Ochii pe Arthuro, speranţa la Rădoi

Fără transferuri de valoare confirmată, Steaua se bazează pe inima sa din teren

miercuri, 23 iulie 2008, 9:47

Fără transferuri de valoare confirmată, Steaua se bazează pe inima sa din teren

An de an, cele mai sigure transferuri ale Stelei sînt zecile de mii de puşti care, seduşi de gloria numelui, pătrund în tribul mîndru al simpatizanţilor. Nu e rău.

Entuziasmul lor a început să dea semne de oboseală, de vreme ce, conform ProSport, numărul abonamentelor s-a redus cu 50% în acest an.

Dacă vorbim despre transferurile din teren, atunci cei din Ghencea par a avea o problemă. Pentru că, deşi îi au pe Neaga, Kapetanos, Surdu şi Bogdan Stancu, toţi cu profil ofensiv, ei aşteaptă cu sufletul la gură să vadă cum va juca brazilianul Arthuro, cel care deocamdată nu s-a dezechipat pentru că n-a fost pregătit fizic. Întotdeauna, transferul cel mare e omul care n-a apucat să joace! Logic. În viitor nu se văd defectele.

Steaua n-a avut întotdeauna cel mai bun lot. Dar a strîns cele mai bune rezultate din România. Pentru că, dincolo de statutul de club mare, care oferă privilegii, echipa a ştiut să se adune mai mereu în jurul antrenorului şi a unor fotbalişti grozavi. Probabil că şi în acest an istoria se va scrie prin Rădoi. De rezistenţa lui psihică depinde nu doar soarta Stelei, ci şi ceva din destinul campionatului.


Comentarii (28)Adaugă comentariu

killthenoob  •  23 iulie 2008, 22:09

desi sunt stelist, articolul este penibil si nu ii vad nici macar cea mai mica finalitate.
atat.

2449  •  23 iulie 2008, 22:13

Pt tine nu mai este cale de intoarcere. E clar, esti dus rau de tot.

2449  •  23 iulie 2008, 22:17

tu esti redactor sef ?

giuby  •  23 iulie 2008, 22:49

Asta nu e articol de redactor sef …Tu iei si bani pt articolul asta , nu?

rromu’ rapanos  •  23 iulie 2008, 22:57

sunt un rrom rapanos si urasc Steaua, deci „esti dus” nu mai scrie d’astea scrie de vasilica maftei idolu’ nostru sau mai pe placul tau ceva de drepturile tv unde a1 a luat tzeapa secolului(management defectuos). forza Crapid si Dinamu’

pavel  •  23 iulie 2008, 23:40

pai cand a castigat CCE nu a avut cel mai bun lot??? a avut lot de senzatie

mihai  •  23 iulie 2008, 23:48

mai asta „rromu rapanos” io cred k idoli tai is nicoltia, petre marin si lacatus…;))

fane de la abator  •  24 iulie 2008, 0:12

Domnule Tolontan cu tot respectul nu cred ca abonatii Stelei erau in marea majoritate „pusti”. Ca sa cumperi un abonament, sa iti permiti un abonament nu cred ca este suficienta alocatia data de statul nostru, cred ca mai necesita si un venit cit de cit. Dupa parerea umila, cei care nu vor sa mai vina la stadion sint veteranii si asta-i rau, pentru ca astia au fost dinaintea Ciobanului. Pustii au venit acum, „in zilele noastre”, ei sint inca optimisti. Veteranii nu mai spera la nimic bun momentan. Steaua se duce la vale „gratie” Ciobanului, care nu a inteles ca putea sa ajunga in parlament mergind pe mina Stelei. Dar fiind o persoana lacoma, nu a asteptat inca 2 -3 ani si a redus investitiile la echipa pierzind ultimile 2 campionate si popularitatea politica.

sandokan vasile  •  24 iulie 2008, 0:23

Tolo,iar te dai rotund ca un dovleac de ziua recoltei!

sandokan vasile  •  24 iulie 2008, 0:29

Ca nen-tu Nelu Cotrocelu,mentoru’ lu nen-tu Felix M(itza)otanu!
O dai in sinergia faptelor,si-apoi eludezi meandrele concretului!
Da-o-ncolo de treaba,chiar nu pot sa beau o bere din cauza ta?

sandokan vasile  •  24 iulie 2008, 0:54

Adica,in ultimul timp scrii putin,prost si fara rost!
Daca nu aveti subiecte,hai sa scriem de STEAUA,ziceti voi,de bine de rau,nu conteaza,clicku’ vine,bineinteles cu cashcavalu’ aferent!
Sa fii sanatos!

PS: De ce nu incerci sa faci un ziar de sport?

Sponsori o sa gasesti,la talentul tau,zici tu!

news-wanted.com  •  24 iulie 2008, 1:33

Articol jenant… nu am inteles ideea?! STEAUA capioana si viitoare castigatoare de liga campionilor ?! nu suntem in 86… din pacare

iusti  •  24 iulie 2008, 1:39

au cumparat toti straini anul asta… pana i-au apucat toate boliile… lasa ca se va cunoaste cine a avut continuitate.. va avea de castigat..

valentin  •  24 iulie 2008, 1:51

Domnule Tolontan,

Foarte slab articolul si prea putine idei pt. un redactor-sef la un ziar cu pretentii. De fapt, am observat acest trend nefericit al articolelor dvs. in ultimele 8-10 luni. V-am ascultat la televizor si stiu ca aveti idei (pe care totusi nu le sustineti cu tarie), si ca stiti sa vorbiti civilizat. Totusi, este de neconceput sa citim un asemenea articol fara substanta (cum sint si cele ale d-nei Andries, scrise prea la misto). Luati exemplu de la Andrei Vochin si TRU.

mannecken  •  24 iulie 2008, 2:08

bla

lgls  •  24 iulie 2008, 4:21

articol scris intre pi***a de dimineatza si spalatu pe dintzi.

