Reportaj de neocolit

Excelent reportajul Razvan Boanchis azi, in 7 plus, despre o biblioteca din Elvetia! Umorul si autoderiziunea au capacitatea de a te teleporta acolo.

vineri, 13 iunie 2008, 5:34

Excelent reportajul Razvan Boanchis azi, in 7 plus, despre o biblioteca din Elvetia! Umorul si autoderiziunea au capacitatea de a te teleporta acolo.


Comentarii (8)Adaugă comentariu

Merme  •  13 iunie 2008, 18:16

De ce nu ii propuneti o colaborare lui Boanchis? Ar fi interesant sa il citim si in GSP.

Cristina  •  13 iunie 2008, 20:06

Interesanta asocierea dintre sport si literatura. N-ar fi rau sa mai apara asemenea articole.

David  •  14 iunie 2008, 0:13

BESTIAL!!!!

www.romania-inedit.ro  •  14 iunie 2008, 0:31

Razvan Ioan Boanchis este un ziarist exceptional si a scris un reportaj plin de umor si complet educativ .

christian-es  •  14 iunie 2008, 15:26

super tare articolul, boanchis in stare pura.as vrea sa-l citest si in gsp

Vlad  •  14 iunie 2008, 22:53

Bai ***(cuvinte banate din cauza limbajului necivilizat), staticienii lu` peste, Romania s-a calificat in sfeturi si in `60 si `72!!! Gasiti rezultatele pe site-ul oficial al euro2008 la HISTORY!!!

IN `60 (SFERTURI): # Romania 0-2 Czechoslovakia
# Czechoslovakia 3-0 Romania

IN `72 (SFERTURI): # Hungary 1-1 Romania
# Romania 2-2 Hungary
Replay: Hungary 2-1 Romania

REVOLUTIONARU’  •  15 iunie 2008, 19:45

„in 612, an in care Romania lipsea din istorie …” , „Daca am avea bun simt, am cere sa fim expulzati din Elvetia.”… un gen de „carturar” care vrea sa faca pe interesantul ! Romania, intr-o forma sau alta a fost intotdeauna in istorie !!! iar daca tu vrei neaparat sa jignesti un popor intreg domnule Razvan Ioan Boanchis nu ai decat sa iti iei papucii si sa te muti, pentru a deveni un adevarat „supus austriac”! Eventual il poti lua si pe domnul Gigi Becali, si sa ne lasi pe noi „barbarii”, pe care cu atat jind ne pui la zid, sa ramanem pe pamantul asta (asa nenorocit cum este el) si sa-l preaslavim pe Dumnezeu asa cum stim in bisericile noastre…care oricum, asa darapanate cum sunt, sunt de un miliard de ori mai valoroase decat „cartile inestimabile”. Cu alte cuvinte… m-ai dezgustat profund !

Geaba  •  16 iunie 2008, 12:44

judecatorul „raetian duke burchard” este un exemplu de incultura. „raetian duke” inseamna ducele Raetiei (regiune elvetiana), este, deci, o functie politica (nici vorba de separarea puterilor in stat la vremea aceea), nu vreun nume. ‘geaba merge lumea la biblioteca ca la muzeu, mai trebe (sic! – ca-s ardelean) si citite cartile. si va invit sa vizitati biblioteca telekiana din tg mures sau batthyaneum din alba iulia