo,
Ole, ole,ole,o
Suntem caini pana la moarte adevarati,
Suntem caini pana la moarte adevarati.

Nuova Guardia e mare,
Multe steaguri flutura pe stadion,
Toti alb-rosii in picioare,
Cand Dinamo face legea pe gazon,

Lush  •  5 mai 2008, 20:45

http://www.blogulucostel.blogspot.com

Simona Liliana  •  6 mai 2008, 1:43

Abia astept sa transmita alte televiziuni meciurile importante din liga 1.
Calitatea transmisiei Kanal D lasa mult de dorit.

cezar  •  7 mai 2008, 15:24

dc nu se lanseaza gsp tv? boiculescu nu vrea sa investeasca in voi?