Clujeanu din America  •  24 iulie 2008, 4:57

slab slab SLAB!

Realist  •  24 iulie 2008, 5:11

Acest articol a fost scris pentru a umple spatiul care ar urma sa gazduiasca informatiile comentate in legatura cu coruptia din FRF.

Lulu  •  24 iulie 2008, 6:22

Hmmm!!!!

Darie  •  24 iulie 2008, 8:48

Salut! Ce reprezinta acest articol?!

dan1672  •  24 iulie 2008, 9:07

tolontane, ai citit macar o data in viata ta un articol, editorial (spunei cum vrei tu) din FRANCE FOOTBALL???? nu ti_ar strica, poate asa vei invata si tu ceea ce ar fi trebuit sa invatati, voi ziaristi de sport cand v_ati apucat de meseria asta. Daca nu esti capabil sa scrii singur, macar copie de acolo un articol si posteaza_l…ai de unde alege si totul este de calitate. Si crede_ma tirajul nu le_a scazut cu nici un procent, chiar daca acolo se vorbeste doar de..sport (fotbal), fara o fraza care sa implice „zvonuri”..;ci doar certituni. Esti prea mic pentru meseria asta, dar tu stii asta in subconstientul tau, nu?

POMANA cfr  •  24 iulie 2008, 9:20

TOLO(***),
Un articol scris pt. a umple un gol.
Si, spre satisfactia ta, nu esti singurul care bate apa in piua.
Oare cand se vor deranja domnii ziaristi si vor merge pe TEREN pt. a culege informatii proaspete, chiar gen CAN CAN, dar adevarate.
Ne-am saturat de presupuneri, pareri personale, sau alte speculatii.
GSP-ul traieste din minciuna: „Un ziar cu banii in talon”. Prosteste, in continuare, mii de fraieri. In alt mod nu mai reuseste sa se fie vandus acest ziar, care nu cu mult timp in urma, se vindea ca painea calda.

Gigi si Contra  •  24 iulie 2008, 10:56

Vai cat de pretentiosi sunteti. Vreti doar articole de calitate, cu idei marete si substrat filozofic. Ce-i ma cu voi ? Aseara v-ati uitat la televovele si acum ati schimbat placa. Ia mai puneti mana pe Dostoievski, Tolstoi si un pic de Eufen Ionesci si Panait Istrati daca sunteti atat de pretentiosi. La Biblioteca Munucipala, tot inainte.

Sorin  •  24 iulie 2008, 14:33

e ceva ciudat

TONTOLAN  •  24 iulie 2008, 18:12

Tolo, esti prea bun pentru acest articol, sigur poti mai mult, in cealalta viata.

Succes!

NiggeruL  •  24 iulie 2008, 18:50

Chestia e ca si la mine pe buletin scrie tot Radoi,lumea imi zice in liceu Mirel.Nu ma supar dar Mirel trebuie sa se ridice la asteptarile fanilor sai!

sportsaga  •  25 iulie 2008, 9:29

Inima sa din teren s-a cam plictisit de behaiturile luţ Becali si ar vrea sa plece.

Major Eugen  •  2 august 2008, 12:48

Domnule Tolontan !
Citesc ziarul cu mult interes,desi cite-odata,am impresia,ca „baronul CANCER” Va dicteaza ce sa scrieti.Cancerul fotbalului rominesc !Un om care spune”justitia e la mine in buzunar”,intreba procurorul DNA ” ce ba,ai curajul sa te iei de mine” ,”Piti mi-a spus ca daca vreau sa cistig,sa-bag adinc mina in buzunar” ! Asemenea persoana-facut celebru de mass-media-ce cauta la conducerea unui club cu renumele CCA-Steaua,?.Cazul ” valiza ” va fi musamalizata 100 %.Nu este logic sa penalizez steaua-jucatorii,pentru afacerile „cancerului” ci trebuie gasit un „chirurg „care ar avea curajul sa ( nui minjit )sa opereze aceasta tumoare din corpul fotbalului rominesc ! Steaua trebuie penalizat cu 6-sase-puncte-trei ptr.CFR Cluj,pentru cele trei „pinaltiuri” ne acordate de Tudor,si ptr „bricheta” realizata de un regizor la comanda,cu rapiduletul,unde ,daca Deaconu a fost ranit grav,si nu putea continua,era arbitrul de rezerva ! Ce rost are arbitrul de rezerva ? In ce priveste pe Tudor si Deaconu,ei trebuie exlusi din viata sportiva pe viata ! Ziarul de Vineri,ultimele doua rinduri.”Steaua fara….(cancer)ar fii un club cu onoare, si fara banii murdari a cancerului !Sa nu-mi spuna nimeni,ca in l8-ani,cu munca cinstita se poate realiza o asemenea avere ! Am lucrat 42-ani,am un apartament,in rest ” cei pe mine,e si acasa in dulap,fereasca Dumnezeu de un foc !(veche zicala populara !).
Despre mizeria din fotbal ar fi multe de scris,dar poate am sa mai revin ?????.
Curespect,Va rog,: masmedia a facut o persoana atit de elogiata din acest CANCER, este de datoria masmediei sa-o stirpeasca !
Scopul este nobil ! Refacerea imagini a Stelei,a fotbalului Romin !Si asa avem un renome prost peste hotare !
Cu respect ” nea Eugen „