Debut bun de audienta pentru Euro 2008

Aproximativ 14 puncte de audienta a facut pe TVR1 Elvetia – Cehia 0-1, meciul de deschidere al CE 2008. Al doilea joc al serii de simbata, Portugalia – Turcia 2-0, a facut aproximativ 13 puncte de rating. Debutul e mai bun decit cel al Mondialului din 2006, cind primele doua partide au atins 10,8, respectiv 11,2 puncte de audienta.  

duminică, 8 iunie 2008, 12:35

Aproximativ 14 puncte de audienta a facut pe TVR1 Elvetia – Cehia 0-1, meciul de deschidere al CE 2008. Al doilea joc al serii de simbata, Portugalia – Turcia 2-0, a facut aproximativ 13 puncte de rating. Debutul e mai bun decit cel al Mondialului din 2006, cind primele doua partide au atins 10,8, respectiv 11,2 puncte de audienta.  


Comentarii (19)Adaugă comentariu

Ovidiu Miron  •  8 iunie 2008, 12:49

Vor fi cifre din ce in ce mai mari.

gooroo  •  8 iunie 2008, 13:06

@tolo, audientele pentru evenimentele sportive se calculeaza dupa targetul postului de televiziune sau doar urban 18+ ? Multumesc !

Prognozez ca meciul Romaniei va face cel putin 22 de puncte.

Cristi Roman  •  8 iunie 2008, 13:37

E si normal, a inceput fotbalul real.
Ptr. mine a fost o surpriza placuta sa-l vad ieri, pe BBC, pe Gary Lineker in calitate de prezentator de studio. A invatat foarte multa televiziune, a fost extrem de natural si de dinamic. A, si are acum parul alb. Complet.

Comentatorii BBC au ridiculizat in schimb toata festivitatea de premiere, bagatelizind orice simbol elvetian:).

azi e meci  •  8 iunie 2008, 13:46

in sfarsit vedem fotbal

gsp  •  8 iunie 2008, 15:59

paradoxal,meciul mai slab,a facut audienta mai buna!

Graeme  •  8 iunie 2008, 16:28

Sub aspectul audientelor,Euro incepe promitator si cred ca o sa continue inca si mai bine cu un record la meciurile nationalei noastre.Hai Romania!

Simona Liliana  •  8 iunie 2008, 16:58

Sa vedem audientele de la meciurile Romaniei.

Petre Flueraşu  •  8 iunie 2008, 17:43

Cifre vor fi din ce in ce mai mari, iar asta e bine, cine stie, poate o sa invete si TVR-ul cum se face o transmisiune buna.

dragos  •  8 iunie 2008, 18:27

Cehia-Elvetia – meci foarte slab, de liga a doua in Romania, dar a fost uvertura turneului si…gata audienta. Portugalia – Turcia a fost mai bun, chiar frumos in repriza a doua, dar datorita orei tarzii si neimplicarii Romaniei, cred ca a avut audienta mai mica.

Audiente bune la Euro 2008 at Petrisor Socol  •  8 iunie 2008, 21:37

[…] blogului lui Tolontan, TVR a avut 14 puncte de rating la meciul de deschidere Cehia-Elvetia. Cel de-al […]

Detinatorul Adevarului Absolut  •  9 iunie 2008, 0:08

Sunt curios la meciul Romania-Franta ce audienta o sa aiba.

Internaut  •  9 iunie 2008, 0:14

Cel mai bun blog de sport, cel mai bun blog… cel mai c… toate astea pe capul paginii, si reclame peste reclame.Esti penibil tontolane.
Mi-e scarba de ***(cuvinte banate din cauza limbajului necivilizat)
Mult succes.

www.romania-inedit.ro  •  9 iunie 2008, 0:46

Internaut eu folosesc firefox 3 cu pluginurile flasblock , no script si adblock plus si nu am nici un fel de probleme !
Daca intru cu opera ma napadeste o reclama care imi aminteste ca si Catalin tolontan trebuie sa plateasca hostingul ! :mrgreen:
E normal sa fie audienta , pentru ca mondialul din 2006 era la niste ore aproape imposibile ! 🙂

FuckYouTovarasi.blogspot.com  •  9 iunie 2008, 9:22

Este audienta mai mare pentru ca este implicata si Romania. Acum se uita si mama care are 75 de ani.

Today’s 10 Blogosphere Quickies : INconstantIN.ro  •  9 iunie 2008, 10:34

[…] Debut bun de audienta pentru Euro 2008. Aştept explozia de diseară:)! […]

Merme  •  9 iunie 2008, 10:35

Sa vezi diseara audienta, Cataline. Acest meci are toate atuurile pentru a dobora toate recordurile: ora de disputare, primul meci al Romaniei si adversar de renume.
Hai Romania!

Zoom  •  9 iunie 2008, 13:12

Dar despre asta ce parere ai? Ca n-am vazut sa se faca prea mult caz…

Cum sa spui asa ceva, mai ales daca e sa luam in calcul si audienta?

ADONIS  •  9 iunie 2008, 15:11

MECI SI TELENOVELE . ASTA SUNTEM NOI …TARA LUI MEDALION A LUI GIUVAIER SI ALUI MITICA DE LA LIGA … HAI ROMANIA

StudLife  •  10 iunie 2008, 11:49

Acum ca s-a terminat cu Franta… ne pregatim pentru Italia… Vezi aici, si da mai departe, de ce Lobont are nelamuriri legate de Materazzi:
***(spam publicitar)