Spotul Realitatea de promovare pe Antena 1

Dupa ce RCS si A1 au cistigat licitatia pentru Liga 1, LPF a semnat cu Realitatea un contract prin care RTV a devenit sponsor principal al Ligii. Obligatia posturilor care difuzeaza meciurile este aceea de a furniza spoturi ale sponosrului LPF. „Realitatea se va promova ca post de stiri pe A1, care detine A3”, s-a spus atunci. Spotul creat pentru Realitatea in-house este insa unul normal, fara trimiteri, fie si discrete, la adresa competitiei.  

miercuri, 23 iulie 2008, 3:07

Dupa ce RCS si A1 au cistigat licitatia pentru Liga 1, LPF a semnat cu Realitatea un contract prin care RTV a devenit sponsor principal al Ligii. Obligatia posturilor care difuzeaza meciurile este aceea de a furniza spoturi ale sponosrului LPF. „Realitatea se va promova ca post de stiri pe A1, care detine A3”, s-a spus atunci. Spotul creat pentru Realitatea in-house este insa unul normal, fara trimiteri, fie si discrete, la adresa competitiei.  


Comentarii (24)Adaugă comentariu

dailysport.ro  •  23 iulie 2008, 15:21

Spotul este reusit. Arata foarte bine player-ul de pe noul gspTV.ro!

FuckYouTovarasi.blogspot.com  •  23 iulie 2008, 15:22

Simpla numire a postului REALITATEA TV este o fronda adusa competitiei. Este ca si cum la ziua de nastere a sotiei vine si fostul iubit sau cam asa ceva …
Pe mine m-ar scoate din minti !!!

Cosmixxx  •  23 iulie 2008, 15:30

Imi place spotul, au facut treaba buna.

Bogdan Axinia  •  23 iulie 2008, 15:49

http://lpf.ro/ – se pare ca pe site-ul oficial al Ligii Burger este inca sponsor al Ligii 🙂

criste  •  23 iulie 2008, 16:07

..ce prostie..!
Rau de tot au ajuns astia de la realitatea !!
cu ce-i ajuta ca-si pun imaginea pe fotbal ?..cand mancatorii de seminte ..nu prea sunt in targetul postului lor
Isi bat joc de propriul lor brand ..

ChelseaROM  •  23 iulie 2008, 16:12

Mi se pare cam prost spotul, e prost sa numesti si Liga profesionista realitatea tv, sorry dar eu vad tangente cu prostitutia ! 🙂

NEWS  •  23 iulie 2008, 16:25

Voi credeti ca cu aceasta difuzare, Realitatea va avea audienta mai mare? Nu prea cred

Spotul Realitatea TV ce va fi difuzat la Antena 1 « Petrisor Socol  •  23 iulie 2008, 16:35

[…] iulie 23, 2008 · No Comments Catalin Tolontan ne arata pe blogul lui spotul Realitatea Tv ce va fi difuzat pe Antena 1. […]

Merme  •  23 iulie 2008, 17:44

In curand SOV va inchide 3 ziare (Ziua, Gardianul si Cotidianul) – vor fi doar on-line.
Peste 1 an, RTV va fi un post TV pe net. S-a investit la greu acolo, iar rezultatele sunt 0.

cici  •  23 iulie 2008, 20:26

bine ca sunt antenele oglinda adevarului absolut.

xxx  •  23 iulie 2008, 20:56

merme sa fii tu sanatos ca are de unde vantu…
cat despre subiectul in sine, tolo ai fost penibil si acum iti dai si tu seama.
si domnisoarele care comenteaza toata ziua ca ele n-au gsptv sunt la fel de penibile.
Hai CFR arata-le

serban  •  23 iulie 2008, 22:08

stupid spotul, mediatizarea din jurul conflictului nu genereaza decat mistouri din partea telespectatorilor care stiu exact ce post cauta sa vada meciurile. cand incepe meciul nimeni n-o sa strige barmanului „dai ba pe realitatea”. clipul va fi doar un motiv de stress. da’ poate stie vantu altceva, ca-si mareste rating-ul la tara cand lumea va da pe realitatea sa vada despre ce e vorba, si uite asa isi baga bani din publicitate (sic)

k  •  23 iulie 2008, 23:36

lol, le spune la antenisti ca au castigat deja, avand numele jocului. e destul de ciudat ca lpf realitatea tv sa fie transmis de A1:))
ma rog, teapa pt A1:))))

pavel  •  23 iulie 2008, 23:39

da de unde reiese ca e post pentru realitatea??? ce prostii doamne

iusti  •  24 iulie 2008, 1:22

e ok… ma asteptam sa fie mai nesimtiti astia de la Realitatea…. e difuzabil!

Victor  •  24 iulie 2008, 4:58

Cred că piesa aia a lui Fatboy Slim de pe fundal a fost folosită şi răsfolosită în 100.000 de reclame i promo-uri până acum. Altceva mai original nu puteau să găsească?

mos Califar  •  24 iulie 2008, 10:25

Not too bad, decent clipul

BABILONUL IMOBILIAR  •  24 iulie 2008, 11:39

Spot decent, neagresiv (tinand cont ca…Antena 1 face reclama postului Realitatea TV, caz unic in media romaneasca).

Melodia insa…, repetata in mai multe spoturi…

Boggy  •  24 iulie 2008, 12:08

Mor de ras nu alta. In afara de ironia acestei situatii.. stau si ma gandesc ca putea fi si mai rau.. adica in loc de Realitatea, SOV sa fi ales Telesportul.. ca de.. tot al lui este.

Spotul e interesant, insa e cam banal sa denumesti Liga profesionista de fotbal Realitatea TV.. da-o dracului de treaba, dar ma rog. Mai adaug ca in sezonul trecut desi sponsor oficial era Burger, dintre toate televiziunile care aveau drept de transmisie doar National TV ii zicea Liga I Burger si facea reclama…. restul Telesport, Antena 1, TVR 1 si Kanal D nu pomeneau de asta… s-au schimbat lucrurile intre timp vad…

austalianu  •  24 iulie 2008, 14:43

exista 3 programe gsp tv 1 gsp tv 2 gsp tv 3
si am auzit ca doar meciurile vor fii transmise in rest luni pana vineri sau cat nu va fii nici un meci nu va avea nici un program va fii inchis asa e ?
Asta ar insemna ca nu poate concura cu sport.ro:))

romaniainedit  •  24 iulie 2008, 21:28

Parerea mea este ca spotul asta reprezinta bani aruncati in vant ! 😀

Victor  •  25 iulie 2008, 4:21

@ Boggy

Numele COMPETIŢIEI e tot Liga 1 Burger şi în acest an (vezi aici mai multe: http://www.adevarul.ro/articole/liga-i-ramane-burger/361470 ).

În rest, Liga 1 Burger se menţiona şi pe Telesport.

Wallpapers  •  25 iulie 2008, 10:00

E tare spotul, ce prostii ca au dat astia de la realitatea atatia bani ca sa se numeasca asa liga 1, de parca cineva stia ca este liga 1 ursus sau burger sau mai stiu eu ce… mai bine cumparau drepturile de televizare din alta tara