Ex-primarul egal cu viitorii primari :-)

Cind Realitatea TV il are invitat pe Basescu, Antena 3 intrece RTV prin comentariile despre Basescu.
Cind A 3 ii are invitati pe Oprescu, Blaga, Orban si Diaconescu, RTV face un rating egal, 1,4, desi il are pe sticla doar pe Videanu. Asta in intervalul 20-21, in care „Finala celor 4 ” a Gabrielei Firea s-a suprapus cu „Realitatea zilei” a lui Razvan Dumitrescu.
Comportamentul de consum tv e un bun indicator al disiparii opiniilor in aceasta campanie. Daca se va vota dupa cum se priveste la tv, vom avea cel mai contradictoriu rezultat electoral de dupa ’89.

joi, 29 mai 2008, 1:04

Cind Realitatea TV il are invitat pe Basescu, Antena 3 intrece RTV prin comentariile despre Basescu.
Cind A 3 ii are invitati pe Oprescu, Blaga, Orban si Diaconescu, RTV face un rating egal, 1,4, desi il are pe sticla doar pe Videanu. Asta in intervalul 20-21, in care „Finala celor 4 ” a Gabrielei Firea s-a suprapus cu „Realitatea zilei” a lui Razvan Dumitrescu.
Comportamentul de consum tv e un bun indicator al disiparii opiniilor in aceasta campanie. Daca se va vota dupa cum se priveste la tv, vom avea cel mai contradictoriu rezultat electoral de dupa ’89.


Comentarii (16)Adaugă comentariu

fotbal  •  29 mai 2008, 13:20

bine asa! la distanta de 8 randuri, un titlu si un zambaret, raman oamenii pe drumuri, fara o paine de mancat. 🙂

Sabi  •  29 mai 2008, 13:20

Dupa ora 10 situatia sta la fel, „Sinteza zilei” si „In gura presei” bate „Meciul serii” cu mult.

marius din iasi  •  29 mai 2008, 13:46

Si „meciul serii” si „sinteza zilei” sunt emisiuni sub-urbane. Prima este un circ, din care cu greu intelegi ceva, a doua induce ideile unor invitati despre alti oameni care nu sunt de fata – deontologia lui cristoiu.

bagamare  •  29 mai 2008, 14:02

concurenta creaza emisiuni mai bune. ma bucur insa pentru Antena 3, deoarece urmaresc postul.

Cristi Roman  •  29 mai 2008, 14:09

O sa fie foarte „interesant” la Bucuresti, inca 4 ani de scandaluri: cu Chiliman PNL la 1, Ontanu PSD la 2, Negoita PDL la 3, Piedone PC la 4, Vanghelie PSD la 5 si Poteras PDL la 6.
Apoi, Oprescu PSD la generala + consiliu general dominat de PDL. Nice. Spectacol.

aciduzzu  •  29 mai 2008, 14:18

Regula e ca A3 ii bate pe aia de la Realitatea de fiecare data pentru ca aia sunt niste lingai de la care stii intotdeauna dinainte ce o sa auzi si lumea s-a saturat sa-i vada lingand***(cuvinte banate din cauza limbajului necivilizat) la basescu la fiecare emisiune

Parvan  •  29 mai 2008, 14:51

E cam tricky … ca mai intervine si expetanta (cu partea de promovare si partea de predictibilitate) si managementul flow-ului de audienta. Eram pe un slot pe care RZ a cam batut electorala A3.
Daca te uiti la flowul de audienta vezi ca a existat multa migratie intre cele doua canale … ca e multa influenta din jocul de breakuri si din lead in, ambele in defavoarea electoralei A3.

Revenind la audienta mare a lui Videanu e clar ca e marele absent in aceasta dezbatere. Personal nici macar nu-s convins ca e vorba de un decont negativ, iar faptul ca pe Bucuresti RZ a batut clar A3 poate fi un argument in acest sens.

Revenind la comportant de consum TV si semnale pentru alegeri … nici nu vreau sa ma uit la cat au facut aseara in acelasi interval: Inima de tigan, Carcotasii sau Fiul Dragonului 🙂

Petrisor Socol  •  29 mai 2008, 15:16

Din cate stiou, emisiunea Gabrielei Firea, in general, nu are un rating foarte mare. Este o performanta cea de aseara.

alk  •  29 mai 2008, 16:08

Piedone sef la 4? Ce gluma buna :)))

Christiansen  •  29 mai 2008, 16:33

Cristi Roman: Nu e atat de sigur 🙂 … Oricum, merita sa le dam un vot de blam: „100% buletine de vot anulate!” Eu nu-i votez decat daca merg la notar sa-si autentifice promisiunile … Sa-i putem incadra la inselatorie.

Cristian Pătrăşconiu » Blog Archive » Deci, asta e Realitatea de ieri! Plus Ciutacu&Tolo!  •  29 mai 2008, 18:16

[…] Eu cred ca Tolo e mult mai clar decit acest neo-miner de presa care confunda  genialitatea cu mirlania. RSS 2.0 […]

alice  •  29 mai 2008, 18:37

votez cristian diaconescu…omul acesta chiar merita sa castige !!!

cocca  •  29 mai 2008, 18:38

dupa cate a facut oprescu….omul asta ar trebui sa se duca la azil…ne-am saturat de fraude si minciuni …pana aici !!!

violeta  •  29 mai 2008, 18:39

decat oprescu primar, mai bine nimeni !!! sincer mi-e sila de cate vad si aud …nu m-ar mira daca ar mai descoprei presa ceva despre el !!!

catty  •  29 mai 2008, 18:40

***(cuvinte banate din cauza limbajului necivilizat) oprescu este sustinut si acum de iliescu desi amandoi neaga acest lucru !!!

mirelutza  •  29 mai 2008, 19:00

diaconescu este un om extraordinar !!! votez si aleg diaconescu