Renunta Realitatea TV la Andrei Gheorghe?

Incidentul cu politistul s-ar putea sa insemne finalul relatiei dintre Realitatea TV si Andrei Gheorghe. Suparat ca vedeta a acuzat repetat RTV ca nu l-a sprijinit, trustul ia in calcul retragerea ofertei ca Andrei Gheorghe sa conduca una dintre statiile sale din strainatate.

luni, 26 mai 2008, 5:15

Incidentul cu politistul s-ar putea sa insemne finalul relatiei dintre Realitatea TV si Andrei Gheorghe. Suparat ca vedeta a acuzat repetat RTV ca nu l-a sprijinit, trustul ia in calcul retragerea ofertei ca Andrei Gheorghe sa conduca una dintre statiile sale din strainatate.


Comentarii (24)Adaugă comentariu

Ovidiu Miron  •  26 mai 2008, 17:21

Hmmm… Andrei Gheorghe a intrecut masura de aceasta data.

Merme  •  26 mai 2008, 17:24

Incident minor, dar cu repercursiuni mari in imaginea RTV. Mai ales dupa ce RTV a facut un caz national din L. Orban, pentru un presupus incident.
Fiecare om raspunde pentru ceea ce face.

Bogdan  •  26 mai 2008, 17:42

Din informatiile mele, RTV ia in calcul oricum sa nu mai deschida cele doua statii din strainatate 🙂

mosh Califar  •  26 mai 2008, 18:50

Aceasta stire ne doare nespus.Regrete eterne.

Petrisor Socol  •  26 mai 2008, 18:55

@catalin

pai stai asa, nu este dat afara deja?

Andrei Gheorghe se desparte definitiv de Realitatea TV at Petrisor Socol  •  26 mai 2008, 19:01

[…] blogului lui Tolo, se pare ca Realitatea TV ii spune PA definitiv controversatului om de televiziune , Andrei […]

Ramon  •  26 mai 2008, 19:17

sprijinit cum? prin darea pe post a unor informatii-dezmintiri gen „nu Andrei, tu nu esti de fapt vinovat” , „politia romana insulta cetateanul”… etc?
Felicitari Realitatea. Rusine Andrei Gheorghe.

alexandru petria  •  26 mai 2008, 19:24

Să fie sănătos. Un mitocan mai puţin pe sticlă.

www.romania-inedit.ro  •  26 mai 2008, 20:45

Asta e viata ! 😀

2nash  •  26 mai 2008, 21:49

Ca in orice trust care incepe sa treaca de „copilarie”, devine rigid si plin de el. Sa vad de unde ‘or mai scoate pe altcineva in locul lui. Au dat chix cu tipul care era pe intervalul orar cu Badea, iar Gheorghe si Corina Dragotescu, de bine-de rau, aveau rating si era ceva mai interesant (plus invitatii) decat ce era in acelasi timp la Antena3. In orice caz, intervalul ala de seara in care era, e umplut cu bazaconii de televiziunile de stiri iar eu personal as vrea ceva mai putin scandal si ceva mai mult content de reflexie, nu de isterie.

Cookie  •  27 mai 2008, 8:31

asta e o postare cu implicatii urite, era mai bine daca nu aparea deloc.
probabil ca nici n-ar fi aparut daca dl tolontan era mai prieten cu acest gheorghe decit e cu acel sef al lui.

deductii logice pot face si cititorii, e clar ca gheorghe nu sta pe roze la job! in momentul in care vii pe blog cu asemenea intrebare (care e redata pe urma in multe alte locuri dar fara semn de intrebare), ii cam sapi groapa omului si nici nu oferi informatii noi!

adica uite o intervenite nenecesara, pt ca sper ca nu-si inchipui autorul ca blogul sau nu face ‘interventii’.

Romeo  •  27 mai 2008, 9:21

presa noastra nu sta nici in Gheorghe, nici in Moraru, nici in Tatulici, nici in Tuca dupa cum s-a vazut. Nu e o pierdere pentru nimeni, activitatea acestora de-a lungul anilor nu a facut decat sa ne induca scarba ca locuim in aceasta tara.

Tudor(gt)  •  27 mai 2008, 12:08

Tu , personal , ti-ai apara un coleg sau subaltern care a fost prins BEAT la volan si care cind i se cer actele se duce si scuipa politistul (a vazut o tara intreaga lucrul asta !)
Oricum, personal nu mi-a placut niciodata acest individ

www.tacapaca.net  •  27 mai 2008, 12:16

Din pct-ul meu de vedere Andrei Gheorge este unul dintre mai destepti tipi de pe meleagurile mioritice, **(spam publicitar)

vasile  •  27 mai 2008, 13:59

gheorghe nu a fost intreg la cap de cand a aparut la radio unde vorbea doar cu cine-i placea lui, dar acest gest facut zilele trecute a demonstrat ( daca mai trebuia ) ca nu-si are locul in televiziune. oricum realitatea tv nu are o imagine prea buna asa ca ar trebui sa scape de „ gheo „ cat mai repede

Dan 808  •  27 mai 2008, 15:03

Uitati-va la fata lui!
„…. drog & alcool”

lucian  •  27 mai 2008, 18:26

Gheorghe nu a scuipat pe nimeni …Asa cum a vazut o tara intreaga a fost doar un gest care poate fi interpretat in multe feluri . Faptul ca unii interpreteaza acel gest in scopuri de scandal nu ma mira! Sa fie rating 😛

Papa de la Avignon  •  27 mai 2008, 20:54

Cea mai exacta descriere pe care i-o pot face lui Gheorghe este aceea de „cacanar”. Nu va fi nici o pierdere pentru nimeni. Eu oricum il ignor demult.

Papa de la Avignon  •  27 mai 2008, 20:55

Cuvintul in chestiune era ***(cuvinte banate din cauza limbajului necivilizat). Nu inteleg de ce a fost cenzurat. I se potriveste ca o manusa.

www.stiriaz.com  •  27 mai 2008, 23:05

Andrei Gheorghe a gasit, in sfarsit si un sprijin din partea unui coleg de breasla, dupa ce majoritatea l-a condamnat pentru incidentul in care a fost implicat, in care a avut o altercatie cu agentii de circulatie.

date’n porumb  •  28 mai 2008, 12:12

Se vede treaba ca multă lume nu’l înghite pe AG pt stilul sau(inclusiv colegii de breaslă) Dar de aici până la a închide ochii la lucrătura mizerabilă care i s-a înscenat e cale lungă.. Nici nu s-a terminat bine campania împotriva taxei AUTO şi băieţii lui Tăriceanu, care stăteau la cotitură, l-au lucrat în cel mai pur stil „doi ş’un sfert” Şi asta chiar înaintea campaniei electorale pt locale.. Prea multe coincidenţe. Şi presa tace !!? Demersurile jurnalistice ale lui AG au fost corecte, cu miez şi făcute cu „cap” chiar dacă uneori mai şi deranjează(asta e şi buba…)

liviu  •  28 mai 2008, 15:05

mie personal imi place Andrei.
Problema lui este ca a acceptat la Realitatea un stil de emisiune care nu il prinde.
Nu este valorificat la potentialul lui … un Turcescu este promovat iar carentele lui sunt din ce in ce mai vizibile ….

Detinatorul Adevarului Absolut  •  29 mai 2008, 20:22

Si-a facut-o cu mana lui. Doar nu avea tupeul sa mai vrea conducerea unui post in afara cand se comporta in felul asta in tara?

visescu  •  3 iunie 2008, 8:48

este unul care traieste in a jigni pe altii.