Radu Cosasu, cu inteligenta despre Italia – Romania

Plasat intre cei care acuza prudenta din meciul cu Franta si cei care spun ca „doar rezultatul conteaza”, scriitorul Radu Cosasu scrie azi in Gazeta un articol memorabil despre Italia – Romania.

vineri, 13 iunie 2008, 2:41

Plasat intre cei care acuza prudenta din meciul cu Franta si cei care spun ca „doar rezultatul conteaza”, scriitorul Radu Cosasu scrie azi in Gazeta un articol memorabil despre Italia – Romania.


Comentarii (7)Adaugă comentariu

Ovidiu Miron  •  13 iunie 2008, 15:29

Rezultatul este cel care conteaza. Cine nu crede asta, sa mai priveasca inca o data prima repriza din Austria-Polonia.

gabidegiulesti  •  13 iunie 2008, 15:36

Pardon, nimeni nu va accepta un 1-4 cu Serbia sau Austria ( le vom intalni in anii urmatori); eu insa prefer un astfel de scor (nu mi-l doresc totusi) cu Italia, fata de un 0-0 obtinut cu Franta, dar cu ce pret! Mai conteaza si maniera in Europa: poate e mai brava o nationala romana care JOACA si pierde cu 1-4 in fata Italiei, decat sa ”performeze” cu 0-0 in fata aceleeasi, practicand un fotbal meschin.

gabidegiulesti  •  13 iunie 2008, 15:52

Justificare: oricum, egalul nu ne va folosi la nimic! Poate doar la palmeres!

Petrisor Socol  •  13 iunie 2008, 16:44

va retin un minut: cica a murit un blogger in accident de masina. Dumnezeu sa-l ierte.

mvs  •  13 iunie 2008, 17:27

Pronosticul meu pentru meciul de azi e Romania 1 – Italia 0. Succes tricolorilor!

mariko-san  •  13 iunie 2008, 17:40

hai romaniaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

www.romania-inedit.ro  •  14 iunie 2008, 0:32

Eu as fi pariat 1 -1 dupa ce am pronosticat 0-0 cu Franta .