Liga a primit banii

34 de milioane de euro au intrat azi in conturile Ligii Profesioniste de Fotbal, plata integrala a primului an de contract pentru drepturile TV ale Ligii 1, contract cistigat de A1 si RCS.

joi, 8 mai 2008, 3:12

34 de milioane de euro au intrat azi in conturile Ligii Profesioniste de Fotbal, plata integrala a primului an de contract pentru drepturile TV ale Ligii 1, contract cistigat de A1 si RCS.


Comentarii (16)Adaugă comentariu

rinilamborghini  •  8 mai 2008, 15:18

cum se impart banii? de ex locul 9 de cati bani beneficieaza?

dorel  •  8 mai 2008, 15:20

bine-bine, astea-s colaterale, dar de ce nu spuneti nimic despre banii de la cluj? a, e o ancheta in derulare si nu va pronuntati pana la incheierea ei, nu? ma dezamagiti profund.

Beniamin  •  8 mai 2008, 15:21

inca e neclar unde vom vedea meciurile, daca va fi free sau pay-per-view…. si mai sunt mai putin de doua luni pana la inceperea noului campionat.

dik  •  8 mai 2008, 15:22

Sper ca banii astia ..sa ajute cluburile..sa creasca si mai mult competitia intre ele !!!
A1 – Rcs cum isi impart meciurile ??

Boba  •  8 mai 2008, 15:23

se impart pe principiu ban la ban si paduche la …sarac!

Cătălin Tolontan  •  8 mai 2008, 15:27

rinilambroghini: locul 1 ia cam 3,4 milioane, locul 9 ia aprox 2 milioane 🙂

rinilamborghini  •  8 mai 2008, 15:37

catalin: am inteles ca diferenta dintre locul 3 si locul 6 este de 1 milion, este adevarat?

Adrian  •  8 mai 2008, 15:44

Sunt curios cum o sa isi imparta optiunile. Cred ca le este si lor un pic de frica, in legatura cu modalitatea de recuperare a banilor.
Probabil Antena1 o sa transmita prima optiune, RDS prin DIGI o sa trasnmita optiunile 2, 3, 8 si 9, iar optiunile 4, 5, 6 si 7 vor fi revandute.

necesar  •  8 mai 2008, 15:47

inteleg ca pe oamenii lui felix nu i-au prins cu valiza 🙂

crists  •  8 mai 2008, 15:59

Nu se revinde nicio optiun.merg pe Arenna ( Intact)..post ce s-ar putea sa fie difuzat numai la RCS..iar celelalte firme de cablu daca vor dori sa-l preia vor da bani

Adrian  •  8 mai 2008, 16:06

E cam neplacut, atunci. Noi nu avem provider RCS in oras, si parca nici Digi tv nu gasesti pe toate drumurile. Dar Antena ar trebuisa devina din post public post pay-per-view, ca altfel e un pic de monopol, si ceilalti cablisti o sa sesizeze Consiliul Concurentei.

crists  •  8 mai 2008, 16:11

Pai asta e scopul afacerii ..cresterea abonatilor RCS RDS..altfel de ce s-ar mai fi bagat in joc
..de ce sa se sesizeze ? Antena 1 au oricum.

Adrian  •  8 mai 2008, 16:17

Scuze, m-am grabit si citisem Antena in loc de Arrena! E ok!

Boba  •  8 mai 2008, 17:12

banii sunt in Pay nu in Free fratilor!!!

nu.e Bodu!  •  9 mai 2008, 10:27

Mai Tolo, 34 cu tva! Deci locul 1 ar lua cam 2,85 milioane net! Restul de pana la 3,4 se regularizeaza cu ala de recuperat! Ca ziaristii astia habar au despre ce e vorba! Si la un jucator, cand se spune ca are contract 200 de mii, el nu ia in mana decat vreo 120-140 de mii net! Asta daca nu are netul de 200 de mii, caz in care clubul plateste la stat cam 80-100 de mii in plus!

Ovidiu Miron  •  9 mai 2008, 11:09

Bani buni, nu gluma 🙂 .